Bianco menice

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ima morda kdo kaj izkusenj z izpolnjevanjem menic (za javni razpis) ? Teorija iz faksa je eno, zdaj pa gledam v blanket od PBS in nisem povsem preprican, da vem kako in kaj, primerov pa na internetu prakticno ni
rolleyes-1.gif


Kaj vse mora biti izpolnjeno ? Zraven pogodbe pride z vsako menico menicna izjava s pooblastilom za izplacilo, ki je ze izpolnjena (tam ni bilo tezav).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Običajno je dovolj, če je podpisana. Ostalo se izpolnjuje kasneje v primeru, da je to potrebno.
Ker te menice za javni razpis se zelo redko vnovčijo.

lp
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Aha, torej ocitno drzi, kar so mi povedali: podpis in "brez protesta" na levi strani. Kot trasant je torej vpisan clovek (jaz) in ne pravni subjekt, ostalo je pa tako ali tako v menicni izjavi ?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja tako naj bi bilo. Izjava je skoraj pomembnejša od menice in če se ne motim so na njej vsi podatki.

Zadnje čase se izogibam razpisom in sem že malo ven, tako, da če je kdo bolj na tekočem, naj moje trditve potrdi oziroma me popravi.

lp
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hvala, sem ti dal *****
smile-1.gif
Jutri moram oddati na posto, pa nimajo uradnih ur, da bi jih lahko vprasal. Ravno neugodno so datumi praznikov razporejeni ...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Pri nas na banki od firm jemljemo bianco menice takšne, ki so samo podpisane in žigosane. Izjava je dejansko tista, ki vse ostalo pove (vnovčitev brez proste, brez obvestila).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce bo se kdo na to naletel: napisano ocitno drzi, tako sem izvedel na vecih koncih. Torej podpis (trasanta), zig (ce poslujes z zigom) in klavzule na levi strani.