Beograd

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Iskal sem za nazaj, pa nekak zadnja tri leta ni nekih uporabnih informacij...


Z prijatelju nameravamo v Beograd za 2 ali 3 (koliko priporocate?)...sli bi z lastnim prevozom....gledal sem za hotele pa so povprecne dvoposteljne sobe nekje med 50 in 100€...
Zanima me pa:

Kam v hotel - vazno da se cisto spi in da je koliko toliko OK zajtrk
Kam na dober rostilj (cevape, pleske, mesano...)
Kaj si pogledat
Kako je glede splavova:)

Rad bi si nek okvirni nacrt izdelal, da se tam ne lovimo...:(
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Se pozanimam kje sem bil na roštilju v BG. Bil nadnavdušen, vzdušje, hrana, postrežba top shit. Pozabil ime gostilne. Bil sem v ene treh res dobrih, ampak ena pa res izstopa.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Gostilna: http://www.restorankovac.com/#menu-item-190

zmaga.gif



Tole sem jedel:

Punjena rolovana beta vešalica u slanini sa dimljenim kačkavaljem servirana sa gurmanskim krompirom


Tole je pa en del menuja:

Dimljena špic rebra spremljena na æumuru servirana na vojvođanskom prilogu sa mladim kajmakom 920 Din.
Punjena rolovana beta vešalica u slanini sa dimljenim kačkavaljem servirana sa gurmanskim krompirom 990 Din.
Dimljena vešalica od vrata na žaru servirana sa domaæim crvenim lukom iz turšije i prženim krompirom 880 Din.
Carski ražnjiæi od filea rolovan sa slaninom prilog prženi krompir sa mladim kajmakom 910 Din.
Karađordjeve šnicle – traditionali specijalitet 1.030 Din.
Punjeni file sa kačkavaljem, prženim lukom, suvim šljivama, preliven sosom od belog vina, pečuraka, slanine i paprike 1.130 Din.
Leskovačka tradicionalna muækatica servirana sa pire krompirom obogaæenim kajmakom 930 Din.
Barena dimljena butkica zapečena u glinenom tanjiru sa domaæim flekicama i preUvom od ren – krem sosa 880 Din.
Dimljena zapečena butkica u podvarku 940 Din.
Niški æevap serviran na ljutom pindjuru i przenom krompiru 770 Din.
Leskovački gurmanski uštipci servirani na pire krompiru sa kajmakom 850 Din.
*Pljeskavica na žaru servirana sa ljutenicom”kovac” i prženim krompirom 760 Din.
10 na kajmaku – prilog prženi krompir 770 Din
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Hotel Mihajlovac na Banovem Brdu. - Imaš varovano parkirišče in relativno blizu vsega s taxi-jem.
Centar Balaševiæ - malo bolj oddaljen od centra, na Rakovici, vendar lep hotel in odlična hrana za majhen denar.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
zadnji....

OK, hrano smo nekak obdelali...hvala za predloge
cheer.gif


ima mogoče kdo kak predlog, glede načrta poti ogleda....kaj ne smemo "pozabit" obiskat....mogoče še, to ali se splača kje na poti ustavit...no, Arizona skoraj sigurno pade
cool-1.gif
...še kaj?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Tri sesira, trkaliste, burek sarajevo
Slavija, moskva, albanija.. Oz kamor vozijo agencije
Kalemegdan, muzej, surcin muzej, slavija, avala, ada cuganlija, knez mihajliva, trg republike, dedinje, topcider, sajam, vulov spomenik, skupscine vseh sort, nato pislrdice, hram sv save
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Trkaliste ma full dobr za jest.
Dobr je tut ko gres od trkalista proti rakovici, vozis po dolini, levo en mosticek in gostilna na njem.
Pa bubanj potok je inel sofersko gostilno.
K ste ze tam bi jaz rekel bastanitev izven mesta in ogled se cesa.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Slavija,

Dej tole štalo raje izbriši iz seznama, boš izgubil imidž čefurja na forumu...
grin1.gif



@OP

Jest sem bil par tednov nazaj v Kasini, sem bil kar zadovoljen - hladilnik, klima, tv in zelo spodobne sanitarije, obsežen zajtrk (tudi tople jedi v stilu umešanih jajc in podobno) ter odlična lokacija na Terazijah.

Obstaja tudi en zelo soliden hostel blizu železniške (ni hostel Centar), ampak mi je ime ušlo iz glave.

Če imaš s sabo žensko družbo, je obvezen obisk šoping centra Ušče, ti boš pa malo trpel, da boš prišel do mrzlega pira, ker je v najvišjem nadstropju, ampak od tam naprej je pa kar v redu.

Price/performance hrana je Maska pod hramom Sv. Sava, drugače je pa Skadarlija bulletproof, samo ne zamešaj Tri Šešira z Šešir moj, ker sedenje na plastičnih stolih ni lih stvar, ki paše tja.

Splavi - se zapelješ do hotela Jugoslavija oziroma Ušča, sprehodiš naokrog in izbereš enega, ki se ti zdi kul. Drugače standard Amsterdam, Acapulco; Leonardo... pa bodi pripravljen, da je vstopnina lahko mimogrede 10 EUR, pir pa 3+... in tako naprej.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Usce je drag k svinja. Kaj ti je blo tam vsec?
Slavija je bila soliden hotel, cd ne pa slavija lux.
Sam bi spal na periferiji in sel okol, ne sam po BG
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Usce je drag k svinja. Kaj ti je blo tam vsec?

Meni? Mrzel Jelen na terasi zgoraj.
grin1.gif


Glede Slavije - lux je spodoben hotel, ampak je lux čisto prevelik kompliment za tisto kar ponuja. Navadna Slavija pa je 2* in temu primerna. Pozimi je zelo velika možnost, da imaš mrzlo sobo zaradi kombinacije slabe izolacije in še slabšega ogrevanja, poleti pa se kuhaš brez klime. Vmes pa zna biti za svojo ceno mogoče res ok.
tongue-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ne razumeš.

Plačaš mir, če je druga opcija sedenje na klopci pred trgovino.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni je bil zelo všeč M hotel Best Western hotel na Voždovcu, dober kilometer od Marakane! Lepo okolje, krasne sobe (kolikor se spomnim
redface-1.gif
) in fantastičen samopostrežni zajtrk!!! Ni najcenejši, je pa vreden svojega denarja!
Bil sem tudi v Slaviji, za nezahtevnega gosta, ki rabi sobo samo za prespat po celodnevnem potepanju in popivanju po Beogradu je čisto ok. Ne bi pa tja peljal žene ali gostov!