Avtomobil do cca. 9000€

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Pozdravljeni,

s partnerko sva imela zeljo po "phev crossover-ju" (vem, cudna zelja, ampak obkljuka najvec tock na wishlisti). Ker pa zadeve ocitno se niso tak dalec in za avto nima smisla vrect premozenja glede na km ki jih delava, se kupuje nek avtomobil za vmesno fazo (5-7 let).

Skoraj obvezne lastnosti:
bencinc, po moznosti turbo-bencinc (pogojno lahko hybrid)
max 110kw (recimo)
rocni menjalnik, obvezno 6 prestav (v primeru hybrida me ne moti ce je brezstopenjski auto.)
4-5 zicev (prostor zadaj nama ni nekaj pomemben, se pa mora kolk tolk normalno sedet), oblika hatchback (nacelova sva odprta tudi za kaksno foro coupeja ali cabria, ampak mora vsaj zgledat nekaj, hatchback brez zadnjih vrat NI coupe). crossoverja za ta denar ob hitrem preletu zal ni za dobit (razen Juke-a, ki je juck :D).
projekcijske luci (torej z leco, xenon bonus).
bonus panoramska streha (zelja boljse polovice)
Pa pac to, cim novejsi letnik, cim manj kilometrov, letno delava cca 12.000 km max. Raje bi kupil v tujini kot pri nas (DE, ostala EU), mudi se ne.
Znamke ne preferiram, pomembna dobra izdelava in motor brez nekih vecjih napak (slab primer 1.2 TSI, to odpade!).

Prvo kaj sem nasel, je nek Renault Megane 2014 letnik, kaj podobnega.. etc. Simpaticna mi tudi Honda Civic 9. gen.

Hvala za pomoc, morda bo tema se komu pomagala.
 
Nazadnje urejeno:

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Kar se tiče crossoverjev, bi se za ta denar najbrž našla captur in cactus. Obadva čist luštna avtomobilčka.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
captur nama je vsec, sploh facelift verzija izgleda super (in je bila v ozjem izboru, S verzija s TCe 1.3 motorjem), je pa zal fejst predraga po tem kljucu oz ko sva zmanjsala budget za polovico; za ta denar so na voljo zgolj 0.9 motorji (5 prestav), kolikor sem preletel.

crossover ni vec prioriteta, ce v tem cenovnem okvirju dobim kaj "boljsega" - mocnejsi motor, vec opreme.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
hvala za povezavo, ne pride v postev, ima samo 5 prestav. 6 prestav je pogoj. kaksne so pa kaj opelice astre 1.4 turbo? nekaj mi jih je nametalo ven v iskalniku, cena lih okol 9000, relativno malo km.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Hja... 6 prestav v enem in 5 v drugem avtu ti je lahko hitro ista 3.14zda. Preveri prestavna razmerja, ne samo prestave. Razen če misliš, da sodobni 4-cilindrski 8-brzinski avtomatiki kruzajo pri 180kmh s 1150 obrati. Samo za prispodobo, da se ne bo kdo slučajno obešal na številke lepo prosim.

Sem imel par let nazaj slučajno priložnost primerjati 5 in 6 stopenjski menjalnik. Oba avta sta imela 4 cilindre podobnih kubikov. In guess what : pri 140 kmh sta imela oba identične obrate...
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Samo dela imaš več z menjalnikom, oziroma preskakujes prestave potem. Pride pa tista dodatna prestava prav pri kakšni hribovski cesti, če jih imaš veliko.
Primer
mtl ima v superbu 1.9 pet? Prestav. Pri 100kmh nekih 1600 rpm. Jaz imam v Alhambra 1.9 šest prestav. Pri 100kmh 2krpm.
Kdo se dere na AC?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Đizs, iscem avto, ki ima poleg nastetega sest prestav. Simpl. :zavijazocmi: Ce bo v sesti imel po nekem inzenirskem brainfartu enako stevilo vrtljajev pri isti hitrosti kot v peti, pac tisti model crtam. :zmaga:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
V zadnji prestavi bo imel avtomobil iste vrtljaje pri določeni hitrosti, pa naj jih ima 5 ali 6. Pa to ni zajeb inžinirjev. Več prestav rabiš, če imaš ozko območje uporabnih vrtljajev.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
2010 naprej npr. Nop, hvala za ponudbo. Too big, no kids. Grem pa gledat eno astro 1.4T. Z nakupom se nama sicer ne mudi, ce pa kaj najdeva usput... why not :) tema je bila sicer odprta z namenom, da mi pomagate pri znamkah in tipih vozil, ker jaz se spomnim samo teh osnovnih najbolj popularnih, pa nimam pojma kaj je "dobro" in kaj "slabo" (no, to za VWje 1.2TSI sem slisal, da se jih moram izogibat kot hudic kriza!)

mr_: da zakljucimo okoli prestav. ce ima avto sest prestav in v sesti laufa na doloceni hitrosti (recimo 130km/h) na istih vrtljajih in ce lahko enako ponovis v peti prestavi na istem avtomobilu, torej enaka hitrost in rpm, potem je to totalen zajeb inzinerjev. Sesta prestava je ponavadi "overdrive" in ima drugacen gear ratio. Seveda je lahko tudi peta prestava zadnja prestava, ampak ti mlincki me ne zanimajo, sem jih dovolj zvozil. Da je pa v peti prestavi v "overdrive", pa moras najt kaksnega eksota ali pa krepko starejsi letnik (kot primer; avtocestna hitrost, P206 se v peti - zadnji prestavi pri 130 ze precej dere in muci v vrtljajih, to za mene ni potovalna prestava).
 
Nazadnje urejeno:

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
2010 naprej npr. Nop, hvala za ponudbo. Too big, no kids. Grem pa gledat eno astro 1.4T. Z nakupom se nama sicer ne mudi, ce pa kaj najdeva usput... why not :) tema je bila sicer odprta z namenom, da mi pomagate pri znamkah in tipih vozil, ker jaz se spomnim samo teh osnovnih najbolj popularnih, pa nimam pojma kaj je "dobro" in kaj "slabo" (no, to za VWje 1.2TSI sem slisal, da se jih moram izogibat kot hudic kriza!)

mr_: da zakljucimo okoli prestav. ce ima avto sest prestav in v sesti laufa na doloceni hitrosti (recimo 130km/h) na istih vrtljajih in ce lahko enako ponovis v peti prestavi na istem avtomobilu, torej enaka hitrost in rpm, potem je to totalen zajeb inzinerjev. Sesta prestava je ponavadi "overdrive" in ima drugacen gear ratio. Seveda je lahko tudi peta prestava zadnja prestava, ampak ti mlincki me ne zanimajo, sem jih dovolj zvozil. Da je pa v peti prestavi v "overdrive", pa moras najt kaksnega eksota ali pa krepko starejsi letnik (kot primer; avtocestna hitrost, P206 se v peti - zadnji prestavi pri 130 ze precej dere in muci v vrtljajih, to za mene ni potovalna prestava).

Za info.Sem se včeraj pogovarjal z znanko, ki je imela Astro 1.4, pa jo je prodala, ker je bila prešvoh mašino.
LP
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
No, seveda, tvoja odločitev. Ko sem pogledal, koliko v bistvu stanejo rabljeni kaktusi, je bilo tam tudi nekaj avtomatikov v tem budgetu. Jaz osebno niti slučajno ne bi več kupoval ničesar ročnega.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.951
2.416
113
Overdrive prestave nimas na sodobnih avtomobilih. To je prestava, kot praviš za kruzanje pri potovalni hitrosti pri čim nižjih vrtljajih in v njej sploh ne dosežeš najvišje hitrosti. 6, 7, 8 prestav je za izkoriščanje idealnega območja vrtljajev. Posledično, če je dovolj, je lahko tudi nizko število vrtljajev pri 130 npr. Pogojeno pa je z močjo motorja.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Pri mazdi 3 G120 je 6. prestava overdrive (oz. že tudi 5.), saj že v 4. doseže končno hitrost, 3. gre do 170. So pa rabljene nad budgetom.