Avtoradio za avtodom

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V novem AD bi rad imel avtoradio, kateri bi podpiral DAB, vzratno kamero, navigacijo in prostoročno telefoniranje. Seveda bi rad imel tudi čim večji zaslon. Ker se sedaj za to področje nisem kaj preveč zanimal, me zanima, kaj nabaviti. Ali tak radio sploh obstaja, ga je mogoče namestiti v vsako vozilo ipd.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
DAB+ boš moral dokupit zunanji box, prav tako kvalitetno kamero; vse ostalo je v radiu. Išči 2DIN Android 9" ali 10", vsaj 4/64 GB, pa RDS naj ima, je vseeno malo boljši radio čip pol not, drugače je radio sprejem na splošno slab, kar pa je težava vseh avtodomov. Aja pa glej še, da ima vsaj dve pločevini za privit v ohišje, ker če ne boš rabil nekaj ročnih spretnosti ali pa dick tape. ;)

Evo tile imajo vse razen pritrdil, ponuja pa en v komentarjih zastonj fajl za 3D tisk okvirčka za vgradnjo: https://www.aliexpress.com/item/1005004514736878.html
 
  • Všeč mi je
Reactions: natina

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Malo sem v dilemi ali nabavit 2din radio z navigacijo ali pa navigacijo posebej? Ne zanimajo me no name kitajska jajca. Ali vzeti Philips brez navigacije za cca . 300€ ali Philips ali Blaupunkt z navigacijo za cca. 1000€. Navigacijo v vsakem primeru hočem imeti, mogoče celi Garmin camper, če bi vzel posebej.... Prednosti, slabosti navigacije 3v1 ali posebej?
 
Malo sem v dilemi ali nabavit 2din radio z navigacijo ali pa navigacijo posebej? Ne zanimajo me no name kitajska jajca. Ali vzeti Philips brez navigacije za cca . 300€ ali Philips ali Blaupunkt z navigacijo za cca. 1000€. Navigacijo v vsakem primeru hočem imeti, mogoče celi Garmin camper, če bi vzel posebej.... Prednosti, slabosti navigacije 3v1 ali posebej?
avoid blaupunkt.....ni več tisto kar je bil
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Malo sem v dilemi ali nabavit 2din radio z navigacijo ali pa navigacijo posebej? Ne zanimajo me no name kitajska jajca. Ali vzeti Philips brez navigacije za cca . 300€ ali Philips ali Blaupunkt z navigacijo za cca. 1000€. Navigacijo v vsakem primeru hočem imeti, mogoče celi Garmin camper, če bi vzel posebej.... Prednosti, slabosti navigacije 3v1 ali posebej?
Da ne boš žalosten, ko se boš enkrat vrnil nazaj do avtodoma in bo luknja namesto radija. Drži se načela, da če tega nimaš, ti ne morejo tega ukrast oz se ti ne pokvari. :evil:
Za hreščanje radija je bober vsak avtoradio, za navigacijo je dober telefon z guglom. Če pa ne vidiš na telefon si pa tablico naštimaš. Ko te ni v AD, pospraviš vse iz armaturke.
Sicer pa vsak po svoje. ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Malo sem v dilemi ali nabavit 2din radio z navigacijo ali pa navigacijo posebej? Ne zanimajo me no name kitajska jajca. Ali vzeti Philips brez navigacije za cca . 300€ ali Philips ali Blaupunkt z navigacijo za cca. 1000€. Navigacijo v vsakem primeru hočem imeti, mogoče celi Garmin camper, če bi vzel posebej.... Prednosti, slabosti navigacije 3v1 ali posebej?

jest v teh casih ne bi razmisljal o navigaciji. to podpira vsak telefon/tablica.

jest imam navigacijo v kombiju, v radiu, zalaufal tocno 2x, ker je tamal zelel videti kako deluje. vse ostalo pa gre preko gsm in razlicnih aplikacij.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
V novem AD bi rad imel avtoradio, kateri bi podpiral DAB, vzratno kamero, navigacijo in prostoročno telefoniranje. Seveda bi rad imel tudi čim večji zaslon. Ker se sedaj za to področje nisem kaj preveč zanimal, me zanima, kaj nabaviti. Ali tak radio sploh obstaja, ga je mogoče namestiti v vsako vozilo ipd.
Tole: https://www.pioneer-car.eu/eur/products/sph-da360dab
Imam v Ducatotu (AD) malce starejšega brata. Namenska navigacija je v teh časih res bz. Na tole priklopiš telefon (CarpPlay/Android Auto) in zadeva špila kot se zagre. Poleg Google Maps imaš zdaj vsaj še TomToma, ki to podpira.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Tole je primerno edino za to, da ko prejmeš paket ga skupaj z vsebino fukneš v smeti. Kako vem? Ker imam isti piece of shit vgrajen v ducatu :D
Ker sem bil stiskač in sem si rekel, da ne bom metal denarja za nek radio, ki bo redko v uporabi. Pa mi je sedaj žal in bom dal not ob prvi priliki nekaj kulturnega s carplay, tole bo pa pospešeno letelo v prvo kanto za smeti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Vem, da je najbrž neumno, ampak kupil sem navigacijo Garmin Camper in radio Pioneer SPH-DA250DAB. Veliko lažje se mi zdi, da imam navigacijo na šipi, kot da gledam dol v ekran radia. Vzratno kamero pa bom zvezal z radijem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tole je primerno edino za to, da ko prejmeš paket ga skupaj z vsebino fukneš v smeti. Kako vem? Ker imam isti piece of shit vgrajen v ducatu :D
Ker sem bil stiskač in sem si rekel, da ne bom metal denarja za nek radio, ki bo redko v uporabi. Pa mi je sedaj žal in bom dal not ob prvi priliki nekaj kulturnega s carplay, tole bo pa pospešeno letelo v prvo kanto za smeti.
Zanimivo, meni je to po ene 5ih kitajcih prvi spodoben radio čip (govorim o radio sprejemu). Vse ostalo itak vedno dela BP, tudi Carplay in AndroidAvto. Pa sound ima neverjetno boljši od prejšnjega. Seveda pa v avtodomu ne pričakujem audiofilske izkušnje med vožnjo.
Aja ni od istega dobavitelja, ampak na koncu je itak vse ČangŠlang.