Audi A4 (letnik 2004) in ozvočenje?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Pozdravljeni.

Pred kratkim sem si kupil Audi A4 (B6, letnik 2004) in edino, kar me moti, je ozvočenje. Sicer muzika lepo špila, vendar ni nobenega basa. V prtljažniku imam sicer neki woofer in ojačevalec (original od Audi), vendar ni to to. Kakšne so možnosti, da bi v avto dal neki woofer, ne da bi pri tem moral raztrgati cel avto?

V mislih sem imel aktivni woofer (škatlo, kjer je noter woofer in ojačevalec). Če bi si kupil tak aktivni woofer, ali bi ga šlo povezat z kabli, ki so že sedaj napeljani v prtljažnik in ali bi ga sploh lahko priključil na original avtoradio (concert na CD)?

Pa hvala lepa za odgovore že vnaprej.
Čao
 
Nazadnje urejeno:

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Sicer ne vem kako je s kabli pri Audiju ampak za drug (močnejši) aktivni sub bo verjetno bolje da potegneš kakšen bolj konkreten napajalni kabel. Odvisno kakšna je debelina kablov že v osnovi. S povezavo avtoradija in suba ne bi smelo bit problemov. Verjetno ima ločen izhod za sub.

Če boš moral menjat kable ti toplo priporočam da se zapelješ do enega monterja. Verjemi - plastike ne gredo nikol tok simpl nazaj kot so šle dol, pol maš pa v momentu kaj polomlenga pa te pride dražje kot če bi k enemu monterju zapeljal
wink-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Eno mogoče banalno vprašanje - si poskusil kaj poudarit base v nastavitvah na radiu?

...ker ima kolega takega, letnik 2005 sicer, in original audio sistem precej fajn špila (v primerjavi z drugimi originalnimi).
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Original woofer imas pa ne spila?
Kaj imas slucajno BOSE ozvocenje? Potem je potrebno tudi radio prekodirat.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Na radiu sem se že poigral z nastavitvami, vendar ni nekega velikega učinka. Saj je lep zvok, samo ni pa nekega basa.

Nimam BOSE ozvočenja in mislim, da bose ozvočenje tudi nebi kaj dosti spremenilo in še dražje bi me prišlo, če bi menjaval vse zvočnike itd.

Idealno bi bilo, če bi se dalo priklopit kak aktivni woofer (tubo)...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Ja BOSE je drago kot hudic, so pa drugi zvocniki in konpletna instalacija ter radio preklopljen na BOSE izhode.
Ceneje je kaj drugega vgradit.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

V razmislek; če je sistem optimiziran za BOSE ozvočenje igra samo če je sistem prisoten. Če imaš radio+ojačevalec za to ozvočenje, zvočniki pa so bili zamenjani, torej niso od BOSEja, je rezultat katastrofalen zvok. Enako velja obratno, standardni sistem, notri pa naknadno vgrajen BOSE ozvočenje----NO-GO,
rabers. preveri, kaj imaš v avtu namontirano.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kako je pri Audiju ne vem točno, vem pa, da načeloma radio deluje samo kot predojačevalec iz katerega se veže linijska povezava na BOSE ojačevalec, ta pa potem naprej po moænostnih kablih na zvočnike. Linijska povezava je pa standardna. Enako močnostna.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Kako je pri Audiju ne vem točno, vem pa, da načeloma radio deluje samo kot predojačevalec iz katerega se veže linijska povezava na BOSE ojačevalec, ta pa potem naprej po moænostnih kablih na zvočnike. Linijska povezava je pa standardna. Enako močnostna.







Tocno tak, vendar je potem radio "odprt" na BOSE in so prikljucki za zvocnike na radiu mrtvi. Ce priklopis zvocnike direkt na radio ne slisis nic. Potem je potrebno preprogramirat radio ce nimas vec BOSE ojacevalca.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.716
366
83
Torej, ali je možno priključit kakšen drugi ojačevalec in woofer na original avtoradio ali ne?