avtomobili niso dvoživke

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Ima toga i u Bosni (podvodni most, je dejal sin) :cheer:

Mostarsko blato - smo porivali ven Xsaro picasso, ki ima "snorkel" obrnjen navzdol.
Po odlivanju vode iz filtra in odstranitvi svečk se je lepo spljuvala in po montaži nazaj malo belo kadila.
Ko smo z gospodo iz avtomobila, ki smo ga porinili ven poravnali račun (ena runda) je avto že normalno tekel ;)


 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kot sem napisal že zgoraj.. Youtube mehaniki ste že vse povedali in prilepili vse linke z youtuba.. Ljudje kateri nismo samo teoretiki in naredimo celo kaj v praksi pa imamo drugačne izkušnje :)


suck it up :*
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ljudje kateri nismo samo teoretiki in naredimo celo kaj v praksi pa imamo drugačne izkušnje :)
Ti pašeš v tako skupino praktikov, kot tale na začetku videa. Taprvič mu ni bilo zadosti, da vsem pove da je bumbar, je moral še enkrat vsem povedat, da je res bumbar. Potem, ko so ga odšlepal, verjetno še vedno misli, da ni bumbar, ampak on je praktik, ki marsikaj naredi sam.

 
  • Haha
Reactions: RoMeX

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V lepi ljubljani imas pod pivovarno union taksen podvoz, ki je po 20min dezja poplavljen kot tole na sliki. Ze odkar stoji, ne vem 50 let. Tako, da ni treba po svetu hoditi. Vzamte kokice ob poletnih nevihtat in se cuditi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.381
9.113
113
Zalet bi moral vzet, potem pa v ler in motor ugasnit.... imamo kakšnega carja tukaj? z rentanim naj to gori naredi ob povodnji, posname...pa da vidimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.092
113
39
MB
vprašanje ostaja ... zakaj se večini zdi čist sprejemljivo zapeljat v 60+ centi vode ... :D
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
700
364
63
vprašanje ostaja ... zakaj se večini zdi čist sprejemljivo zapeljat v 60+ centi vode ... :D
V 10cm je šlo, gremo danes ko je 15 tud čez. V 15 je šlo, gremo danes ko je 20 probat. V 20 je šlo, gremo tud danes ko je 25. V 25 je šlo bp, gremo tudi danes ko je 30. V 30 je šlo, gremo tudi danes ko je dva dni padalo in zgleda kot da je 40, mogoče je 50, jebat ga. Pa sj un pred nami je šel čez. Šta bude bude, idemo.

RMPPPMPPMPPPMMmmmmmmmm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
1641815083267.png
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
V max 5 cm vode sem z avtom ob enih poplavah že zapeljal, pa še tam sem za trenutek pomislil, da sem se zajebal, ker je bil močan tok čez cesto in je začelo avto vleči. Če bi bilo do pragov, bi me gotovo prestavilo s ceste.
V mladosti sem opravil nekaj 10 voženj s traktorjem in prikolico čez rokav reke. Hodili smo po pesek, s polno prikolico smo upali voziti nekje do dobrega pol metra globine. To so bili časi, ko si imel traktor s 40 KM in si vlekel s temi kljuseti za sabo kakih 5 ton. Bilo je nekaj trikov, kako priti preko. Kdaj pa kdaj je kdo padel na izpitu, tako da je zapeljal iz idealnega koridorja v globoko vodo, ker je gledal vodo in ne orientacijsko točko na cilju. Ali pa ni gledal orientacijske višine vode na obrežju in se je ta dvignila za nekaj 10 cm glede na običajno višino zaradi vpliva elektrarne višje po toku. In je bilo že preveč. Ko se je po nekem obdobju voda dovolj spustila, da se je dalo čez, se je pot raziskalo običajno peš. Lahko bi bila kje kaka luknja, če je reka prod čudno odložila med višjim pretokom. Voda je bila dovolj bistra, da se je na tej globini dno s traktorja dobro videlo. Vendar to ni koristilo mnogo, ker taka kompozija praviloma ni bila sposobna sama startati iz vode, če bi mogoče ustavil, temveč se je traktor zakopal v produ.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in tony

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
V vojski smo enkrat poskusili s kamioni (FAP2026) prečiti eno reko, je šlo brez problema čez. Vklop pogona vseh osi, pa lepo v prvi čez... Malo je manjkalo, da bi voda prišla v kabino, torej nekje meter 20, meter 30.. Da smo potem mirno stali, pa ni treba posebej povedati.... Kristus, je stari tulil....pa sam je rekel, naj kamione zapeljemo ne drugo stran reke... nič ni rekel, da čez most... V glavem, gre.