(bolj) majhen kompresor

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Hej vsem...

Doma bi rabil bolj majhen kompresor - za razpihovat prah iz raznih filtrov in elektronskih naprav, mogoče napolnit kako blazino ali kolo, skratka taka bolj mala opravila, zato gledam kompresorje z max 24l posodo. Pri majhnih je fajn tudi, da so bolj prenosni in tudi prostora zasedejo manj...

No, in gledam sedaj malo, kaj bi bilo za kupit in neka najbolj se mi dopade ta: Herkules 200/10/24 (1,1 kW/1,5 KM, 10 barov, 24 l) (garancija 5 let, teža le 17kg, izgleda taki kompakten).

Ta: PROAIR DB 210/24 (1,1 kW, 230 V, najv. tlak: 8 bar) je npr. težak 25kg.

Drugače pa se mi mogoče dopade tudi pokončni: Herkules Twenty + Kit (1,1 kW/1,5 KM, 10 barov, 3.400) (zasede še manj prostora)

Pri nekaterih piše, da imajo brez-oljni motor. Je to vredu?

Pa če bi bil kateri bolj tihi od drugega, bi tudi bil zelo vesel, ampak verjetno so ti za okoli 100 eur podobno glasni, kajne?

Imate mogoče vi kakega favorita ali pa vsaj izkušnje s katerim izmed teh?

Gledam tam okoli 100 eur (plus minus par eur)... ;-)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
naliM , izgleda zanimiv, predvsem zaradi majhnosti... ;-)

Glede na to, da ima 3l rezervoar, kolko to pomeni v praksi? Lahko npr.: z enim polnim rezervoarjem temeljito spihaš en stacionarni rečunalnik? Se da kaj podobnega naročit tudi pri nas? Mogoče celo s 5 letno garancijo?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Imam in z njim vse naredim. Spihujem, pumpam, spraviš v regal, v omaro in te ne moti.

csm_16_135272_01_dpd-1_5af37006ad.jpg


Tole je stalo kakšnih 60€.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Tega imam js. GLAAAAAAASEN u božjo mater. Sicer dela ok. Dimenzija je idealna.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Res je videt prenosljiv in dokaj majhen za pospravit - ker kompresor rabiš res samo včasih in večino časa nekje leži... Saj če ima rezervoar, je načeloma lahko tudi glasen, obstajajo pa kompresorji brez rezervoarja in če imaš v hiši kaj na hitro za spihat, res ni prijetno, ko se dere...
Huh, samo hofer ima verjetno v ponudbi tak kompresor samo občasno, kajne?

Ga proda kdo?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Kaj pa kompresor od hladilnika in stara jeklenka. Pa maš neslišn kompresor in jeklenko za rezervar.
 
  • Wow
Reactions: jurga

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Res je videt prenosljiv in dokaj majhen za pospravit - ker kompresor rabiš res samo včasih in večino časa nekje leži... Saj če ima rezervoar, je načeloma lahko tudi glasen, obstajajo pa kompresorji brez rezervoarja in če imaš v hiši kaj na hitro za spihat, res ni prijetno, ko se dere...
Huh, samo hofer ima verjetno v ponudbi tak kompresor samo občasno, kajne?

Ga proda kdo?

mas na mimovrste, enaa, ipd podobne kopije...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.376
213
63
naliM , izgleda zanimiv, predvsem zaradi majhnosti... ;-)

Glede na to, da ima 3l rezervoar, kolko to pomeni v praksi? Lahko npr.: z enim polnim rezervoarjem temeljito spihaš en stacionarni rečunalnik? Se da kaj podobnega naročit tudi pri nas? Mogoče celo s 5 letno garancijo?
Za izpihavanje imam 50litrskega, tale je pozimi za k peči in poleti za na dirkališče za pumpanje gum. Moj je priromal po vezi iz tujine, pri nas ga nisem našel v prosti prodaji.
Sem ga šel prižganega pomeriti s štoparico ob neprekinjenem izpihavanju (klasična cev & pištola) in iz 4,5bar pade na 1bar po slabih 30s. Je pa tako tih, da ga ob toplotni črpalki spoh ne slišiš delovati.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Ampak ljudje, lahko s temi igračami napolniš traktorsko gumo dimenzij 460/70/38?
Tudi sam že iščem tole od lani, se mi zdi...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
vogel , oprosti, da je trajalo tako dolgo... Glede Herkules twenty, pač kompresor kot kompresor, do zdaj je ok, nisem pa ga še nekaj fejst rabil... Glede pribora, ki je zraven, moram povedat, da pištola ne odtegne šraufov na litih platiščih (to sem videl tudi v enem youtube videu). Drugače pa pritisk lahko nastavljaš in je dokaj prenosljiv (težak nekaj manj kot 20kg).

Te zanima kakšen poseben del tega kompresorja? Ker slike tako ali tako najdeš na netu.... Pač napiši, kaj te zanima, pa ti ga lahko slikam... ;-)