Avto občasno težko prižge

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
687
55
28
Ljubljana
No zgleda sem ga prehiter pohvalil....
smirk-1.gif

Se mi je spet zgodilo isto... Sem se pa probal za foro sedaj voziti "brez obratomera" če se bo avto kaj čudno obnašal pa ni nobene razlike... Sem pa opazil še nekaj da ko se vžge avto in obratomer ne dela gori lučka za ključ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.737
425
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kakorkoli....sicer zelo laicno mnenje
smile-1.gif
ampak kar ti hoce crash povedat je to kar sem tud sam opazu da recimo pri VAGu lahko gledas vse zivo ze z zelo poceni kitajskimi kloni...pri korejcih pa nic od tega ne pali...edin dober (original) servis z veliko
diagnostike....katerega OT ocitno ni bil delezen...
sem dal original v (....)!

Niti pod razno nisem imel v mislih kitajskih klonov, na splošno sploh nisem govoril o diagnostičnih orodjih.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.531
5.578
113
Razumem da mas alergijo pred kitajskimi kloni
smile-1.gif


Ampak povedal oz nakazal si identicno stvar...švabe se da danes 300x lažje tweakat kot katerokoli drugo znamko...

Po težavnosti dostopanja do motorne in druge elektronike poševnooki izdelovalci še posebaj izstopajo...

zato danes VAGa pod kozolcem šravfa že vsak Оoko.....korejcev se pa vsi otepajo...pa ne zato ker bi se tolk vec kvarli kot ostali ampak ker so bolj specifični...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.387
328
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Prav, goni svojo, čeprav nima nobene veze s tem, kar sem jaz govoril.

ma vem jaz točno, kaj si mislil

dajmo raj deca napotit v kvalitetno delavnico :D
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
687
55
28
Ljubljana
Spet update... Danes se mi je 2x ugasnil ko sem pocasi pripeljal do krizisca uizy. Zgodilo se je vedno ko sem pritisnil sklopko... Hitrost ni bila vecja kot 10 km/h... Joj joj kok mi grejo taki priblemi na k....
cool-1.gif
 

fulgur

Zelenc'
10. avg 2024
1
0
1
Živijo, gospodje, bom kar tule vprašal, ker sumim, da bi lahko imel istu problem.

Sem lastnik Kia Sportage III 2013 1,7 CRDI EX URBAN (motor D4FD). Avto že nekaj časa ne vžiga več tako, kot je nekoč. Včasih vžge relativno hitro, večkrat pa moram tudi več sekund verglat, da vžge. Poleg tega - kar je glavni problem - pa se mi dogaja, da avto kar naenkrat ugasne med vožnjo. V večini primerov se to na srečo zgodi ravno še na dovozni poti, ko speljem. To se je zgodilo tako pozimi pri zelo nizkih temperaturah pa tudi že poleti, ko je bilo zunaj 25 stopinj. Prvič pa se je sicer to zgodilo letos pozimi, ko je bilo zjutraj zelo mrzlo (-10 stopinj). Enkrat - kar pa res ni fajn - pa se je celo zgodilo, da je avto kar naenkrat ugasnil na pospeševalnem pasu na avtocesti.

Na armaturki nikoli ni nobena lučka posvetila.

Moj mehankar garažer ni našel težave. Rekel mi je sicer, da so bile tri vžigalne tuljave za zamenjati in jih tudi je zamenjal, vendar problem ostaja.

Kaj mi je storiti? Kaj bi lahko bil problem? Bojim se iti na nek pooblaščeni Kiin servis na diagnostiko, ker nobena lučka sploh ne sveti poleg tega imam z njimi bolj slabe izkušnje.

Hvala za pomoč.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.191
5.471
113
crdi nima vžigalnih tuljav.
Mogoče žarilne svečke?

Če ne vžge ni goriva. mogoče pade nafta v cevi in rabi predn jo v pumpo potegne?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.502
1.412
113
" Moj mehankar garažer ni našel težave. Rekel mi je sicer, da so bile tri vžigalne tuljave za zamenjati in jih tudi je zamenjal, vendar problem ostaja."

Bile so grelne svečke, priporočljivo bi bilo menjati vse 4...