BMW novosti

I

Izbrisan uporabnik #488

Novi skuter je zanimiv (C 600 sport), drugo pa razen kozmetike ni novega pri že obstoječih modelih.

G650 GS Sertao je grozen izdelek. Vilice od "kolesa", zadaj dva taka lonca za mašino 50PS
smile-1.gif

F 800 R - res grdo, bmwju že dolgo časa fali dizajner, čeprav določeni modeli so pa lepi, npr. novi skuter pa 1000rr.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Link ni ravno prileplo, kot sem zelel, ravno zaradi teh skuterjev sem odprl temo, meni se zdita zanimiva, tudi oblikovno OK. Cakam pa na novega GS-a, naj bi bil 2013...
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Novi skuter je zanimiv (C 600 sport), drugo pa razen kozmetike ni novega pri že obstoječih modelih.

G650 GS Sertao je grozen izdelek. Vilice od "kolesa", zadaj dva taka lonca za mašino 50PS
smile-1.gif

F 800 R - res grdo, bmwju že dolgo časa fali dizajner, čeprav določeni modeli so pa lepi, npr. novi skuter pa 1000rr.

skuter NI MOTOR!!! To je vozilo dvokolesnik za pussyje:))
BMW ni lep. Je dejansko grdi raček je pa blazno uporabna makina. In nehi z temi tvojimi antiBMW kampanjami
10.gif

BMW bom spet kupil ko bom star in penziæ....tako da
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa fali skuterju? Čisto ok zadeva, mislim da si bom nekoč nekaj takšnega omislil. Udobno in brez nepotrebnega menjavanja.
Verjetno je le cena preveč bmwjeva.

ghibli: bmwjev skuter je lep
smile-1.gif
verjetno zato, ker po tvoje ni motor. Maxi skuterji so hit, kar očitno spoznava tudi bmw.

bmw.png
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
stvar okusa.
sam ne govorit o motorjih če se pogovarjate o mikserjih.

BMW je lep? kdaj si bil nazadnje pri okulistu?
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

BMW ima tudi lepe modele, sploh pri avtomobilih (nova enka mi je všeč), ta skuter pa je tudi lep, ne pa tudi ostali večinoma ponesrečni izdelki iz tega segmenta.

Zakaj je takšen predsodek glede maksi skuterjev? Povečini bodo imeli novi modeli enake motorje kot srednja klasa.
Velikost koles je tudi že na ravni motorjev.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
in kaj ostane?
samo še menjalnik!

menjalnik nas loči od maxi scooter klase al kaj?
to ni motor in nikoli ne bo! mikser ostaja mikser!

najboljše mi je ko preberem ali slišim nekoga ko MP3 imenuje motorjem
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz s tem nimam problemov
smile-1.gif
bolj mi je hecno, ko obstajajo neke skupine "pravih" motoristov, ki častijo kot božanstvo nek motor oziroma morda celo modelno leto, ko pa se eden izmed njih odloči, da kupi kaj drugega pa je nezaželjen.

Jebeš menjalnik na motorju, iz tehnološkega vidika je to povsem nepotrebna zadeva. Avtomatika ti vsak hip lahko ponudi vso moč in navor, tako pač je. Temu se ne bo dalo upreti, tako kot ne ABS, traction control sistemom in podobnim zadevam.

Za moje pojme so maksu skuterji že kar pravi resni motorji. Praktično se lahko pelješ kamorkoli na daljše izlet (pustimo off road), udobno, s prtljago in sopotnico.

Ti pač rad šaltaš, ni panike, saj je poskrbljeno tudi za tebe
smile-1.gif
eni pa ne, meni osebno ni do šaltanja.

Pol pa meni pišeš, da sem "nestrpen"
smile-1.gif


Lepo se vozi s svojim pesom in pozdravljal vse udeležence v prometu, tudi simpatične peške.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Lepo se vozi s svojim pesom in pozdravljal vse udeležence v prometu, tudi simpatične peške.

Dogy sam pozdravi peške, ustavi štoparkam, prinese pivo... sam šotora za enkrat ne zna postaviti.

btw a ti pozdravljaš vse udeležence v prometu?
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Hja, vsak naj sam pri sebi razčisti, akj je maxi skuter -motor ali sesalec.
Jaz vem, da si bom skuterja kupil, ko ne bom mogel dvigniti noge čez sedež in zajahati motorja.

467716-post_slo.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Sm motorist in skuteraš! To sta dva različna sveta. Motor je bolj za uporabo v smislu, užitka, zabave, adrenalina, potovanja. Skuter je pa mišljen, bolj kot rešitev za vožnjo v mestu, v gneči, za v trgovino, za kako stvar dat not in lahko "vstopanje in izstopanje" z njega.
Tko, da te kmetje, ki dajejo take izjave, kot so skuter ni motor in bla, bla, bla, prikaže samo njihovo neznanje in nerazumevanje. Skratka najbolje je imeti oboje, če denarnica dopušča. Če pa ne dopušča, si pa izbereš , tisto kar ti bolje odgovarja. Jz sam imam raje skuter, ker po mojih 18 letnih izkušnjah na dvokolesnikih, dobro vem, kaj mi bolje odgovarja.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Sm motorist in skuteraš! To sta dva različna sveta. Motor je bolj za uporabo v smislu, užitka, zabave, adrenalina, potovanja. Skuter je pa mišljen, bolj kot rešitev za vožnjo v mestu, v gneči, za v trgovino, za kako stvar dat not in lahko "vstopanje in izstopanje" z njega.
Tko, da te kmetje, ki dajejo take izjave, kot so skuter ni motor in bla, bla, bla, prikaže samo njihovo neznanje in nerazumevanje. Skratka najbolje je imeti oboje, če denarnica dopušča. Če pa ne dopušča, si pa izbereš , tisto kar ti bolje odgovarja. Jz sam imam raje skuter, ker po mojih 18 letnih izkušnjah na dvokolesnikih, dobro vem, kaj mi bolje odgovarja.

lep življenjepis
zmaga.gif

a imaš tazga s streho?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Razlike med motorjem in skuterjem se vedno bolj manjšajo.
V križišču že zna biti kdaj tudi malo "nerodno" proti večjemu skuterju
smile-1.gif
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Je res, da so skuterji večjih prostornin bolj okorni. Je pa udobje in vetrna zaščita na višjem nivoju. Je pa tudi, bolj u izi se vozt z avtomatikom po mestu, kot pa se ukvarjat z sklopko in prestavami.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Razlike med motorjem in skuterjem se vedno bolj manjšajo.
V križišču že zna biti kdaj tudi malo "nerodno" proti večjemu skuterju
smile-1.gif

ko me bo v križišču skuter nesel si dam takoj vrečko čez glavo, motor pa v štanco!
in oprosti, treuntno najmočnejši in najzmoglivejši skuter pospešuje dosti slabše kot motor iste prostornine.

razlika med skuterjem in motorjem je po mojem videnju predvsem v agilnosti. temu so podrejeni praktično vsi parametri, od geometrije naprej in nazaj. kar je dobro za izogibanje stožcev v peš coni pač ne zagotavlja stabilnosti na odprtih cestah.

kar je dobro recimo za "dinamiko", svobodo duha in podobno pač ni dobro za vsakodnevno pasivnost. in obratno...
kot pri avtih, udobje in dobra povratna informacija s cestišča pač ne gresta skupaj...

vsekakor pa drži, da menjalnik ne igra vloge pri delitvi med motorjem in skuterjem.

honda-evo6-concept-motorcycle-766767.jpg


evo ga, naked, 6 valjev in avtomatski menjalnik. če kdo v tem zaradi menjalnika vidi skuter je bedak.

jaz bi tudi imel na svojem avtomatski menjalnik, seveda z opcijo ročnega prestavljanja. takoj podpišem. toda sem zato kaj manj motorista? najbrž da ne... ali pač???