Avtoslalomi in spretnostne vožnje 2009

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Malo me je začelo zanimat, da bi 1x malo pošofiral po poliginu. A so kakšne omejitve za avto, voznik, karkoli? Oz. dobrodošel kaki link, kjer bi si lahko informiral glede tega. Hvala vsem za info
wink-1.gif
Jaz sem pred časom nekaj o tem napisal na http://www.ramsak.si/ivarcko2008/pravilnik

Mogoče se še kdo navduši
cool-1.gif
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Poligon je bil boljši :p meni se je še posebej dopado, ne vem zaka ampak se mi je :D... Pa sj sam da bo kej
wink-1.gif


Lp,Nejc
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Torej je le nekaj upanja
smile-1.gif

- AMD Šempeter (schkorc) v Šempetru: začetek julija
- Romih family v Ljubečni: ?? (na vaju vsekakor računamo)
- kovček na "novem velikem parkirnem prostoru". Držimo pesti in vsaka vam čast, če vam uspe organizirat še tretji event letos (Avto-moto show + drag)
- naliM, ti imaš že toliko slalom kilometrine, pa močno klubsko ozadje, dajte nekaj realnega organizirat (v Hajdošah), pa če je le mogoče brez AŠ in ubijalskih štartnin, kot so bile predlagane v Logatcu
- MSK Unlimited ??
- RGRacing + AMD: mi organiziramo Ivarčko septembra kot zaključek sezone.
- Še kdo? Fantje (in dekleta), naj se še kdo odloči. Je res precej dela z organizacijo, toda kljub vsemu se da.

A za Štore ste mislil tisto karting progo tam ob cesti? A bi se pa tam sploh dalo naredit kaj bolj odprtega kot so bile Ravne??

schkorc: me veseli da se nekaj dogaja, edino malo me skrbi ko berem ...najhitrejši... zavarovanje... zvišana štartnina. Da ne govorimo slučajno spet o neuspelem konceptu lanskega Logatca? No, če so skupni stroški prijave (z morebitnimi licencami (zakaj že?), zavarovanji (naj bo prostovoljno)...) do max 40€ na osebo potem je še ok. Opozarjam samo za to, ker pri nas je 7 voznikov, ki smo lani vozili povsod, toda samo 2 sva takšna, ki bi šla na tekmo, kjer bi bila štartnina nad 10 starih jurjev... In verjetno je podobno še marsikje. Mi smo sicer imeli 10 oz 15€, ker glavnine stroškov itak ne moreš s štartninami pokrivat.
 

schkorc

Zelenc'
28. feb 2008
24
0
1
Ravno dobil obvestilo, da je termin (če se nisem kje zakalkuliral
smile-1.gif
. Vse nadaljne informacije sledijo, ko bo kaj novega.

@monaco: Kje sem pa napisal, da bo dirka v Šempetru
tongue-1.gif
?...

Sedaj pa k tistemu glede najhitrejši..., zavarovanje...., višja štartnina....
V letu 2006 smo se v našem društvu prvič spravili zraven k organizaciji avtoslalomov. Želja je bila, da se poskusi avtoslalome postaviti nazaj na mesto kjer so bili pred leti. Vsi smo se trudili po najboljših močeh (tu imam v mislih tudi vse ostale klube in društva, ki so sodelovala pri organizaciji prvenstva). Takrat se je poskusilo upoštevati tudi dejstvo, da so avtomobili precej zrastli in da proge kot so bile v zlatih časih Yugotov in 60KM niso več najbolj primerne za vse današnje avtomobile in da je potrebno poskrbeti tudi za njih. Glede na odziv mislim, da nismo razmišljali v napačno smer.
V letu 2007, ko se je kar nekaj ljudi zagrelo za slalome in ko bi morali kovati železo, ko je še vroče, nam je pri organizaciji Šempeterskih dirk zagodla izgradnja industrijske cone ob "našem" poligonu, ob tem je bil tudi sam poligon prekopan in s tem smo iz naše strani končali sezono preden se je sploh začela
jezen.gif
.
Lansko leto 2008 pa smo člani našega društva zboleli za nalezljivo bolezen imenovano Lenitis
confused-1.gif
.

Zato bi se v letošnjem letu radi oddolžili in poskušali postrežti z še malce boljšo dirko kot ste jih vajeni iz naše strani.

Glede zvišanja štartnin. Situacija je takšna, da je kot omenjeno najem prostora precej drag (najem prostora = najem Šempeterskega prostora X faktor 40 nekje
13.gif
). Če bo vse potekalo po načrtih, pa bo sama prireditev malce raztegnjena z dodatnim programom, zato tudi druga lokacija. Štartnina za tekmovalce kljub vsemu ne bo presegala 40€, bo pa vsekakor vstopnina za gledalce, tako kot je praksa pri večini avtomobilističnih prireditvah.

Resno upam, da bo vse teklo po načrtih in da tudi ostalim uspe zorganizirat kakšno dirko, da se letos navozimo za prejšni dve sezoni (jst že šraufam
priden.gif
).

LP, Primož
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Primož, nimam pojma, sem pa tako domneval, ker mi je bil Šempeterski slalom zelo všeč
smile-1.gif


Jaz imam tudi že kljukico na koledarju
cheer.gif


V glavnem
priden.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Če ga ti organiziraš, si ti šef. Zakaj pa nebi postavil vprašanj kar tukaj... mogoče pa še koga zanima.
 

sandko

Zelenc'
19. feb 2008
5
0
1
Da se še jz malo oglasim!:)Andrej kaj jz spet ne vem?:)
ja počas bo treba začet delat,da bomo imeli kakšen slalom letos!!!

lp.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik schkorc pravi:
Ravno dobil obvestilo, da je termin (če se nisem kje zakalkuliral
smile-1.gif
. Vse nadaljne informacije sledijo, ko bo kaj novega.

@monaco: Kje sem pa napisal, da bo dirka v Šempetru
tongue-1.gif
?...

Bo kaj? Malo me skrbi, ker ni bilo nobenih nadaljnih sporočil...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Prebral še 1x pravilnik.

Izpušni sistem, razen kolektorja, je serijski.
Podvozje je tudi menjajo. Pravilnik pravi : Dovoljena je zamenjava vzmeti in amortizerjev pri pogoju, da način delovanja ostane nespremenjen.
confused-1.gif
Podvozje nimam nastavljivo.
Volan ni serijski in dodana sta prednja dva sedeža od novejšega edition modela.
Zavore se gleda premer diska ali morajo biti točno od tega modela avtomobila?

Spadam med športne avtomobile?
 

frido

Pripravnik
2. sep 2007
43
0
6
www.bitlab.si
Že pri kolektorju si pogorel - sprint klasa.
Sedeže lahko menjaš pod pogojem, da vgradiš takšne, ki so bili kadarkoli vgrajeni v serijskem avtomobilu (katerekoli znamke)
Glede načina delovanja vzmetenja... To pomeni, da ne smeš zamenjati npr. listnatih vzmeti s klasičnimi.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
frido, kako kaj kaže, bomo kaj vozili med stožci?
wink-1.gif


eXhair: a lahko prosim razložiš to z izpušnim sistemom. Zakaj si pa menjal kolektor, gor pa pustil potem serijski izpuh? Diski ne smejo bit kakšni naluknjani ali kaj podobnega... In npr. na Audiju ne smeš imeti od Porscheja zavornega sistema, če si to spraševal.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Pussyi vozijo s predelanimi avti v stock kategorijah, Frajerji pa s stock avti v predelanih kategorijah.

Na koncu pa itak noben nič ne gleda, razen če bi glih z avtom za GHD želel vozit v serijski klasi.
 

sandko

Zelenc'
19. feb 2008
5
0
1
ni čist res,da se nič ne gleda,...tk,da se s tem ne strinjam glih najbolj!!!

še zdaj ne vemo ali bo kakšen slalom letos,...nobene,vsaj bežne informacije ni od nikoder,...pa bi blo vrjetno dobro,če bi kmalu vedeli koliko in kdaj bomo letos vijugali!!:)
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik sandko pravi:
ni čist res,da se nič ne gleda,...tk,da se s tem ne strinjam glih najbolj!!!
No pol je pa tako: Se gleda, ampak se bolj malo vidi.