Benetke?

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Hm, tudi jaz sem v Benetkah večkrat letno pa teh stvari nisem opazil...
confused-1.gif


Umazana voda me ne moti, ker se ne kopam v njej, kakšnih pretiranih smeti pa ni. Gužva za popizdit je samo v času Karnevala, pa to običajno le v soboto... ostale dni je "znosna". Visoke cene so pa nekaj kar moraš vzeti v zakup, kaj naj ti rečem... lahko se greš pa še v Dubaj, Monako in Aspen kregat zakaj ne prodajajo deci cvička po 1 EUR?
confused-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.618
-196
113
hja, potem pa ok. mene najprej zmoti nečistoča in neurejenost, in mislim, da si tako znano mesto, kot so Benetke ne bi smele tega privoščiti. sicer je res, da so italijani itak svinjak.arji, samo za turiste bi se lahko malo potrudili. Cene so pa pač take kot so. Jest z veseljem plačam več, če je vse tko kot mora biti...

Pejt kdaj v Avstijsko-koroške vasice, pa boš videl, kaj je LEPO mesto.


pa še vedno nisem dobil odgovora, kaj je tam tako lepega?

sicer pa... ljudje smo si pač različni. imamo različne okuse.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
pa še vedno nisem dobil odgovora, kaj je tam tako lepega?

Si prebral moj prvi post? No, to je precej grob nabor stvari, ki si jih lahko ogledaš... ko začneš raziskovati je tega ogromno, še posebej, če te zanima kakšna umetnostna/arhitekturna zgodovina.

Sicer meni osebno Benetke niso tak blazen presežek, da bi bil tam en teden na dopustu, ker me te zadeve vseeno ne interesirajo tako zelo. Vseeno pa so toliko drugačne in enkratne ter v sebi skrivajo tak naboj zgodovinske vrednosti, da si jih je že zgolj zaradi bližine in cenovne dostopnosti vredno ogledati vsaj enkrat v življenju.

Okusi so različni, imaš prav. Meni so všeč Benetke in koroške pravljične vasice istočasno. Pa Ljubljana mi je tudi enkratna.
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ni fora kaj je lepo v Benetkah...to je zelo relativno. Kot si napisal so vasice na koroskem ciste in lepe...Benetke so pac nekaj posebnega ker je mesto "na" vodi, kar je zanimivo za pogledat, vendar kot si opazil ima svoje slabost...pac mesto ki lezi v laguni, brez cest, ki ga obisce na miljone turistov ne more biti tako cisto kot omenjene vasice na Koroskem. Pa glede na to da so Benetke stare ko sam satan, brez kanalizacije, cest,....je pa res da nebi rad bluzil po Benetkah bos ob poplavah
bonk.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.618
-196
113
ah dej, to je slab izgovor, da zaradi turistov ne bi moglo biti čisto. Kjer je volja je tudi pot!

ceprav v zadnjem stavku si malce opravičil vse skupaj.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Sam sem bil prvič z agencijo in moram rečt, da sem bil res negativno presenečen. Polno grafitov, ulice so bile umazane torej smeti, pljunki in to še posebi okoli raznih beračev, da ne omenim črncev, ki so prodajali ponaredke in ob samem pogledu na policaja so že tekli s "culo" na rami. Da ne omenim število turistov.

Sem si pa rekel, da bom šel drugič sam oz. ne z agencijo in si lepo sam ogledal benetke od a do ž in seveda ob takem času, da bolj malo turistov.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Sem si pa rekel, da bom šel drugič sam oz. ne z agencijo in si lepo sam ogledal benetke od a do ž in seveda ob takem času, da bolj malo turistov.
zmaga.gif


pa ne upaj, da jih je kdaj manj....je samo manjša ali večja gužva....gužva je vedno
smile-1.gif
....

predlagam, da greš enkrat v torek sredo ali četrtek....takrat je najmanj "daljnjih" turistov..
wink-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Za Božič je v Benetkah ka rvelika gužva, glede na to da je letos tako Božič kot Novo leto za vikend se probaj teh dveh vikendov izogibati, ker je zares zelo veliko italjanov, ki imajo te njihove Božično-novoletne počitnice...