Avto vleče v levo

slofoto

Zelenc'
5. apr 2016
2
0
1
Zdravo!

Pred kakim mesecem sem kupil avtomobil (letnik 2012, 42.000 prevoženih) od avto hiše (katere niti nima veze) in že takoj iz začetka opazil, da nekaj ni v redu z krmiljenjem. Torej, volan že sam po sebi ni naravnost, posledično avtomobil vleče v levo, poleg tega pa tudi pri obračanju volana (vožnja v ovinek) je v eno smer volan veliko lažje obračati kot v drugi, prav tako pa ob vožnji v ovinek v desnem delu podvozja (beri: kolesa) poka in občutek je, da avto plava (pri 100km/h + je kar precej stresno, ker se občasno dejansko ne čuti ali je vozilo sploh na podlagi ali ne) - kot, da je nekje v volanu luft. Danes sem avto peljal nazaj, ker je še v "garanciji", no kaj hiter klic nazaj, češ, da je avtomobil poštiman me je presenetil in glej ga zlomka - za pokanje naj bi bila kriva samo neka plastika pri stabilizatorju, ki so jo bojda samo podmazali in je "ok" - no seveda ni ok, ker pokanje je še zmeraj... "Smo naredili tudi en krog in vozilo ne vleče" - smo samo gume malo spustili, ker so bile prenapolnjene - no vozilo še zmeraj nese!

No, predvsem me zanima kaj bi lahko še bilo narobe in ali ima kdo kakšno priporočilo glede serviserja? Predvsem, da bi avtomobil pregledal in tudi strokovno napisal kaj je narobe, da lahko kasneje zahtevam povračilo stroška servisa od avto hiše, če so že malomarni in se jim pač ne da pregledati vozila tako kot je treba.

Hvala vsem za odgovore.

Lp, U.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Jaz se s takim avtom nebi upal voziti.

Naj ti vrnejo kupnino ali v "garanciji" popravijo tako kot je treba. Bodi vztrajen in siten. Omeni popravilo pri pooblaščenem servisu kjer ti ga bojo še preverili (kilometre, itd).
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Zakaj pa na optiko ne pelješ? Ti bodo takoj povedali, katera stran ni ravna. Jaz sem enkrat zadnji most zvil, pa je avto v desno vleklo. Pri zavijanju pa je bilo enako. V eno stran je zavijal z lahkoto, v drugo pa se je ''upiral''.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Zna biti volanska letev, v tem primeru ti lahko naredi tudi optiko, vendar bo avto se zmeraj zavijal....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Čeprav, pri taki kilometrini nebi smelo bit nic narobe, razen ce je avto letel po zraku oz bil razbit.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pelji avto do nekega mehanika in ga prosi če ti ga pregleda (opiši simptome) ter napiše seznam kaj vse je treba poštimat. Potem pojdi s tem do prodajalca in mu porini pod nos.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Ali pa je bil razbit in površno popravljen, oz. so uredili le zunanjost, podvozje, ki se pa na oko ne vidi tako, pa pustili ½razsuto½?
Sicer pa za začetek optika, potem pa dalje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
optika,
če ne bo bolje potem je lahko za zamenjat abšenekel in amortizer-kar ti pove da je bil avto zbit
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Kolega je skoraj novo škodo yeti (kupil je novo vozilo) peljal na koncu na neko optiko v Italijo in baje avta od takrat ne vleče več. Meni se zdi noro, da optike ne bi znali narediti pri nas na pooblaščenem servisu, razen če so tovarniško predpisane vrednosti napačne in so Italijani naredili optiko po svoje.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik slofoto pravi:
Zdravo!

Pred kakim mesecem sem kupil avtomobil (letnik 2012, 42.000 prevoženih) od avto hiše (katere niti nima veze) in že takoj iz začetka opazil, da nekaj ni v redu z krmiljenjem. Torej, volan že sam po sebi ni naravnost, posledično avtomobil vleče v levo, poleg tega pa tudi pri obračanju volana (vožnja v ovinek) je v eno smer volan veliko lažje obračati kot v drugi, prav tako pa ob vožnji v ovinek v desnem delu podvozja (beri: kolesa) poka in občutek je, da avto plava (pri 100km/h + je kar precej stresno, ker se občasno dejansko ne čuti ali je vozilo sploh na podlagi ali ne) - kot, da je nekje v volanu luft. Danes sem avto peljal nazaj, ker je še v "garanciji", no kaj hiter klic nazaj, češ, da je avtomobil poštiman me je presenetil in glej ga zlomka - za pokanje naj bi bila kriva samo neka plastika pri stabilizatorju, ki so jo bojda samo podmazali in je "ok" - no seveda ni ok, ker pokanje je še zmeraj... "Smo naredili tudi en krog in vozilo ne vleče" - smo samo gume malo spustili, ker so bile prenapolnjene - no vozilo še zmeraj nese!

No, predvsem me zanima kaj bi lahko še bilo narobe in ali ima kdo kakšno priporočilo glede serviserja? Predvsem, da bi avtomobil pregledal in tudi strokovno napisal kaj je narobe, da lahko kasneje zahtevam povračilo stroška servisa od avto hiše, če so že malomarni in se jim pač ne da pregledati vozila tako kot je treba.

Hvala vsem za odgovore.

Lp, U.

Kateri avto?
Lp
 

slofoto

Zelenc'
5. apr 2016
2
0
1
Jutri avto poljem na optiko in če se pokaže za večje težave v podvozju, bom lepo je*** avto hišo, da zadevo uredijo ali vrnejo kupnino.

Gre se za Chevrolet Aveo..
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Kolega je skoraj novo škodo yeti (kupil je novo vozilo) peljal na koncu na neko optiko v Italijo in baje avta od takrat ne vleče več. Meni se zdi noro, da optike ne bi znali narediti pri nas na pooblaščenem servisu, razen če so tovarniško predpisane vrednosti napačne in so Italijani naredili optiko po svoje.

men je pooblaščen VW servis 3x delal optiko
evil.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ksz

Enak problem. Menjava gum, avto vleče. Še 1X centrirat, vleče. Optika, vleče. Zamenjam prednji gumi (leva desno, desna levo), avto se pelje naravnost. Pa se ti [cenzura]
tongue-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Citat:
Uporabnik slofoto pravi:
Jutri avto poljem na optiko in če se pokaže za večje težave v podvozju, bom lepo je*** avto hišo, da zadevo uredijo ali vrnejo kupnino.

Gre se za Chevrolet Aveo..

Kaj ste ugotovili?