Bolečina v prsnem košu.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A vam napišem recept kako garantirano v dveh dnevih prideš do testiranja?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Saj pravim, če dobim samo občutek da se mi malenkost stanje slabša ,kličem takoj..Ravnotako če težave ne bodo izvenevale kličem.. Driska se umirja,vročine nimam ,sem imel samo en " napad "z vročino..Potim se še. Imam občutek ,morda se motim ,da če sedaj kličem bo delovalo malo panično ??
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tudi, če ni nič, ti testiranje ne bo škodovalo. Zase vem, da bi poklical, če bi imel delček tvojih simptomov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tudi, če ni nič, ti testiranje ne bo škodovalo.
Se strinjam... Samo po drugi strani mi pa ni do dejansko namernega izpostavljanja na točkah kjer je pa realno možno srečanje z okuženimi..

Sam ,če sem res kaj pokasiral ,sem pa res magnet za probleme... Bolj razmišljam ,manj mi je jasno kje bi pokasiral. Pa jaz ,ko sem realno zelo pozoren . Pred vstopom v hišo imam razkužilo ,domači so se že navadili , realno obiskov sedaj nimamo .V avtu razkužilo ,maske.. Bi rekel da sem eden bolj pozornih glede higiene.. Itak sem pa večino časa doma. Vsaj zaenkrat imam občutek ,če bi ne bilo te epidemije bi čisto mirno prestal tole..
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Včasih je prveč higiene slabše kot premalo. Poglej malo pri lokalnih cigančkih kako so umazani, pa jim navadno nič ne manjka... sicer pa kot so ostali napisali, ne igraj se. Pokliči, preveri, boljše zastonj, kot pa da postaneš del negativne statistike...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Se strinjam... Samo po drugi strani mi pa ni do dejansko namernega izpostavljanja na točkah kjer je pa realno možno srečanje z okuženimi..

Sam ,če sem res kaj pokasiral ,sem pa res magnet za probleme... Bolj razmišljam ,manj mi je jasno kje bi pokasiral. Pa jaz ,ko sem realno zelo pozoren . Pred vstopom v hišo imam razkužilo ,domači so se že navadili , realno obiskov sedaj nimamo .V avtu razkužilo ,maske.. Bi rekel da sem eden bolj pozornih glede higiene.. Itak sem pa večino časa doma. Vsaj zaenkrat imam občutek ,če bi ne bilo te epidemije bi čisto mirno prestal tole..
Bodi brez skrbi, na točki se zagotovo ne moreš okužiti.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem pisal zdravniku.. Za začetek sem dobil avtomatski odgovor ,skoraj nekaj kar sem pričakoval ..

Razglašena je epidemija, zato je nujno, da tudi sami spremljate obvestila glede koronavirusa na spletni strani NIJZ:

https://www.nijz.si/. Za informacije je na voljo telefon: 080 1404.

Zdravstveni dom je zaradi preprečevanja epidemije okužbe s korona virusom sprejem ukrep triaže na vhodu. Vsi boste pri vstopu deležni te triaže in pri sumu na težje potekajočo okužbo preusmerjeni v vstopno točko v Bolnišnici Celje. se obrnite na Celje kar neposredo:

03 4233079.

Vsi, ki imate vročino, kašelj ali druge znake okužbe dihal, ostanite doma v samoizolaciji 14 dni. Če potrbujete stalež javite čimprej na mail ambulante.

ČE NE POTREBUJETE NUJNO ZDRAVSTVENIH STORITEV, JE BOLJE, DA SE IZOGIBATE ZDRAVSTVENIH USTANOV. UPORABLJAJTE TUDI ČIMVEČ ELEKTRONSKO POŠTO.

lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Torej pokliči na objavljeno številko v Celju. Možnost za testiranje se je zelo povečala in sedaj testirajo vse, pri katerih je najmanjši sum za okužbo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če bi v normalnih razmerah takšen kot si zdaj šel k zdravniku vztrajaj tudi sedaj. Ne se pustiti odpraviti.

Danes je recimo kolegici 2 letnik fasak vročino in so ga čisto normalno naročili na pregled k zdravniku (tam so mu seveda vzeli bris za korono). Skratka, zdr. sistem deluje precej normalno, le vztrajati moraš, da boš prišel do zdravnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sploh ne. Mi je zdravnik po pogovoru kar napisal ,da me je naročil na testiranje na covid točko v Celju ,ob določeni uri.

Včeraj sem šel ob uri ,preverijo podatke ,vzamejo bris in adijo.Vse skupaj pet minut . Zvečer klic. Negativen v mojem primeru.
Edino ,ko ti porine skozi nos v žrelo je malo neprijeten občutek. Nič ne boli samo občutek pa tak ,da boš malo bruhnil..
Če sem prav razumel ,dobim še pisno domov izvid.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
A tako to gre ?? A veš da bi dejansko imel nekaj za dvignati v avstriji ..20km od meje. Ti fizični ,neslužbeni prehodi niso dovoljeni če prav vem ??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj so rekli, da te spustijo v tranzit če imaš do 4 dni staro potrdilo da nisi okužen. Vseeno preveri prej.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne bom še rinil nikamor ,da se ne zakoljem s kakšno karanteno potem za nazaj ali gor..Pa preden bom dobil ,bo te štiri dni verjetno mimo..Bi moral tam verjetno extra zaprositi za potrdilo bi verjetno bilo hitreje.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Da malo oživim osnovno temo.. Sem že nekako bil kar pomirjen ,pa me je narava zopet malo opomnila..

Zdajle v parih dneh me je dvakrat trikrat zopet špiknilo v sredini prsnega koša . Kar močna bolečina ,špik , traja pa kratek čas. 2-10 sekund in spusti. Potem pa vse skupaj še čutim nekaj časa kod blažjo nelagodnost nekje pod pod prsno bradavico ?? Me pa zadnje dni tudi križ muči malo močneje.. Je to kaj povezave ? Hitri ,sicer močni špiki kolikor vem nimajo povezave direktno s srcem ? >Prejšnji teden sem tudi kar nekaj sena premetal ,brez fizičnih težav.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zaradi podobnega sem bil že dvakrat pri zdravniku. EKG ni nič pokazal, zdravnik mi pa zagotavlja, da takšne bolečine nimajo veze s srcem. Zaenkrat mu verjamem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes