Bravanje lesenih stopnic

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Lotil bi se obnove lesenih hrastovih stopnic. Pa me zanima katera barva oz. lak je najboljsi da bo kako desetletje zdrzalo. Pa kolk nanosov dat, se kaksno brusenje vmes? Za kakrsnekoli ideje in izkusnje bom hvalezen.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
po prvem stavku, sem že mislil, da se je frend na alter prijavil:) sva ravno prejšnji teden gledala njegove kak se jih bova lotla:)

če si lahko malo sposodim tvojo temo, bi za začetek jst vprašal kako se lotit brušenja robov/vogalov, ker po ploskvi ne bo tak problem.
Pa kje v lj ali dolenjski si sposodet kako dobro brusilko. Najprej morva staro barvo dol zbrust. Lakirat jih bo dal pa pol kakmu parketarju, da bo bolj sigurno narejeno:)
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
@mr: lak za parket... kakih barv se bi jaz izogibal(verjetnost da razpoka). Pri nas smo dali pu 1x temelj + 2x končni(lahko večkrat) in je zadeva čisto vredu.
@Fusion: za ob kotih priporočam kake kotne brusilke(tiste miške), Če res v koti ne gre vzami v roko dleto in potegni potem pa na roke zbrusi .Brusilko si pa pomoje lahko sposodiš v kakem Obiju ipd. Vzami pa vibracijsko brusilko ker s tračno neboš naredil dobro oz. lahko kmalu zabrusiš in potem bo gladal ko bo hodil gor..
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
x5x: A ste vmes se kaj prebrusli? A lahko poves tocno kaj ste uporabljali.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem tudi sam v tej smeri razmišljal, da bi vibracijsko miško vzel.
kaj pa une žičnate krtače ali pa listki iz brusnega paprija, ki se dajo na bormašino, bi bilo tiso uporabno za po vogalih?
v baumax grem občasno, pa se ozrem po uni polici za izposoja orodja pa je vedno bolj prazna. pa ne vem al nimajo al vse izposojeno. Obstaja tudi kakšna bolj namenska firma za izposojo strojčkov, čist tko da mal lahko cene primerjam al pa v primeru, da v kakem baubau nimajo.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
@mr:Definitivno prej prebrusi bo bolj prijelo. Sicer pri nas nimamo lesenih sem izdelal za frenda ter jih lakiral.
Gre takole.. Temelni lak.. pčakaš da se posuši in ti dvigne lesna vlakna katera ubrusih z zelo finim brusnim papirjem(obstajajo taki ki imajo gobico lahko uporabiš tudi jekleno gobico samo mora biti ZELO fina-tanke žičke). Potem daš enkrat končni spet čakaš da se posuši ter rahlo pobrusiš(minimalno potegneš) In končno ki ga naneseš in pustiš da se posuši.

@Fusion: s tistimi neboš prišel v kot vsaj zelo blizu ne to mislim listki "šmirgla".. z žično boš mogoče res fajn prišel zraven vendar se zavedaj da boš obenem odstranil del lesa in povdaril letnice. in potem površina nebo ravna.
Konec koncev pa te miške niso več tako drage(kaka no name firma že okol 20€ oz ceneje)
Za firme ki izposojajo vem samo Merkur,Obi ter Bauhaus pomoje je najbolje da si rezerviraš.