auschwitz

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
konec meseca nameravam v auschwitz. Ima kdo kakšno idejo za pametno prespat tam v okolici?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Hotel Olecki je praktično čez cesto od Auschwitza I. Smo bili 4 leta nazaj in je lepo urejen in dosti poceni.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
a lahko malo več poveš kako dolgo se da tam okoli hodit in kaj priporočaš še za pogledat?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Tam okrog? Ne vem, mi smo se zapeljali še v Krakov, potem je pa to to. Zvečer smo hotli it tam okrog hotela kaj pojest, je bilo vse zaprto že ob 6ih. Potem smo našli nek plac z biljard mizami in pivom, kjer so stregli tudi hrano in se je dalo preživet
smile-1.gif


Drugače pa v samem Auschwitzu maš za precej ur dela. Mi smo si najprej sami na hitro pogledali Auschwitz I (je zastonj), potem smo pa še plačali tistih par € za voden ogled z vodičem. Dobiš slušalke pa to, zelo priporočam. Potem vozijo še zastonj busi v 3km oddaljen Birkenau, kjer je tisti najbolj znani taveliki del taborišča. Sicer je večina barak požganih in krematoriji vsi zminirani, ampak industijski obseg vsega te šokira...

Če hočeš stvar res doživet priporočam zimo in pošten minus, se te bo trplenje zaprtih še bolj dotaknilo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Če greš v lastni režiji pol je pametno vedet, da te solo spustijo not samo do 10h in po 15h. Vmes so samo vodeni ogledi. Govorim o Auschwitzu I. Za Birkenau, ki je mimgrede bolj zanimiv (če lahko temu sploh tako rečem) teh omejitev ni...

Je pa eno uro vožnje stran Krakow, tam pa ni da ni...

Sm bil okol 1. maja en teden tam pa mi tud prbližn ni ratalo vsega pogledat...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Tako rudnik kot taborišče sta nekajurni destinaciji za čez dan. Da bi iskal prenočišče v neposredni bližini verjetno ne pride v poštev. Sam se pridružujem napisanemu, da naj bo glavna postojanka Krakow, tole dvoje pa neke vrste fakultativni izlet. Prenočišče boš menda našel, priporočam čim bližje staremu delu mesta, sam sem najel kar stanovanje za par dni, kar je bilo ceneje / elegantneje od raznoraznih hostlov (in še 3min od starega centra).

V Krakowu imaš precej stvari, plus nočno dogajanje (je le univerzitetno mesto, z vsem kar spada zraven).