Apple servis: EPL in iStyle - komu odnesti na servis?

Oakey

Majstr
3. feb 2016
841
501
93
iPhone kupljen pri Telemachu, še v garanciji, potrebuje servis.

Kam naj ga odnesem raje, EPL ali iStyle?

A Telemach pa nima urejeno tako kot A1, da odneseš napravo kar k operaterju kjer si kupil napravo in oni uredijo naprej?
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
841
501
93
Kaj bi bila prednost, da bi bil še en korak vmes?

Da se mi ni treba vozit Ljubljano-center oz. BTC samo zato, da oddam telefon na servis - pa še to ima EPL možnost rezervacije termina samo med 9-10.uro kar se mi zdi naravnost ubrisana politika podjetja.

Tako pa lahko odnesem najbližjemu Telemachu., da ne izgubljam dveh ur samo za to pot tja in nazaj.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.852
741
113
www.jernej.org
Zakaj pa rabiš rezervacijo termina? Saj to ni zdravniški pregled. Prideš tja, opišeš težavo, oddaš telefon, podpišeš zapisnik in je to to. Ne bo nobene razlike, ali ga neseš na iStyle ali EPL.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.065
330
83
Goriska
Jaz vse apple naprave, ce je kaj narobe posiljam v EPL (po posti) in mi posljejo nazaj, ko je stvar popravljena.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.475
1.090
113
Celje
Jaz imam z iStyle "slabo" izkušnjo. Že res, da sem podpisal papir s splošnimi pogoji ob predaji na servis, ampak vseeno nisem pričakoval takšnega razpleta.

Slušalke AirPods Pro so začele "presketati" v transparency načinu. Sicer izven garancije, vendar po vseh kazalnikih (model, datum proizvodnje, datum nakupa) znotraj "service programa", ki podaljšuje "garancijo", ker tovarniška napaka.

Na vprašanje preko maila ali sem upravičen do popravila, je bil odgovor, da mi ne morejo preveriti preko SN, če gre za ta program, dokler ne prinesem slušal na servis. Ko pa sem jih prinesel na servis, so ugotovili, da konkretne slušalke niso del programa (zakaj seveda ne vejo, ker oni vidijo samo info ali lahko menjajo ali ne). In račun za "diagnostiko napake" v višini 20EUR.

Ne vem, ali je to samo njihova politika ali politika Appla, ampak priokus natega ostane.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.852
741
113
www.jernej.org
Drugače si imel sam možnost na internetu (preko serijske številke) preverit, če so slušalke del tega programa. Kar se pa ne da preko serijske številke preverit, je pa datum nakupa (kar je tudi omejeno v pogojih).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.475
1.090
113
Celje
Drugače si imel sam možnost na internetu (preko serijske številke) preverit, če so slušalke del tega programa. Kar se pa ne da preko serijske številke preverit, je pa datum nakupa (kar je tudi omejeno v pogojih).
Ja ni bilo opcije preveriti preko sn.

datum nakupa in datum proizvodnje pa se skladata s pogoji za menjavo. Zato sem bil preprican v menjavo… ampak…