Benetke

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
z mojo sva se odločila da bova šla na enodnevni izlet v Benetke, šla bova z lastnim prevozom. Zanima me koliko časa se ponavadi voziš do tja... so kakšne gužve tam velike, kje se lahko pusti avto ker tam se tako ali tako ne moreš vozit... Dobrodošel kakšen nasvet tak in drugačen
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
mi smo bili 14 dni nazaj v soboto. iz lj je cca 245 km, parkiral na troncetto parking, guzve ni blo neke glih.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
od meje ita slo še 2 uri vožnje.parkiraj na letališču(4,5€).kupi karto ki velja za 24ur (bus/vaporeto) in se odpelji z letališča kar z vaporeto v center benetk.pomol imaš le greš do hale kjer so prihodi in pogledaš desno boš videl pokrito peš cono in jo mahneš po njej ene 3 mintuke pa prilezeš do doka.vaporeto vozi vsakih 7 minut.karto kupi na enem izmed avtomatov na letališču,lahko tudi na pomolu vendar je ponavadi gužva.če imaš šasno pojdi preko tedna ko ne bo take gužve,gužva itak bo sploh če bo vreme.še nasvet o pijači in prehrani,bolj zakotna je ulica bolj so normalne cene.že skoraj povsem normalne.za primer cca 200m od markovega trga sva jedla školjke in pila vino za 12€ po osebi,če se ti bo vseeno vse zdelo predrago imaš tudi meka ampak to je že skoraj greh da greš v benetke in si ne privoščiš kaj solidnega za pod zob
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Če bosta šla na easy imata do tja slabe dve urce. Parkirno hišo imaš točno pred vhodom v Benetke, pa ne boj se, ker ključe boš moral pustiti v avtu v ključavnici, no vsaj par let nazaj ko smo šli mi tja je bilo tako, nato je bil pa avto nekaj parkingov stran kot tam kjer sem ga pustil, pa s kartonom na vratih, da ne butajo en v drugega
smile-1.gif
Sicer skeširaš garažo toliko kot so že napisali ampak hebat ga...tam boš zihr kar nekaj ur, dokler vse prečekiraš.
 
Nazadnje urejeno:

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
38
Eni dve uri je od Ljubljane (ne bi rekla, da je dve uri od meje, to je morala biti orng gužva
grin1.gif
Od tam pa peš. Vožnja z vaporettom je 6€ v eno smer in je bv, ker si peš do trga hitro, vmes pa še vse vidiš.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
lej uro je iz lj do trsta
tongue-1.gif
.iz trsta do benetk pa ne prideš v uri.
se redno vozim po tej poti večkrat letno pa mi še ni uspelo v 2 urah priti do letališča.tudi ko sem vozil precej nad omejitvami
 

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
michelin kaže iz Kr.Gore do Benetk 3:20 ure, google pa 2:30 ure. mi pridemo v dobrih 2 urah. oba 239 km.

tko, da tudi jaz dvomim, da je michelin realen.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
mi smo sli čez cele benetke peš, direkt iz parkinga, tamala je bila v vozičku, tak da nismo bili glih hitri, cca 5 in pol ur, parking 3€ na uro.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Citat:
Uporabnik Anamarija pravi:
Eni dve uri je od Ljubljane (ne bi rekla, da je dve uri od meje, to je morala biti orng gužva
grin1.gif
Od tam pa peš. Vožnja z vaporettom je 6€ v eno smer in je bv, ker si peš do trga hitro, vmes pa še vse vidiš.

v tronchetto ne rabiš puščat ključev, drugje pa baje da.
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Citat:
Uporabnik zino pravi:
mi smo sli čez cele benetke peš, direkt iz parkinga, tamala je bila v vozičku, tak da nismo bili glih hitri, cca 5 in pol ur, parking 3€ na uro.
a to ste imel marelo, al kakšnen bolj konkreten voziček? kako gre pa čez mostove? nošenje ali so klančine?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
iz lj do benetk je nekje 2:15. se precej redno vozim tam in do izvoza rabis dobri dve uri, ce vozis okoli 150 po ac (tam, kjer delajo seveda manj). do centra je se nekaj dlje, definitivno pa ne 3 ure in pol.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
iz lj do benetk je nekje 2:15. se precej redno vozim tam in do izvoza rabis dobri dve uri, ce vozis okoli 150 po ac

No, v bistvu je precej manj kot 2 uri.

(če voziš okrog 250 po ac)