Beograd

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Evo,
Vrnila sem se, cela, celo...
Obnova:
No ja ne vem sicer kaj sem pričakovala... nastanitev, kjer sva bila je bila super, v čistem centru, apartma super moderno urejen, lastnica super prijazna in ustrežljiva.... ampak ulica na kateri so bili apartmaji je pa.... eh....
Šla pogledat Beograjske znamenitosti, tempelj Sv. Save, spomenik Štefana Nemanje, čisto ponesreči videla tudi lokomotivo modrega vlaka (še pomnite tovariši), ki je bila močno zarjavela, Terazije, Knez Mihajlova Ulica, Hotel Moskva, Parlament.... za Kalemengdan in Avalo zmanjkalo časa. Ado Ciganlijo nisva šla gledat. Prehodila sva skoraj ves Zemunski kej..... Skadarlija me je močno razočarala, saj sem mislila, da je to nekaj oh in sploh po napisanem, ampak mi nekako ni bilo...
Torej.... ljudje super prijazni in ustrežljivi, sploh ko slišijo da prihajaš iz Slovenije.
Nažrla sva se mesa toliko, da ga imam zadosti do konca leta. Največkrat sva šla na kosilo/zajtrk/večerja v Zavičaj, pa ne tistega na Skadarliji, čisto zraven najine nastanitve je bila pomanjšana varianta tistega iz Skadarlije. Poleg tega sva šla, na pizzo v pristanišče na Savi, kjer je kar precej restavracij. Izbrala sva italjansko Comunale, solidna pizza, testenine, pa tako, tako, ampak o.k. ker sva lahko opazovala nočno življenje in živelj, ki je hodil po promenadi.
Najbolje sva jedla na Zemunskom Keju, splav se je imenoval Bakus Inn in je bilo res vse vrhunsko od hrane, postrežbe in ambienta. Cena pa tudi ni šla pretirano v nebo.
Najlepši del po moje je bil novozgrajeni del Beograd na vodi, full futuristično in lepo, in seveda drago.
Drugače sedaj razumem zakaj nas imajo Srbi za tako čiste, Beograd sam po sebi ni čisto mesto. Ceste so dotrajane, vendar se dela na tem, da se jih obnovi. Imaš pa seveda blišč in beda, kakor hitro greš malce ven iz središča je tipična "ciganarija".
Moja opazka o ljudeh je, da so vsi nenormalno visoki, tako ženske, kot moški. Kar se tiče lepote, mah, kaj pa vem, videti je bilo marsikaj, do v nulo urejenih žensk, pa do totalno neurejenih...
Kar se tiče parkiranja, če si z lastnim avtomobilom, v Beogradu je noro s parkirnimi mesti in parkirnimi hišami. Imela sva veliko težavo pri iskanju parkirnih mest. Sva imela pa srečo, da sva imela mini parkirno hišo tik pred nastanitvijo. Žal ne obstajajo dnevne karte za parkiranje in se obračunava po uri. Ura parkiranja 1 EUR.
Epilog:
V Beograd sem šla trikrat, .... prvič, zadnjič in nikoli več, žal me ni prepričal.
 
Nazadnje urejeno: