Biograd na moru

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sem se odlocil da korcula odpade da je malo predolga pot in da bo morje kmalu prevec blizu 23 kot kaj vec ker je tudi prevec na odprtem in smo zabookiral biograd na moru.
Zanima me za pot, na viamichelinu mi ponudi 3 verzije, ena gre preko rijeke e65 druga zagreb ki je najdaljsa in zmagovalna najkrajsa oz najhitrejsa e71 torej dolenjska avtocesta, ivancna gorica dol na regionalno do crnomlja in cez secje selo na hrvasko stran in na avtocesto pri bosiljevem vrjetno se drzis skoz proti zadru in to je to vrjetno najlazje ali pac?

Zanima me ce kdo pozna kaksne lustne plaze ki bi se jih splacal pogledat, al je to vse tolk majhno da je vseeno?
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.866
5.621
113
Vceraj se vracal iz Murterja....garmin das lepo na postojna...Ilirska bistrica...Rupa...Rijeka...pa po Jadranski magistrali...

ko bos na hrvaski strani daj garmin da se ti izogiba cestnin in je...

hodjo pa zdej dol svaba penziči z kamperji tko da si vzam magistralo res turisticno da si ne bos pulu las
smile-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Sam prakticiram ponavadi kar dol avtocesto mimo Zagreba, če imaš soliden avto lepo tempomat na 150, pa je zmaga. Nazaj pa grem ponavadi mislim da tam na Bosiljevo dol.

Glede plaž pa odvisno kje si rezerviral prenočišče v Biogradu? Največja je Soline, kjer si ves čas sezone konzerva z vsemi ostalimi, predvidevam da bo sedajle v tem terminu okej. Potem imaš pa še eno mestno plažo za marino, v smeri Filip i Jakov. Ostane ti še kakšna plaža v okolici Pakoštanov, pa mogoče peš ali z avtom s trajektom na Tkon / Pašman.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
glih prejšnji teden se vrnil iz Pašmana (v Biogradu n/m na trajekt). Drugače sem iz okolice Celja, in ponoči grem vedno na AC od Arje vasi preko Ljuljane do Obrežja, Lučko, Bosiljevo, Zadar in izvoz Benkovac. Potem maš še cca. 15km do Biograda po navadni cesti mimi Polače in to je to, prispeš direktno v Biograd. Mam pa AC od Arje vasi do Benkovca. Men se to najbolj splača, ker ponoči se mi ne da je**t z radarji, živalmi na cesti in ovinki, lepo tempomat na 130 pa volan sukat.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
okolice Celja, in ponoči grem vedno na AC od Arje vasi preko Ljuljane do Obrežja, Lučko, Bosiljevo, Zadar in izvoz Benkovac
17758-icon_confused.gif

Na LJ in Obrežje - pa iz Celja?!?!

Avtorju: če se ne motim tebi AC ni - ali?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ja sem slabo napisal, sel bom poznop popoldne tako da vrjetno je najbolje avtocesta ker je tudi najhitreje. E71 pa pol e65 do azdra potem se itak nemorem od zadra do biograda zmotit ker vidim da se cist ob morju peljes.

Colna zal nimam, bo pa pomojem kaksna taxi ladjica padla ce imajo tam kaj takega. Na plaze bi sel pa z avtom mal okol pogledat. Nisem robinzonski tip, razn ce se katero res splaca it pogledat. Drugace imam raje mivko pa guzve itak sedaj nebo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
okolice Celja, in ponoči grem vedno na AC od Arje vasi preko Ljuljane do Obrežja, Lučko, Bosiljevo, Zadar in izvoz Benkovac
17758-icon_confused.gif

Na LJ in Obrežje - pa iz Celja?!?!

Avtorju: če se ne motim tebi AC ni - ali?

Ja (no nisem glih iz Celja,okolica, bolj proti Vranskem).
Res je 63km dlje, ampak 5min prej (do Obrežja). Ne da se mi več po stari cesti (letos sem šel nazaj iz morja preko Zidanega mostu), pa ne grem več. Ne da se mi.
Pa ahtat kje so policaji, pa srne, ježi in zajci, enkrat ponoči me je lisica gledala kot da sem na luni pristal. Pa kaki lokalni pjančki ko vijugajo sem ter tja. Res se mi ne da več ukvarjat s tem, prevečkrat doživeto.. Rajši reskiram 4litre dizla v eno smer več, vinjeto tk mam letno, tempomat vključim pa je to to. Sploh pa si z dvema malima otrokoma ne predstavljal vijugaste vožnje čez gorjance. pa spet mesta in vasi z 50 omejitvami in živalmi. Hvala lepa, AC je za mene zakon.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Smo se zmenil da bomo sli vrjetno cez rijeko ker gremo v nedeljo se na dirko GHD ilirska bistrica pa fentamo 2 muhi na en mah.

Kune se splaca najbolj na banki zamenat? Bi jih na bankomatu pa jih rabim takoj ze za cestnine, ki sicer priblizno nevem kolk pridejo v eno smer, kaksnih 15eur ali vec? Na avtocesti te kr uzgejo ce placujes z evri ce se prav spomnem?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Smo se zmenil da bomo sli vrjetno cez rijeko ker gremo v nedeljo se na dirko GHD ilirska bistrica pa fentamo 2 muhi na en mah.

Kune se splaca najbolj na banki zamenat? Bi jih na bankomatu pa jih rabim takoj ze za cestnine, ki sicer priblizno nevem kolk pridejo v eno smer, kaksnih 15eur ali vec? Na avtocesti te kr uzgejo ce placujes z evri ce se prav spomnem?
Na avtocesti plačaj s kartico (razen izjemoma menda letos) se tako tudi izogneš vsej potencialni gužvi, ker greš na svojo linijo.
Potem pa v miru dol na bankomatu dvigneš približno toliko kot boš porabil.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Tega s kartico pa ne poznam, to gres na slater al vrjetno na avtomat. Je vredu ce je navadna maestro placilna in ne kreditna visa itd? Provizija mastna al kaj?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Kje boš štartal?

Jaz sem šel NM, Metlika, Novi Grad na AC, ter do Biograda. Nazaj identično.

Plažo imaš drugače na dohvatu ruke...zdaj ne vem kako bo al poleti je bila gužva za popizdit (parkrat so nas z brisačami tako zabirakadirali, da ven nisi mogel..ne do vode ne na cesto
crazy1.gif
).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.368
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Smo se zmenil da bomo sli vrjetno cez rijeko ker gremo v nedeljo se na dirko GHD ilirska bistrica pa fentamo 2 muhi na en mah.

Kune se splaca najbolj na banki zamenat? Bi jih na bankomatu pa jih rabim takoj ze za cestnine, ki sicer priblizno nevem kolk pridejo v eno smer, kaksnih 15eur ali vec? Na avtocesti te kr uzgejo ce placujes z evri ce se prav spomnem?
Mislim, da ne boš v banki našel tog lepga menjalnega tečaja EUR kuna kot na cestnini. Plačaš z EURi pa je, dviguješ keš na bankomatih in plačuješ s kartico, enako kot pri nas.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
pomembno je, da ko dvigneš keš na bankomatu, ti ponudi dve opciji. prva je, da zavrneš takojšnjo konverzijo denarja v evre (to potem opravi tvoja banka) ali pa daš konverzijo hrk-eur na banki kateri dviguješ. Obvezno, ampak obvezno daj, da ti tvoja lastna bank anaredi konverzijo oz. menjavo.

pri men je blo tako. sam imam nlb, dvigoval sem na bankomatu splitske banke. če bi delal po njihovem tečaju bi me 1000hkr prišlo cca 140,20€. ker sem pa pritisnil gumb, da mi nlb naredi konverzijo so me za 1000hrk odtrgali 132, 67€ plus 2,2€ provizije pa sem bil še zmeraj cca. 5€ v plusu.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
pomembno je, da ko dvigneš keš na bankomatu, ti ponudi dve opciji. prva je, da zavrneš takojšnjo konverzijo denarja v evre (to potem opravi tvoja banka) ali pa daš konverzijo hrk-eur na banki kateri dviguješ. Obvezno, ampak obvezno daj, da ti tvoja lastna bank anaredi konverzijo oz. menjavo.

Sorry ampak tega pa res ne razberem kaj hoces napisati. Vem, da se denar dviguje na bankomatih ker je to najboljsi tecaj in da ti ponudi dve opciji, ampak zdej nevem katera je boljsa po napisanem,
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mislim, da ne boš v banki našel tog lepga menjalnega tečaja EUR kuna kot na cestnini. Plačaš z EURi pa je, dviguješ keš na bankomatih in plačuješ s kartico, enako kot pri nas.

To pa nevem ce je res, lansko leto na hr avtocesti smo mel eure in mislim da je kr cca 3 eur prislo razlike ze samo zato ker je bilo placano z euri, al da ti ne vracajo drobiza eur itd nevem kaj je ze bilo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Kje boš štartal?

Jaz sem šel NM, Metlika, Novi Grad na AC, ter do Biograda. Nazaj identično.

Plažo imaš drugače na dohvatu ruke...zdaj ne vem kako bo al poleti je bila gužva za popizdit (parkrat so nas z brisačami tako zabirakadirali, da ven nisi mogel..ne do vode ne na cesto
crazy1.gif
).

Ja zdej k bomo sli v ilirsko na dirko bomo sli na ilirski v rijeko, jelsane prehod in tam se direkt prikljucis na pravo avtocesto brez kakrsnih koli odcepov itd.

Glede guzve pa vidim da vsi isto pisete sam zdej jo pa vrjetn da nebo vec ne.
2280455-pot.png
 

Priponke

  • 2280455-pot.png
    2280455-pot.png
    414,1 KB · Ogledi: 987
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.099
636
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
pomembno je, da ko dvigneš keš na bankomatu, ti ponudi dve opciji. prva je, da zavrneš takojšnjo konverzijo denarja v evre (to potem opravi tvoja banka) ali pa daš konverzijo hrk-eur na banki kateri dviguješ. Obvezno, ampak obvezno daj, da ti tvoja lastna bank anaredi konverzijo oz. menjavo.

Sorry ampak tega pa res ne razberem kaj hoces napisati. Vem, da se denar dviguje na bankomatih ker je to najboljsi tecaj in da ti ponudi dve opciji, ampak zdej nevem katera je boljsa po napisanem,

sem res čudno napisal. pisal sem prek telefona.
izbereš opcijo "ne" oz. da ti konverzijo valute naredi tvoja lastna slovenska banka.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.368
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mislim, da ne boš v banki našel tog lepga menjalnega tečaja EUR kuna kot na cestnini. Plačaš z EURi pa je, dviguješ keš na bankomatih in plačuješ s kartico, enako kot pri nas.

To pa nevem ce je res, lansko leto na hr avtocesti smo mel eure in mislim da je kr cca 3 eur prislo razlike ze samo zato ker je bilo placano z euri, al da ti ne vracajo drobiza eur itd nevem kaj je ze bilo.

Moje izkušnje večkrat na leto so take, kot sem napisal. Vrnejo EURe, kune, kar hočeš. Zaloge kun se že lep čas ne splača vlačit s sabo.
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
3
18
Ja, treba je izbrat "brez konverzije". Mislim da dobesedno tako piše. Sem sprobal dva tedna nazaj, pri dveh dvigih po 3000hrk je bilo razlike 20eur. Njihove banke menjajo evre po slabšem tečaju kot naše.