Asistenca in vleka iz tujine

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Hipotetičen primer: Sem z avtom npr. v Grčiji in se pojavi večja okvara, ki je ni možno kar tako odpraviti in bi to to tam trajalo predolgo (ali bi bilo predrago) in želim avto spraviti nazaj v Slo.

Ima morda kdo praktične izkušnje s tem in pri kateri zavarovalnici?
 

cerveza

Pripravnik
9. sep 2012
36
8
8
Iz Nemčije, pri Triglavu. Sem jih klical in so najprej organizirali pomoc od ADAC-a, ampak ker na licu mesta niso mogli popraviti so mi potem organizirali šlep službo nazaj v Slovenijo, hkrati pa so mi pripeljali nadomestni avto za max. 8 dni.
Mislim, da ti tudi krijejo stroške prenočitve, ampak tega nisem rabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz sem dvakrat koristil Triglavovo asistenco v Avstriji. Obakrat avtovleka v SLO in nadomestni avto.
Enkrat je bil nadomestni avto že naložen in smo se s tistim naprej peljali, enkrat pa sem bil sam, se prisedel k vozniku vleke in v SLO dobil nadomestni avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Jaz sem dvakrat koristil Triglavovo asistenco v Avstriji. Obakrat avtovleka v SLO in nadomestni avto.
Enkrat je bil nadomestni avto že naložen in smo se s tistim naprej peljali, enkrat pa sem bil sam, se prisedel k vozniku vleke in v SLO dobil nadomestni avto.

Pri praktično vseh zavarovalnicah imaš opcijo da peljejo vozilo domov iz tujine, pomembno je edino to kolikšne stroške prevoza krije asistenca,
ki si jo vzel skupaj z zavarovanjem.

Najbolj varen si, če vzameš največjo asistenco pri takih razdaljah, sploh če je zraven še potreben prevoz s trajektom...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Za avtodome z zaribanimi mašinami (v glavnem ne nesreča) iz GR imamo ene par izkušenj - večinoma največje asistence. Najprej na lokalni servis, ko tam nočejo popravit sredi sezone tujcu za normalno ceno, ali pa se na dele čaka par tednov, preostane samo prevoz v SLO. Zelo koristno je preverit kakega lokalnega šlepdinst za koliko ga pripelje domov, večinoma bo ceha nižja kot doplačilo asistenci.
Ali pa šlep do trajekta in nanj, pa potem recimo v Benetkah/Trstu drug šlep, ki ga pobere; je pa verjetno treba to posebej najavit pri prevozniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Lokalc ceneje od doplačila?
Se da ta info prodat pri polici? najdemo vam ugoden prevoz domov!