Boljši menjalni tečaj

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Ker bom v kratkem potreboval malce večjo količino tuje valute (cca. 10k EUR), me zanima če se da v katerih menjalnicah dogovoriti za boljši tečaj kot je uradni (pač glede na količino). Seveda ni težav z najavo in dogovorom na točno določen datum, tako da takrat pač naročijo več te valute.

Hkrati me zanima tudi, katere menjalnice imajo relativno dober tečaj? Po možnosti v okolici Ljubljane. Recimo, da bi mesečno potreboval nekje med 1000 do 3000 EUR tuje valute.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mislim da se da dogovoriti za malenkost boljsi tecaj od oglasevanega kar povsod (tudi v vecini bank). Jaz sem sicer ze par let nazaj klical okoli, ker sem imel nekih 4-5 tisocakov za zmenjat pa so mi pri vecini ponudili malenkost boljsi tecaj od objavljenega. Mogoce so mi kje rekli, da so boljsi tecaji nad x vsoto, sam je res ze predolgo nazaj (4-5 let).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz bi banke pustil pri miru, ker imajo ze tako vecji spread, pa se manj fleksibilne so. Ko sem menjal pred leti podobno kolicino denarja (2.5 mio), sem v lokalni menjalnici dobil boljsi tecaj, ki je bil ze tako ugodnejsi od bancnega. Razlike je bilo nekaj nad 10 tisocakov pri 2.5 mio. Ni ravno za obogateti, je pa vseeno dobro za minutko hoje od banke do menjalnice.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Khm, malce sem si ogledal tečaje med bankami in je zelo zanimivo. Cca. 65 EUR razlike, s tem, da sta banki 100 metrov narazen. Res ni bogve kaj, ampak za (skoraj) nič dela je pa tudi 65 EUR dobro. Bo treba še kakšno menjalnico pogledat in bo.
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
nebodi len....telefon v roke in poklič okol...takoj povej da gre za večjo količino in kakšen ti da extra tečaj...so kar očitne razlike
meni so v KR v Šumu najbolje menjali
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
CHF.

u, tole bo pa investicija...
grims-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Za "Kreka" (Raiffeisen) vem, da ti tečaj poslabšajo.

Kao "logika", če več povprašujete (ker prineseš več denarja), potem je tudi cena višja...
rolleyes-1.gif


Meni se je ta "ponudba" zgodila v ekspozituri na Linhartovi, dve leti nazaj; kaj delajo danes, me od takrat več ne briga (ko se pa mimo sprehajam, pa že po "tabli" pa vidim, da ne sodijo med najcenejše).
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.716
1.102
113
(2024)
je že kar nekaj let od kar so nam možgani vsako ceno iz dinarjev oz. tolarjev avtomatsko preračunali v marke, pa rabim nasvet: recimo da imam 1000 CHF na SKB ki sem jih tja naložil bogve kdaj; zdaj je situacija da moram nekam nakazati 1500 €, pa bi izkoristil priložnost da počistim pri SKB na nulo in dodam še manjkajoče €€€. Vprašanje: kaj je bolje - prenakazati v CHF, ali pretvoriti v € in potem prenakazati?