Barcelona nightlife

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Ker se je poklopilo, da gremo naslednji vikend gledal fuzbal v Barcelono, bo treba tud kej ven it zvecer
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Tole so lokacije, malo pogoglaj, imaš za cel teden dosti:

bora bora, razzmatazz, apollo, city hall, fellini, shoko, opium,...

Več ali manj se nahajajo na takoimenovani La Rambla.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Da ne odpiram nove teme....

Konec januarja odletimo v Barcelono z ryanairom in me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje kje ugodno spat v Barceloni.

Gledali smo tudi, da se zelo splača preko Ryanaira rezervirat rentacar (zelo poceni). Kakšne izkušnje?

Kaj si še ogledat?
grin1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Jaz sem že dvakrat tukaj spal.
Rezerviraš prek neta, ob check inn-u dobiš kodo za sobo. Cena kot vidiš je 35€ za sobo, v sobi lahko spijo do 3 osebe. Torej če ste trije imaš prenočišče za 11,67€/noč. Ni nekega luksuza ampak za prespat čisto O.K.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Jst sm bil tle. http://www.chicandbasic.com/

cena je spremeljiva. Sobe imajo vse kar morajo imet (wc, tus, klima, tv, wifi). Osebje je ful faca. Hostel je zraven La Ramble, hotel čpa v bolj luksuzni četri Born. V hostlu je en brazilc, ki ga žura bolj kot vsi, tko da te lahko popelje po žurerski Barceloni.

lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Sagrada Famiglia, Parc Guell, La rambla, Gaudijeve zgradbe, Nou Camp, Tibidabo(najvišja točka), plaža, potem so vodnjaki na Placa Espanya,..
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Jst sm bil tle. http://www.chicandbasic.com/

cena je spremeljiva. Sobe imajo vse kar morajo imet (wc, tus, klima, tv, wifi). Osebje je ful faca. Hostel je zraven La Ramble, hotel čpa v bolj luksuzni četri Born. V hostlu je en brazilc, ki ga žura bolj kot vsi, tko da te lahko popelje po žurerski Barceloni.

lp

Tole se mi pa ne zdi kaj prida poceni.

Ima kdo izkušnje z rentacari?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Barcelona itak ni poceni. Imaš pa seveda tud poceni zadeve. To so kakšni festivali al pa kej podobnega. Npr. v Barceloni imaš tekmovanje v okraševanju ulic vsakega avgusta. festival se imenuje La Gràcia. Zadev je ful zanimiva, ker ma vsaka ulica svoj oder, cela ulica je okrašena,obisk seveda free, pijača poceni (štanti varianta in pa lkali seveda), folka pa neskončno, žurka do jutra.

Če pa imaš denar pa obiščeš kakšen klub. Sam sicer nisem bil tok po klubih, ampak je tega skoraj neskončno. Klubi so seveda malce dražji. Vstopnine od 10-20€, odvisno od nastopajočih. Se pa zadeve začnejo ob enih, dveh zjutri pa trajajo do jutra. Pijača v takih klubih je kako bi reku ... draga. Pivo 5-10€, juicevodka 12€, tko da za napit se ga glih ni notr.

rent a car pa po Barceloni ne rabiš. Je res čist brezveze, ker se samo zgubljaš. Kupiš kombinirano karto podzemna+bus pa si dobr. V petkih in sobotah dela podzemna celo noč do jutra (ni pa to vedno, je treba preverit) Za varnost se ni za bat. Drgač pa prideš s taksijem kamor hočeš za tak denar kot pri nas. Jst sm mel rent a car samo ko sem šel vn. Pogoj je ponavadi 21let pa da voziš vsaj tri leta. Cena je pa okrog 30€ na dan z osnovnim zavarovanjem.

lp
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Rent a car nas pride ceneje kot povratne avtobusne karte iz letališča do centra.

Preko rynaira pride clio pri Hertzu slabih 80 EUR za 4 dni.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
sej avtomobili so poceni. samo problem je ker pol zagoniš za parkiranje kup denarja, pa boljše zavarovanje avta tud pride mal draži,... če si skoz v mestu se definitivno ne splača.

lp