Azija konec oktobra - novembra

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
da ne odpiram nove teme.
Nekaj gledam karte do Kuale v času oktobrskih počitnic. Kako je z vremenom v okolici? Kolikor sem gledal od Malezije priporočajo samo zahodni del, se pravi Langkawi. Kako je z jugozahodno Tajsko (južno od Phuketa)? Mogoče še kakšna druga dobra destinacija v tem času? Kakšen nasvet?

ne vem, če si videl v drugi temi, do Kuala Lumpurja lahko letiš v tem terminu za 330€ iz Milana (povratna), smo ne odlašaj preveč z nakupom karte, ker jih bo po tej ceni verjetno hitro zmanjkalo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
razmišljal sem, da bi se nato "zapeljal" še do Koh Lipe. Piše, da bi naj bilo vreme takrat že stabilno - ne bi se rad znašel sredi kakšne tropske nevihte
smile-1.gif

Težko je v teh časih napovedovati vreme: klima se res spreminja in kar je veljalo pred desetletjem, sedaj ne velja več. Načelno bi moralo biti oktobra in novembra vreme na jugu Tajske že stabilno, pa lani naprimer ni bilo (2011 in prej pa je bilo lepo) in me je praktično vsak dan močilo. Preveri vreme za to obdobje in za več let nazaj na http://www.wunderground.com (Trang, Krabi, Phuket, Langkawi), pa se odloči.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Primus, vidim da si na tem koncu sveta kar doma. Razmišljal sem najprej KL-Langkawi, nato jetty do Koh Lipe in nato nazaj do KL. Verjetno se mi bolj splača z letalom do Langkawi-ja in nato na Koh Lipe, kot pa preko Hat Yai, ali? Je še kaj tam lepega za videt, predvsem glede plaž? Imava 10 dni časa.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
Primus, vidim da si na tem koncu sveta kar doma. Razmišljal sem najprej KL-Langkawi, nato jetty do Koh Lipe in nato nazaj do KL. Verjetno se mi bolj splača z letalom do Langkawi-ja in nato na Koh Lipe, kot pa preko Hat Yai, ali? Je še kaj tam lepega za videt, predvsem glede plaž? Imava 10 dni časa.

Jaz se notranjih letov izogibam, če imam dovolj časa in če gre za predel, ki ga še ne poznam.
Kako iz Langkawija priti na Lipe ne vem, ker tam čez mejo še nikoli nisem šel po morju.

Hat Yai, tam sem bil samo enkrat (kljub temu, da sem bil na Tajskem 14 krat) in nisem našel ničesar zanimivega (enako, kot na celi JV obali Tajske), zlasti ne lepih plaž, je pa pot zanimiva (udoben 24 sedežni/ležalni bus iz KLa, preko Penanga (Georgetown) v Trang).
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Je še kaj pametnega okrog Koh Lipe? Se Langkawi splača, ali naj rajši kombiniram Koh Lipe in Phuket?
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
hmm, kaj pa kakšne izkušnje s plažami v Mjanmarju? Gledal polet do Yangona in nato nekaj plaž na zahodni strani države.
Ngapali beach, Ngwe saung. Je že kdo bil?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
Je še kaj pametnega okrog Koh Lipe? Se Langkawi splača, ali naj rajši kombiniram Koh Lipe in Phuket?

Če bi rad imel lepe plaže, potem pozabi na Phuket, ki je prepoln in komaj še najdeš kak zalivček, kjer ni gužve. Langkawi je lep, a v Maleziji nisem bil že nekaj let, tako da novejših info nimam. Poskusi še na TripAdvisorju.

Sicer pa, če greš tja na dopust, izbereš dober hotel in lepo plažo, če pa greš popotovat, pa se potrudiš obiskati čim več krajev.