Aterminčno steklo Citroen in nove GPS naprave

Business

Zelenc'
4. apr 2008
7
0
1
Imam Citroena z atermičnim steklom in GPS naprav s težavo deluje. Večkrat se izgubi signal ipd.. Imam dlančnik s Sirf 3 čipom. Zanima me, če te novejše naprave kaj bolje delujejo skozi atermično steklo ali pa sem prisiljen kupiti zunanjo anteno... Kakšne so vaše izkušnje? Pa še to, v primeru, da novejše naprave delujejo skozi atermično steklo, bi rad bi kupil nekaj poceni in dobrega.. Kaj priporočate? Hvala v naprej...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Potem pa imaš celo sprednjo steklo atermično . Rešitev ti je ta , kot si napisal in odgovoril sam . Dodatna antena .
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Jap. Si probal kakšno gps napravo ? Ali se to tudi dogaja . Ker novi modeli imajo neki noter v čipu da poveča signal .Kaj pa na sredini spodaj pri armaturi ? Sistem GPS HotFix omogoča hitrejše iskanje signalov GPS - garmin
 
Nazadnje urejeno:

Business

Zelenc'
4. apr 2008
7
0
1
Nisem probal naprave, ker je nimam in uporabljam dlančnik z notranjim GPS-om...Imel sem še rešitev bluetooth in zunanji gps, kar je delovalo odlično dokler je pač delal ta zunanji gps.. Ker pa je crkno iščem druge opcije... Sem pa malo ostal vzadaj kar se tiče novitet. Zato sprašujem po drugih opcijah... Je pa res, da je zunanji GPS Holox deloval precej bolje kot notranji gps v dlančniku.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
bluetooth in zunanji gps , to je dobra - boljša opcija kot pa privzeti notranji . Saj v tvojem primeru pri dlančniku .Mogoče če hočeš poglej na bolhi če bi našel kaj primernega temu ki si imel ali bi rad nadomestilo .
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
GPS Sprejemniki RoyalTek zunanji , te so dobri in močni po signalu . Imaš pa že nove SiRF Star IV chipsete . Nokia ima tudi dobre zunanje gps s bluetoothom
 
Nazadnje urejeno:

Business

Zelenc'
4. apr 2008
7
0
1
Ima mogoče kdo s temi novimi modeli Garmina še težave s gps signalom? Sem bil danes v Big Bangu in je Garmin Nuvi 2300 delal celo sredi trgovine. Je možno, da so ti sprejemniki že toliko boljši, da ne bi bilo težav z atrermično šipo? Je kdo, ki lahko to potrdi?
 

Spot

Pripravnik
2. apr 2008
48
0
6
Jaz imam tudi Citroena, C4, uporabljam Garmina Nuvi 205 in Garmin XT na Nokiji 5800, pa nikoli nobenega problema glede sprejema signala, tako da...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Nuvi 2360LT ima saj po moje full močen signal .V stanovanju mi je dober lovil kot prej 660 s odprto anteno.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Imam 3790T pa mi včasih izgubi signal, samo imam z napravo tudi precej drugih težav, tako da ne vem ali je krivo za izgubo signala ravno steklo. Celo notri v hiši mi ujame signal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na renoju imam atermični vetrobran in Nuvi 250W dela b.p. pritrjen na sredino vetrobrana...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.425
127
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Na renoju imam atermični vetrobran in Nuvi 250W dela b.p. pritrjen na sredino vetrobrana...

Enako lahko potrdim za BMWja , večkrat preizkušeno z iphonom dela brez problema,pa ga ni treba postavit na armaturo,ampak normalno držis v roki... tko da mislim da je tukaj težava v GPS enoti.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
tud men na renaulti bp ulovi signal, je pa imel kolega na C2 isto probleme s signalom... navigacijo si dejansko mogu dat ob stransko šipo in ko je dobil signal, si ga postavil pred vetrobransko in je blo to to
wink-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.772
120
63
Tudi pri Peugeotu ni nobenih težav z signalom GSM, čeprav ima atermično steklo. Je pa bila težava, ko smo imeli ABC za cestnino. ABC je delal samo na stranskem okencu.