Bosch Navigacija

Rado

Pripravnik
12. nov 2008
98
0
6
Maribor
Pozdravljeni. V Suzuki Vitari letnik 2017 imam vgrajeno navigacijo "Robert Bosch GmbH" , Map data EU ,2015 HERE. Zanima me ali se da naložiti Slovenski jezik in Poi točke? Obstajajo še neke številke na kartici in to :8 618 010 059 247564; 39921-54PA1. To so vsi podatki na kartici. Najbolj me muči to, da na kartici piše "Cannot be used in any other device or PC" . Saj nimam nekih problemov z Angleščino, ampak lepše mi je (raje bi videl) , če me vodi v Slovenščini. Lep pozdrav.
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Ta tema je kot naročena tudi zame, imam namreč Suzuki Vitaro s tem sistemom in me zanima ali se da osveževati karte ( Here ) na tej navigaciji?

Je pa avto letnik 2016, če ima to kakšen vpljiv na nadgrajevanje. Je pa programska oprema nadgrajena na zadnji update.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Uradna možnost ni na voljo?

Verjetno je draga, ko žafran. Saj veš kake cifre imajo uradni servisi za nadgradnje
evil.gif
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Ja to za e bay mi je poznano in tam sem tudi kupil navigacijo, ki deluje bp.
Me pa zanima če se to da updajtat z novimi kartami. Zaenkrat je kar ok ker so karte mislim da 2016, ampak.....:)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Suzuki nima takega sistema, da bi posodabljal preko web portala na obstoječo kartico, zato je za vsako nadgradnjo potrebna nova kartica. Enako velja tudi za nekatere druge avto navigacije (Opel navi 600/900, VW RNS 310/315, Nissan, Ford, Peugeot, Citroen...)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

50 eur ni neka cifra, ko folk letno spluži stotine za mobilce, ki jih ne rabi
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Že res, vendar te kartice seveda tudi niso genuine, ampak so kitajski hibridi z dobrimi nalepkami. Nabavna cena take kartice je 5.5 usd. Res ne razumem, kako da se velike OEM koorporacije ne spravijo na te e-bay falote, ki jim očitno in masovno kradejo denar.

poznam tipa, ki je samo lanski december prilil 10K na svoj paypal s prodajo samo 2 kartic, po katerih je tudi na splošno največje povpraševanje. Je pa res, da so lani bile cene teh kartic x2 ali x3
priden.gif
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Janch hvala za pojasnilo. Torej navigacija bo delala dokler bo kolikortoliko skladna z razmerami , če pa nebo šlo pa še vedno ostane Android Avto in G maps
smile-1.gif
 

bernuldek

Zelenc'
6. jul 2009
29
0
1
Glede na zgoraj povedano in ugotovljeno: ali so že kakšne spremembe oz. možnosti po slovenskem vodenju za "Robert Bosch GmbH" naprave ? Avto: Suzuki sx4 Scross marec 2020.
Ali morda kdo ve, kaj "ponujajo" kartice, ki se prodajajo na Bolhi (cenejša varianta, dražja varianta)?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Slo vodenja še ni in vprašanje če za ta sistem sploh kdaj bo. Diler, ki na bolhi prodaja cenejšo/dražjo opcijo se kamuflira z različnimi uporabniškimi računi, zato da leti pod radarjem administracije bolhe, vse z namenom oglaševanja čim več različnega materiala. Cenejša opcija: kitajske čunga lunga kartice po najnižji nabavni nabavni ceni za katere se zdila glede na količino (dobi za cca 3.5 usd/kom) in zanje ne jamči delovanja na dolgi rok, ker serijsko crkujejo zaradi katastrofalne kvalitete čipov. Marsikatera že v štartu ne deluje, druge crknejo v roku pol leta (ali še prej, odvisno od intenzitete uporabe). Če je sreča, zdrži 1 leto ali celo več. Loterija pač. Dražja opcija: brand kartice ali kartice od Kitajcev s čipi višjih standardov.

Če rabiš za suzuki, se oglasi na PM.
 

Bakiadler

Zelenc'
10. nov 2020
3
0
1
Slo vodenja še ni in vprašanje če za ta sistem sploh kdaj bo. Diler, ki na bolhi prodaja cenejšo/dražjo opcijo se kamuflira z različnimi uporabniškimi računi, zato da leti pod radarjem administracije bolhe, vse z namenom oglaševanja čim več različnega materiala. Cenejša opcija: kitajske čunga lunga kartice po najnižji nabavni nabavni ceni za katere se zdila glede na količino (dobi za cca 3.5 usd/kom) in zadnje ne jamči delovanja na dolgi rok, ker serijsko crkujejo zaradi katastrofalne kvalitete čipov. Marsikatera že v štartu ne deluje, druge crknejo v roku pol leta (ali še prej, odvisno od intenzitete uporabe). Če je sreča, zdrži 1 leto ali celo več. Loterija pač. Dražja opcija: brand kartice ali kartice od Kitajcev s čipi višjih standardov.

Če rabiš za suzuki, se oglasi na PM.
Jaz imam še en problem. Vitara nov2019 1,4 avtomatik. Na navigaciji že od vsega začetka ne dela USB za priklop telefona in Android Auto. Telefon Huawei P20. Potem so le na servisu po mukah in težavah poskusili na drugem avtu in je delalo z nule. USB je sicer aktiven - saj polni. Blootooth tudi normalno dela - ne dela pa Connect (niti android Auto, niti Mirror Link). Verjetno je treba kaj razšraufati in preveriti - morda je samo USB pomanjkljivo prilotan (tako da gre samo napajnje skozi). No skratka na servisu (zaenkrat ne bi povedal kateri - je južno od Lj) sedaj stokajo, motovilijo, se jokajo.

Vprašanje kdo bi mi lahko pomagal - kateri od servisov, da uveljavim garancijo - še zlasti če bo treba kaj menjati - če tukaj ne bo nič.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Jaz imam še en problem. Vitara nov2019 1,4 avtomatik. Na navigaciji že od vsega začetka ne dela USB za priklop telefona in Android Auto. Telefon Huawei P20. Potem so le na servisu po mukah in težavah poskusili na drugem avtu in je delalo z nule. USB je sicer aktiven - saj polni. Blootooth tudi normalno dela - ne dela pa Connect (niti android Auto, niti Mirror Link). Verjetno je treba kaj razšraufati in preveriti - morda je samo USB pomanjkljivo prilotan (tako da gre samo napajnje skozi). No skratka na servisu (zaenkrat ne bi povedal kateri - je južno od Lj) sedaj stokajo, motovilijo, se jokajo.

Vprašanje kdo bi mi lahko pomagal - kateri od servisov, da uveljavim garancijo - še zlasti če bo treba kaj menjati - če tukaj ne bo nič.

Serviserji se delajo neumnega. Reklamacija in zamenjava multimedije v celoti.
Poisci drugega serviserja ce tvoji S mojstri ne zmorejo uredit reklamacije.
Nimam info kateri S servis vodi v kvaliteti uslug.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

bernuldek

Zelenc'
6. jul 2009
29
0
1
Nekaj časa sem bil komunikacijsko "odrezan" od sveta, zato, Janch, šele danes hvala za tvoj odgovor. Za ostalo preko PM.
Bakiadler: jaz bi upošteval irwinov nasvet...Me pa nekaj moti: zakaj "skrivaš", da ne rečem ščitiš očitno nesposobnega serviserja... sori stari, tega res ne razumem.
 
22. jul 2007
12.692
1.259
113
123
Serviserji se delajo neumnega. Reklamacija in zamenjava multimedije v celoti.
Poisci drugega serviserja ce tvoji S mojstri ne zmorejo uredit reklamacije.
Nimam info kateri S servis vodi v kvaliteti uslug.
Tako je, če pa še to ne gre bi se jaz obrnil tudi na glavnega distributerja za EUhttps://www.suzuki.hu/corporate/hu/
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

todjo

Zelenc'
26. sep 2012
6
0
1
Pozdravljeni

Imam Vitaro, letnik 2020, brez navigacije. Je dovolj, če nabavim kartico ali je treba menjat še kaj drugega.

Lep pozdrav