Bolj bele in manj bele luči

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Pred kratkim sem nabavil plasma/laser nevemkaj H4 luči, ki naj bi imele boljšo svetilnost, posledično boljšo vidljivost ponoči. Razlike v vidljivosti sicer nisem opazil, je pa svetloba bolj belkasto bela.

Danes na tehničnem mi mojster prijavi, da moram zamenjati žarnice, ker kao moram imeti žarnice z belo svetlobo.
Ga vprašam..kakšno svetlobo imajo pa te žarnice? In pravi da te so bolj bele, jaz pa da rabim bele, ki so bolj rumene
hysterical-1.gif


Skratka, mi zagrozi, da če me ustavijo policaji, da mi bojo odredili izredni tehnični, pripeljali avto na tehničnega in ne vem kaj še vse samo zato, ker imam žarnice bolj bele od belih, ki so rumene
bonk.gif


Ker je menjava žarnic pri meni pravi projekt in jih ne bi ravno za brezveze menjal me zanima če je kaj resnice na temu, ali je imel mulo samo travme sam s sabo.

Na podlagi česa naj bi se policaj sploh odločil, da nimaš pravih žarnic. Merilca za toploto svetlobe najbrž nima s seboj. Pa tudi če bi ga mel, a kje v zakonu piše s kako toploto morajo žarnice svetit. V homologaciji tega tud ni?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kvečjemu prevroča.
wink-1.gif


Bolj ko je svetloba bela, višja je njena barvna temperatura. (segrevanje črnega telesa)
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
nevem zakaj je pol sonce rumeno
smile-1.gif
Ker ga gledaš zjutraj in zvečer. (vpliv atmosfere) Poglej zdajle ob 13.00 v njega, pa povej koliko rumene vidiš.
grin1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.976
1.261
113
Citat:
Uporabnik Crypto pravi:
Pred kratkim sem nabavil plasma/laser nevemkaj H4 luči, ki naj bi imele boljšo svetilnost, posledično boljšo vidljivost ponoči. Razlike v vidljivosti sicer nisem opazil, je pa svetloba bolj belkasto bela.

Danes na tehničnem mi mojster prijavi, da moram zamenjati žarnice, ker kao moram imeti žarnice z belo svetlobo.
Ga vprašam..kakšno svetlobo imajo pa te žarnice? In pravi da te so bolj bele, jaz pa da rabim bele, ki so bolj rumene
hysterical-1.gif


Skratka, mi zagrozi, da če me ustavijo policaji, da mi bojo odredili izredni tehnični, pripeljali avto na tehničnega in ne vem kaj še vse samo zato, ker imam žarnice bolj bele od belih, ki so rumene
bonk.gif


Ker je menjava žarnic pri meni pravi projekt in jih ne bi ravno za brezveze menjal me zanima če je kaj resnice na temu, ali je imel mulo samo travme sam s sabo.

Na podlagi česa naj bi se policaj sploh odločil, da nimaš pravih žarnic. Merilca za toploto svetlobe najbrž nima s seboj. Pa tudi če bi ga mel, a kje v zakonu piše s kako toploto morajo žarnice svetit. V homologaciji tega tud ni?

V zakonu je točno napisano kakšne barve svetlobo moraš imet. Nekje imajo tudi merilec za to zadevo. Od kere firme žarnice pa si ti not montiral ?
Ponavadi na škatli piše da niso primerne za na cesto. Preglej škatlo.
Poglej če je na žarnici kakšna homologacijska oznaka...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.906
9.598
113
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
nevem zakaj je pol sonce rumeno
smile-1.gif
Ker ga gledaš zjutraj in zvečer. (vpliv atmosfere) Poglej zdajle ob 13.00 v njega, pa povej koliko rumene vidiš.
grin1.gif

pa imamo enga slepega več...mogoče bo tipkal zdaj manj neumnosti
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
nevem zakaj je pol sonce rumeno
smile-1.gif
Ker ima površinsko temperaturo samo 6000 stopinj. Če bi imelo več, bi bilo bolj belo, skoraj modrikasto.
 

B81

22. jul 2007
35.016
9.290
113
Na vseh aftermarket super xenon ultra bright long range lučeh piše, ja Not street legal...no na skoraj vseh in to je kazen, če je policaj zafookan
smile-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Na vseh aftermarket super xenon ultra bright long range lučeh piše, ja Not street legal...no na skoraj vseh in to je kazen, če je policaj zafookan
smile-1.gif
A to res piše?

Kaj se pa potem smejemo Rusom v sosednji temi o nadomestilu varnostnega pasu?
 

Crypto

Pripravnik
26. jan 2011
49
6
8
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Na vseh aftermarket super xenon ultra bright long range lučeh piše, ja Not street legal...no na skoraj vseh in to je kazen, če je policaj zafookan
smile-1.gif

Mah nisem niti gledal a kaj piše al ne, škatla je pa tudi že v smeteh. Prodajali so pa to reč v Leclercu, sem mislil, da tam že vejo kaj prodajajo
redface-1.gif


Ni pa to nek super ultra duper xenon aftermarket long in oh in sploh zadeva, je čisto obična H4 žarnica na plavo poštrihana, nekaj podobnega kot je tole :
51AczVlzxUL._SL500_AA300_.jpg


Ampak če piše v zakonu, kot pravi AndrejD, bom pač vtaknil nazaj bele
confused-1.gif
žarnice.
 

B81

22. jul 2007
35.016
9.290
113
100% day light vision piše gor....po domače bi prevedel: za podnevi so dobre
grin1.gif


Po mojih izkušnjah se tele nekako razbarvajo, od začetka sveto modrikasto ali bolj belo, potem pa ne več,lepo se to vidi zdaj, ko sem menjal H1 in H7 in dolge so še vedno bolj bele, kot kratke, ki so vedno prižgane.
V dežju pa največji krš, kar jih je, pa sem dal za komplet takrat 15 k sit, so bile med dražjimi. Od kompleta sta crknili obe pozicijski, ostale 4 pa še delajo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Citat:
Uporabnik Crypto pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Na vseh aftermarket super xenon ultra bright long range lučeh piše, ja Not street legal...no na skoraj vseh in to je kazen, če je policaj zafookan
smile-1.gif

Mah nisem niti gledal a kaj piše al ne, škatla je pa tudi že v smeteh. Prodajali so pa to reč v Leclercu, sem mislil, da tam že vejo kaj prodajajo
redface-1.gif


Ni pa to nek super ultra duper xenon aftermarket long in oh in sploh zadeva, je čisto obična H4 žarnica na plavo poštrihana, nekaj podobnega kot je tole :
51AczVlzxUL._SL500_AA300_.jpg


Ampak če piše v zakonu, kot pravi AndrejD, bom pač vtaknil nazaj bele
confused-1.gif
žarnice.

Takoj ko piše gor RACE, SPORT in podobno, navadno to pomeni da niso za na ulico. Poglej če je na plehu žarnice oznaka E1 ali kaj takega, morda se vidi kar skozi steklo od luči.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tele nimajo E, sem jih pred kratkim videl v Sparu. Sploh ne vem zakaj jih prodajajo, če lahko z njimi samo doma po dvorišču voziš
tongue-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Tele nimajo E, sem jih pred kratkim videl v Sparu. Sploh ne vem zakaj jih prodajajo, če lahko z njimi samo doma po dvorišču voziš
tongue-1.gif
Prodajajo jih, ker jih ljudje kupujejo, s tem pa služijo.
Jest bi raje vprašal, zakaj jih ljudje kupujejo, če pa lahko z njimi samo doma po dvorišču vozijo?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Jah koliko pa jih ve, da mora biti nek E narisan gor. To je nekak tak kot če bi prodajali v trgovini TV, ki deluje samo na 110V.
Ni krivda trgovca, če kupci ne vejo, da teh žarnic ne smejo imet na cesti, temveč samo na dvorišču ali dirkališču, čeprav gor piše "racing".