bedaki na cesti

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
res zanimivo, da kretenom ne odvzamejo vozila + vozniške takoj, ob naslednji kršitvi pa čuza 1 leto+ za štartnino.

na video je krivda kolesarja, pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.273
113
Potem se pa čudimo, če grejo enemu atomobilisti na živce, enemu kolesarji, enemu mopedisti. In tisto vmes.
Ja ni da ni :)
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Fantje, vi ne razumete. Povedano z vidika kolesarja na videu:
- ko sem šel čez krepko rdečo, takrat pravila zame niso veljala
- ko sem vijugal levo-desno po pasovih, sem skrbel za pretočnost prometa
- ko si me, motorist, želel prehiteti po desni, kar absolutno ne bi smel, bi valda moral vedeti, da sem jaz vozilo, kot ti, tepcu, trdim na posnetku

Mimogrede, po komentarjih sodeč naj bi motoristova zavarovalnica odločila v njegovo korist zaradi neodgovorne vožnje oz. kršenja predpisov kolesarja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.273
113
..Mimogrede, po komentarjih sodeč naj bi motoristova zavarovalnica odločila v njegovo korist zaradi neodgovorne vožnje oz. kršenja predpisov kolesarja.
Istega mnenja je Alter. Kar pa ne velja za slovenska sodišča.
Case close.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Slovenska sodišča vedo, da je pešec pripadnik najnižje kaste. Gre namreč takole, od zgoraj navzdol:
- kamionarji in busarji
- kombiji, avtomobilisti, ipd.
- dvokolesniki, z motorjem ali brez (skiroji ne spadajo sem)
- vsa ostala nemotorizirana sodrga

Sarkazem na stran, kako to misliš, "case closed"? V članku lepo piše, da je primer vrnilo v ponovno sojenje ... ne poznam pa ozadja, tako da ne bom komentiral.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Istega mnenja je Alter. Kar pa ne velja za slovenska sodišča.
Case close.
Kje, taklo je vsaj videti iz členka, ne manjka bedakov. Drugače si tele sodbe človek pač ne more razlagati.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
A je spet eden iz mosta dol padel ?
Em8LZoiW8AYJmiU.jpg
 
  • Wow
Reactions: Hondi in Matey

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Pri drugem posnetku je bedak tudi človek ki postavlja tako delovanje semaforja. In žalostno je to, da tako delujejo semaforji tudi drugod.po Sloveniji, tudi na Dunaju.
Kljub temu da sem spraševal na FB zakaj tako delovanje, nisem dobil zadovoljivega odgovora..
Neka pozornost zaradi morebitnih pešcev zame ni odgovor.
Edit
Se dodatni lapsus. Imate semafor za zavijanje desno, nimate pa locenwga pasu za zavijanje desno? Sem pričakoval da je samo avto pred tabo hotel nekaj mutit, pa vidim da si tudi ti peljal naravnost in to v dvopasovnico spet. Skratka :bonk: ;)
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Da, oba pasova sta tudi za naravnost.
Kot se vidi je potem tudi beli VW zavil na moj pas in ce ne bi potrobil ter zabremzal bi zagotovo zapeljal v mene.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Hanzi ne bluzi. Čisto ok je postavljen semafor. In tudi oba sta peljala pravilno (aje če spregledamo rdečo).

Tudi ni edino križišče s semaforjem za desno brez pasa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Pri drugem posnetku je bedak tudi človek ki postavlja tako delovanje semaforja. In žalostno je to, da tako delujejo semaforji tudi drugod.po Sloveniji, tudi na Dunaju.
Kljub temu da sem spraševal na FB zakaj tako delovanje, nisem dobil zadovoljivega odgovora..
Neka pozornost zaradi morebitnih pešcev zame ni odgovor.

Bo moral biti, in prav je tako. Predvsem pa bolj varno. Najprej morajo pešci stopiti na prehod, šele potem se avtom prižge zelena. Zato je vmes pavza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in gr69

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Avti imajo že prej xy sekund zeleno. Koliko karambolov od zadaj je že bilo zaradi tega?
Zakaj na enak način recimo delujo pas za zvijanje levo v Domžale pri izvozu iz AC. Pa tam sploh ni prehoda za pešce, niti ni nekega navala s pešci.
Najprej vsi dobijo rdečo, potem se pa čez dve ali tri sekunde prižge zelena in rumena(na nasprotni strani križišča).
Nekdo počaka pri rdeci in začne kvackat po radiju, ventilacijo, nosu, ljubici po kolenu.... Medtem ko ima za ritjo živčne voznike ker stoji pri zeleni!
Evo kot nalašč, celo Google je ujel pravi trenutek. Kar poglej si.
Srebrni avto je v rumeni zapeljal v križišče(prekršek kajne)! Naslednja slika je pa z zelenio puščico. Zakaj!?
 

Priponke

  • Screenshot_2020-11-17-23-34-52-851_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2020-11-17-23-34-52-851_com.google.android.apps.maps.jpg
    788,5 KB · Ogledi: 210
  • Screenshot_2020-11-17-23-33-19-735_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2020-11-17-23-33-19-735_com.google.android.apps.maps.jpg
    1.022,8 KB · Ogledi: 207
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Par tednov nazaj, prav tako štajerska metropola, nasprotna stran, pri Ljudskem vrtu. Biser, prvi v vrsti, je (vsaj upam, ko sem se peljal mimo v nasprotni smeri, je naželirana črna glava gledala dol, v smer genitalij) štrcal po telefonu večji del zelenega intervala. Kolikor je doseglo oko v vzvratnem ogledalu, se ni premaknil z mesta...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Par tednov nazaj, prav tako štajerska metropola, nasprotna stran, pri Ljudskem vrtu. Biser, prvi v vrsti, je (vsaj upam, ko sem se peljal mimo v nasprotni smeri, je naželirana črna glava gledala dol, v smer genitalij) štrcal po telefonu večji del zelenega intervala. Kolikor je doseglo oko v vzvratnem ogledalu, se ni premaknil z mesta...
Ne vem če nisem jaz za tem stal. :cool: Že drugo križišče je bilo to. Na prvem sem se mu ravno za rit pripeljal ko se mu je zelena ugasnila in nisem "pizdil", na drugem sem ga potem zbudil po par sekundah zelene.
Mogoče pa ima tip narkolepsijo.
 
  • Haha
Reactions: Hondi in naliM

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Načeloma ja ampak na temu križišču s fotke pri Domžalah in AC pa nima pešec kaj počet na cesti.