Bolečine v kolenu in uživanje glukozamina?

hrbt

Pripravnik
9. dec 2012
50
0
6
Živjo

Že nekaj časa me bolijo kolena (ortoped diagnosticiral blažjo obliko osteoartroze) in sem se odločil po vsej reklami & člankih in študijah, da začnem z jemanjem glukozamina + msm ekstra.

Zanima me, če res pomaga dolgoročno - ga kdo od Vas uživa?

Zasledil sem tole novo stran z premium glukozaminom Glukozamin premium k baje ni alergen k sm alergičen na morske sadeže in je 'bolj' čist od ostalih.

Igra čistost kakšno vlogo pri učinkih?

Baje moraš na dan jemati več kot 1500mg, da je sploh kej efekta ?

Ma kdo kakšne izkušnje, da mi malce pomaga?

Thx for odgovore
smile-1.gif


Miha
aplauz.gif
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.871
107
63
štajerska
1 x sem nekje čital , da je največji učinek 2 x na dan po 500 mg
ordopeda sem vprašal, pa je rekel, da je vs elari fari.
potem pa bodi pameten
 

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Poznam človeka, ki je imel hude probleme s kolenom.. sicer ni šel k zdravniku, vendar pa se je redno mazal s sklepčnikom (rastlina, namočena v šnopc ali nekaj takega). Zlo kmalu so bolečine minile
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik frenki500 pravi:
Poznam človeka, ki je imel hude probleme s kolenom.. sicer ni šel k zdravniku, vendar pa se je redno mazal s sklepčnikom (rastlina, namočena v šnopc ali nekaj takega). Zlo kmalu so bolečine minile

po kmčeki logiki mi razloži kako lahko nekaj kar mažeš na kožo pomaga znotraj v sklepu
bonk.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Zakaj pa ne? Misliš da pomagajo samo stvari od "znotraj"?
Itak gre v kri, še hitreje kot po prebavnem traktu..
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:
Zakaj pa ne? Misliš da pomagajo samo stvari od "znotraj"?
Itak gre v kri, še hitreje kot po prebavnem traktu..

kako pride v kri.to mi razloži.a ko se kopaš v morju ti tudi pride v kri
confused-1.gif

mazila pomgajo le lokalno
wink-1.gif
 

ivoho

Pripravnik
8. jan 2009
88
0
6
Hoj
Na tej strani še nisem sodeloval tako da ne vem ali gre tu za kakšno nategavščino če pa koga resnično zanimajo izkušnje z glukozaminom mu jih opišem. Pri meni se je izkazalo pozitivno in ga v intervalih jemljem že od 2001. Poznam pa tudi kolega ki so to na moje izkušnje povzeli. Tudi to kje se ga najceneje nabavi.
lp Ivo
 

dotore

Pripravnik
18. avg 2007
438
3
18
Iimam enako tezavo,rekla ortopedka,da mi bo namesto glukozamina v koleno vbrizgala rastni hormon skupaj z plazmo iz moje krvi. In to je topshit.
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
Na kratko, glukozamin deluje.

Je ena razlagala, da njenega moža so zelo bolela kolana, komaj je hodil in da bo moral it na operacijo, ampak se je operacija vedno nekako prestavljala.
Potem je začel jemat glukozamin in se je stanje tako izboljšalo, da se je odločo, da nebo šel na operacijo.

Mojega očeta so prav tako bolela kolena, zelo velke probleme je imel če je moral počepnit ali pokleknit. Zdaj jemle glukozamin in nič več ne omeni bolečino v kolenah.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Sam imam že vsaj 8 let težave z koleni, zaradi prekomerne teže, Glukozamin mi tako rekoč ni nič pomagal, zdravniki so me tudi opozorili, da je zadeva nevarna ob dolgoročnejšem jemanju za srce oziroma srčni napad.

Po nasvetih se več niti ne spomnem koga, sem začel jemati Boswelijo, ki pa mi zelo pomaga, saj so bolečine po cca mesecu dni izginile. In, ker imam znanca z enakim problemom, je tudi on to probal in po nekih 6 tednih so tudi njemu bolečine izginile, seveda pa se te občasno ob veliko gibanja vrnejo vendar niso pretirane.

Sam jemljem tegale : http://www.nutrilab.si/prehranska-dopolnila/nutrilab-boswellia.html kupim pa ga, kar v svoji lekarni.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Bobek007 pravi:
Na kratko, glukozamin deluje.

Je ena razlagala, da njenega moža so zelo bolela kolana, komaj je hodil in da bo moral it na operacijo, ampak se je operacija vedno nekako prestavljala.
Potem je začel jemat glukozamin in se je stanje tako izboljšalo, da se je odločo, da nebo šel na operacijo.

Mojega očeta so prav tako bolela kolena, zelo velke probleme je imel če je moral počepnit ali pokleknit. Zdaj jemle glukozamin in nič več ne omeni bolečino v kolenah.

Tocno tako, tudi z nasim sosedom je bilo tako. Je ze bil skoraj na vozicku, zdaj pa trenira nogomet. Vse zahvaljujoc glukozaminu, no pa tudi C vitamin jemlje 2x tedensko. Proti prehladu.
cheer.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik Bobek007 pravi:
Na kratko, glukozamin deluje.

Je ena razlagala, da njenega moža so zelo bolela kolana, komaj je hodil in da bo moral it na operacijo, ampak se je operacija vedno nekako prestavljala.
Potem je začel jemat glukozamin in se je stanje tako izboljšalo, da se je odločo, da nebo šel na operacijo.

Mojega očeta so prav tako bolela kolena, zelo velke probleme je imel če je moral počepnit ali pokleknit. Zdaj jemle glukozamin in nič več ne omeni bolečino v kolenah.

Tocno tako, tudi z nasim sosedom je bilo tako. Je ze bil skoraj na vozicku, zdaj pa trenira nogomet. Vse zahvaljujoc glukozaminu, no pa tudi C vitamin jemlje 2x tedensko. Proti prehladu.
cheer.gif

467716-post_slo.gif

Kaj pa, ko sem sedaj skoraj s stola padla od smeha!!

Jaz sicer s temi stvarmi nimam opravka... logično razmišljanje pa mi pravi, da kaj dosti od tega ne more biti res.
Mogoče psihološko...

Daj Blackjack razloži malo tole strokovno...res me zanima!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Saj ni kaj razlagat. Glukozamin naj bi pomagal pri obrabi hrustanca in sicer naj bi se z njegovo uporabo hrustanec obnovil. V resnici do hrustanca praktično ne pride nič glukozamina, ker se prej razgradi in ker ga krvni obtok vozi po celem telesu, ne samo v kolena. Način, kako učinkovito spraviti glukozamin do hrustanca, ne obstaja.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Mislim da si spregledala sarkazem
tongue-1.gif

Ravno zaradi sarkazma v njegovem posu sem se ornk nasmejala
cool-1.gif

Ker kot sem napisala: sama logika mi pravi, da kako bo nekaj kar damo v usta OBNOVILO HRUSTANEC v kolenu??
Enako kot, kako bo neka krema pomagala, če jo namažemo na kožo, da bo v kolenu začel nastajati nov hrustanec?
uf-1.gif


Nimam sicer strokovne podlage...a tem čira-čara stvarem, ki nam jih tako propagirajo in prodajajo za mastne denarce, NE verjamem.

Vem, da je ogromno v naši psihi. Da le ta pomga, verjamem... v ostalo pa ne.
zato sem ga pa prosila še za malo bolj strokovno razlago glede glukozamina ter podobnih stvari.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Ker se pri moških tam kopiči odvečna maščoba, medtem ko se odvečni glukozamin ne kopiči v kolenu.