Avdio sistem v cee'du

Tazzz

Pripravnik
12. sep 2007
47
0
6
Torej, rad bi nekoliko nadgradil avdio sistem v svojem avtu - dokupil bi enega dvokanalca ter sub (oba kanala bi vezal v bridge ter priklopil na sub). Zanimajo pa me naslednje stvari:
-kako priklopiti ojačevalec na originalni radio, ki nima izhoda za ojačevalec?
-katera ojačevalec ter sub kupiti? Za oboje bi zapravil do nekje 140 eur.
-kakšno škatlo naj ima sub? Bass reflex ali zaprto?

Hvala za odgovore&LP!
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Tazzz pravi:
Torej, rad bi nekoliko nadgradil avdio sistem v svojem avtu - dokupil bi enega dvokanalca ter sub (oba kanala bi vezal v bridge ter priklopil na sub). Zanimajo pa me naslednje stvari:
-kako priklopiti ojačevalec na originalni radio, ki nima izhoda za ojačevalec?
-katera ojačevalec ter sub kupiti? Za oboje bi zapravil do nekje 140 eur.
-kakšno škatlo naj ima sub? Bass reflex ali zaprto?

Hvala za odgovore&LP!


Za prvo vprašanje ti lahko jaz povem.. kupiš high-low adapter, ni drag. Za drugo ti bo pa sergio ali pa kdo drug bolje znal povedat
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Osebno bi jst vzel en kulturen radijo..
grin1.gif
z izhodi in vsem..



Ojačevalec+sub+škatla za 140eur??

Bo novo kr zelo težko oz res bolj osnovna zadeva..

Woofer 25cm tm 200rms-a, (kkšn balupunkt za 45-50eur bo nov najcenej), škatle so okol 20-25 eur (že narjene in tepicirane), 2kanalci so pa tm od 60eur dalje (paše tist je res bogo)..



SUB bi jst posedično dal kompresijkso (zaprto). Prenal denarja za ornk sub in bass reflex..

BTW upam da računaš še na vse kable in montažo vseega, če ne boš sam delal (takoj 150eur)



Če si v bližini LJ, tukaj povpraš za vse:



AudioX



Oz uporabnik Sergio direkt na PM (tole je njegovo)
 
Nazadnje urejeno:

Tazzz

Pripravnik
12. sep 2007
47
0
6
Hvala vsem za odgovore!
nahrung002.gif


Oprema za ta denar bo povsem zadovoljiva, v prejšnjem avtu sem recimo imel Blaupunkta GTA 450 in nek osnoven sub iste firme, pa sem bil zelo zadovoljen
smile-1.gif
Menjava radia pa ne pride v poštev, ker mi display kaže še porabo in nekaj drugih stvari, pa itak nočem kvariti izgleda...

Bo kvaliteta preko hi-low adapterja primerljiva s tisto iz pravega izhoda za ojačevalec?
Signat - hmm, kaj je to?
grin1.gif
Bi zadeva posekala razne Blaupunkt, Caliber ipd za enak denar?

Še eno bolj neumestno vprašanje - moram montažo opraviti na pooblaščenem servisu ali lahko avto preprosto zapeljem do monterja (garancija)?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Dvomim, da ti bo to napravil pooblaščeni servis. Če ti bo pa kdo drug pa verjetno odpade garancija na avtoradijo in tisto, kar spada zraven (pot. rač...) Vseeno se najprej pozanimaj na servisu preden greš kaj predelovati, ker jim je to dober izgovor za odpoved (delne) garancije.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
meni so v nov avto vgradili star avto radio pri pooblaščenem avtoelektričarju, kamor podjetje, ki mi je avto prodalo, sicer vodi na montažo svoje avtomobile, ki jih prodajo z audio sistemi. mislim, da tako garancija ne sme propast.