Bali

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Kdo mi lahko da kak nasvet za Bali (ali kaj podobnega v tistem obmocju) ampak ne backapckarsko.

Ali se splaca let + hotel, ali se bolj splaca let posebaj in hotel posebaj?

kake ponudbe?

P
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Mi smo sli grupno za 13 dni za 1500, nocitve z zajtrkom in ena ali dve vecerji. Ampak smo se ustavili se v Singapurju. Skoraj karkoli bos vzel na baliju ne bos veliko zgresil. Imas razne "kolibe", ki so verjetno cenejse in nudijo dovolj, ce nisi razvajen froc, edino kaksnega komarja, zuzelko lahko pricakujes, ker so ze vhodna vrata ponavadi lesena in na zabco.

Priporocam lahko Ananda Cottages v Ubudu, ki pa ni ravno na obali. Lustne "kolibe", travca, lezalniki, endless pool, mi smo zasedli dve bajti ob bazenu in mislim da smo bili tam kar samo mi. Pogled pa na rizeva polja. Pol smo z gliserckom sli se na Lembongan v Coconut Resort, fajn hiske, pogled na morje, bazen, strezba v bazenu, edina jeba, da so bajtice v hribu (kot vse na otoku) in ce si na vrhu se malce konkretneje zasvicas.

Na koncu pa še Kuta in Mandira Beach resort. Prva liga, ni da ni, prijazni, dobr za jest, dva bazena cez sprehajalno pot morje in raj za deskarje. Pa ce se ne motim ni spet blazno drago. Ce je zelja lahko prilepim se kaksno fotko. Aja, pa morja ne pricakuj jadranskega. Valovi so, mivka, pesek in vse skupaj v plitvinah mesa. Lahko se pa zapeljes s colnom za greben in se potapljas ali snorklas, tam pa imas kaj za videt.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Schumi, jst bi te prosila za slikice, če se ti da prilepit.
smile-1.gif
Jst mam v mislih surfanje na Baliju, tko da bi bile še kakšne informacije dobrodošle. Je julij OK za dopust tam? Iz kje se splača letet? Cena letalske karte? Cena hotela? V kolibah ravno ne bi bila, ker me razne žuželke psihirajo, poleg tega so znanca poleti neki ščurki pogrizel in je moral v bolnico pa še colat zdravljenje, denar za to ti vrnejo menda šele v Sloveniji in mi ni do takih štosov. Je veliko Evropejcev?

Hvala in LP
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Tudi jaz se ogrevam za Bali. S surferskega stališča, bi šel tja malo pred sezono (konec Maja, Junij)
Pomoje ni take v vodi take gužve in se da prej ujet kak val, sploh za neizkušene surferje.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Pridejo slikce, sam mam guzvo zdele.
smile-1.gif


S scurki sem jaz spal samo v enem odrocnem selu, kjer smo sli na en vulkancek. Pac spranje pod vrati, macke so hodile scat na hodnik, ker je bila odprta varijanta in valda na drek pridejo scurki. Sicer pa nobenih problemov. Sem tudi jaz malce alergicen na to pa sem prezivel brez tezav. Itak imas pa skoraj povsod nad posteljo se mreze proti komarjem. Evropejcev niti ne toliko kot pa avstralcev in novozelandcev, ki so nori na dilce pa se blizu jim je. Ampak to je v bolj turisticnih krajih, kot npr. Kuta, kjer je vse skomercializiran. Se mcdonalds ima 24/7 delivery!
grin1.gif
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
No jaz sem bil na Baliju 2x. Enkrat na poročnem potovanju leta 2007 in lani za 5 dni med potepanjem po Indoneziji. Če si bolj fleksibilen se ti splača vzet letalsko karto posebaj pa doli poiskat prenočišče, je polno vsega za vsak budget. Za letalske karte se ti splača že zdaj gledat, jaz sem lani rezerviral januarja letel pa sem julija. Cena karte je bila 610 evrov, prevoznik fly emirates.
Julija je Kuta polna Avstralcev, tako da je vseeno malo gužve na valovih. Bali ni tak velik, tako da se ti splača menjat lokacije.
Lani so bile cene za solidne hotele tam nekje od 400.000 do 500.000 rupij, to je cena za 2 v eni sobi v središču Kute.Če greš ven iz kute cene prenočišč padajo. zelo solidno spiš že za 300.000 rupij. Ubud obvezno za kaka 2 dni, vsak hotel ima svoj spa center. Malo relaksacije po burni Kuti nikoli ne škodi. Meni najbolj cool mesto ki sem ga lani odkril na Baliju pa je Padang bai.
To naj bo zaenkrat vse
smile-1.gif
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Katera od druzb v okviru Star Aliance je najugodnejsa do tja. Vzel bi Star Alliance ker imam upgrade v Business Class.

P
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Jaz sem bil na Baliju zadnjič leta 2008 ( FILMČKOV ). Če dobiš poceni letalsko karto, okrog 700 EUR je najceneje, če greš v lastni režiji in si, ko priletiš tja, poiščeš kje boš prespal. V vsakem kraju imajo prenočišč na tone, cene pa od par EUR, do nekaj 100 EUR. Na ta način lahko v času dopusta obiščeš več lokacij, se tam nastaniš za par dni, najameš motor(ček) in si tako najlaže ogledaš res prelep otok.

Če ti dopušča čas pojdi še na katerega od otočkov Gili (Trawangan, Meno in Air) v bližini Lomboka in mogoče še na Lombok, da vidiš kontrast med Balijem, ki je Hindujski in ostalo Indonezijo, ki je muslimanska.
 
Nazadnje urejeno: