Kaj je torej pravilno, to kar ti misliš ?Kaj ti meniš je pač tvoje dojemanje, ki pa ni nujno pravilno. Dejstva so taka kot so.
Kaj in kako si je folk takrat predstavljal in razmišljal se veliki večini danes živečim (sploh tem ki bi radi sedaj spreminjali zgodovino) še sanja ne (cilji so čisto drugi kot se jih iz njihove strani predstavlja). Dejstva so da se trenutnemu folku niti ne sanja, kaj si je folk v tistih časih mislil, sploh pa od krize 1929 naprej, ko so marsikatere hiše ostale prazne zaradi migracij in krize. In da folk ni vedel je samo izgovor, večina je vedela, oziroma si je lahko predstavljala, sploh od španske vojne naprej.
In kaj bi bilo če bi današnji folk se znašel v takratni situaciji si niti pedstavljat nočem, ker kakor izgleda bi bilo spet podobno ali še huje.
In ne se ne strinjam , da je večina folka pred 2svv vedela, sploh v Slo kjer je bika večina kmečkega življa, ki je delal od jutra do mraka, tako, da niso imeli po internetu brskat za resnico.
Danes je časa dovolj , resnic pa toliko kot ljudi.
Vprašaj ti danes 10 naključnuh ljudi o španski vojni pa boš videl odgovore.
Danes je folk mariskje na svetu v podobni situaciji, le akterji so drugi, tako , da si ti treba predstavljat ampak lahko to v živo gledaš .