Šarčevi smučarji proti Janši
Nekdanjemu premierju Marjanu Šarcu (LMŠ) in strankam njegove padle manjšinske vlade gre slabo s poskusom, da bi z oblasti spravili vlado Janeza Janše (SDS), ko ta še ni prav zavladala. S široko medijsko dejavnostjo, interpelacijo, parlamentarno preiskavo, podpiranjem protestov po državi in še vsem mogočim so to hitro poskusili.
Novi vladi niso pustili niti stotih dni miru. Za naglico so se odločili, ker imajo, ko gre za državo, njene podsisteme, pa tudi za vpliv v medijih, zdaj še veliko moč. Nova vlada šele menjava kadre, ki so si jih prejšnji nastavili v različnih podsistemih. A moč, ki jim jo je prinesla oblast, Šarčevi izgubljajo. Udarili so, ko je kar nekaj še imajo.
A za spoštovanje pravila stotih dni miru obstaja dober razlog. Če se rušenja naslednikov lotiš prehitro, v napadu naletiš sam nase. In to se Marjanu Šarcu, pa tudi
Dejanu Židanu (SD),
Luki Mescu (Levica) in
Alenki Bratušek (SAB) zdaj dogaja.
Menjave so, ker je Šarec odstopil
Že pri opozicijskem kritiziranju menjav, za katere se odloča nova vlada, so težave: Šarec je z odstopom sam sprožil te menjave, zdaj pa obtožuje novo vlado, da menjava ljudi, ki si jih je nastavil, in poskuša doseči zamenjavo še te vlade, da bi gledali še tretji krog menjav.
Turbulence na vrhu državnih in paradržavnih sistemov niso poceni in škodujejo državi. Zanje pa je kriv Šarec s svojo koalicijo, ker se je januarja pač odločil, da ne bo več vladal.
Pravzaprav je še huje, težave je povzročil že, ko je po porazu na volitvah 2018 sploh prevzel oblast, čeprav ni imel jasne večine. To je bilo slabo za državo. Temelj za vladanje je bil goljufiv dogovor, da je Levica v koaliciji in opoziciji, ki se ni obnesel.
Zdaj imamo, z nekaj zamude, vsaj vlado z jasno večino v državnem zboru, ki jo vodi zmagovalka zadnjih volitev.
Šarec je sam nase naletel tudi pri zahtevi, da je treba preiskati, kako je novi vladi uspelo z maskami in drugo zaščitno opremo za zdravstvene delavce napolniti prazna skladišča, ki jih je novi vladi zapustil, ko je udarila epidemija koronavirusa.
Več tednov je v medijih propagandno napovedoval preiskavo domnevnih zlorab pri teh nabavah. Da večina novinarjev opravlja bolj propagando zanj kot resen novinarski posel, pa se je pokazalo, ko ga nihče ni vprašal, zakaj le govori in ne naredi, kar napoveduje. Na koncu so preiskavo zahtevale koalicijske stranke, ki je niso le napovedovale v medijih.
Nekdanjemu premierju Marjanu Šarcu (LMŠ) in strankam njegove padle manjšinske vlade gre slabo s poskusom, da bi z oblasti spravili vlado Janeza Janše (SDS), ko ta še ni prav zavladala. S široko medijsko dejavnostjo, interpelacijo, parlamentarno preiskavo, podpiranjem protestov po državi in še...
siol.net