Bosna in denar

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
867
2
18
Zdravo!

Konec tedna bom skočil v Banja Luko in Sarajevo, pa me zanima, s čim lahko tam plačujem?
Poleg eurov?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Marsikje jemljejo le marke in jim dam tudi prav. Marka je edino plačilno sredstvo v državi. Jaz ponavadi plačujem s karticami, za sproti pa zamenjam nekaj mark. Naceloma je najboljsi tecaj, ce zamenjas dol. Lahko pa zamenjas tudi pri nas. Tu je tecaj 1,97 dol je pa nekje okoli 1,96. Razlika v tečaju ni ogromna.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Marsikje jemljejo le marke in jim dam tudi prav.

ko jim € pokažeš kaj hitro pozabijo na svojo KM.preverjeno večkrat.še nikjer me niso zavrnili

Preverjeno te znajo v vecjih trgovinah poslali zamenja, sploh ce pokazes EUR kovance.... Da ne omenjam postne
urade in podobne zadeve. Poleg tega da vsak po svoje racuna "provizijo" ob menjavi.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Lahko plačješ v evrih in markah, nekje tudi vv kunah... samo je najbolje da imaš marke ker te na "pijaci" hitro kdo nategne če plačuješ z evri. Pa vsak po svoje nekaj tečaj postavlja
smile-1.gif
Aja pa evro kovancev ne jemljejo.

Jaz bi zamenjal v marke no.

LP
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
No jaz sem pa bil kar nekajkrat prica, predvsem v trgovinah kjer je model na kasi povlekel ven 100 EUR, pa mu je prodajalka sam prijazno rekla, a nimate mark, no pol pa kar lepo do najblizje menjalnice pa pridite nazaj.
smile-1.gif