Apartma Črna Gora

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Če me bo pot zanesla v Makedonijo vem kje bom spal
smile-1.gif
, me pa isto zanima za Črnogosko primorje, se pravi s katerim apartmajem (v skrajnem primeru hotelom) v Črni Gori imate dobre izkušnje. Fino bi bilo da ni ravno daleč do plaže, pa tudi da ni ravno v kakem norem turističnem centru. Ali kdo ve če je Črna gora od začetka pa do polovice septembra še primerna za kopanje (temperatura morja in zraka) ia ali imajo tam doli ponavadi v tem mesecu veliko dežja. Govorim seveda o povprečnem septembru in ne o nekih ekstremih.

LP
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Črna gora nima 1km plaže tako da lahko malo bolj podrobno napišeš kateri del te zanima..Ulcinj, Budva, Bar itd..Vreme in temperature še vedno primerne za kopanje. Glede dežja je pa tako. Ko sem bil lani ter predlani dol so rekli da julija / avgusta nikoli ne dežuje..ok dvakrat dež
smile-1.gif
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Črne gore ne poznam, tako da sem res popolnoma odprt za predloge
smile-1.gif
. Ker je zadeva precej mapa predvidevam da je vsak izlet dosegljiv iz kjerkoli, tako da mi je načeloma vseeno kje pristanem, samo da bo lepo in relativno ugodno.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Južna Dalmacija je cel september odlična za kopat, v Črni gori pa lahko potegneš do oktobra, brez problema.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Ko smo šli dol nikoli nismo gledali že v naprej apartmajem ker vedno se najde prosto. V tem času ko pa ti planiraš pa sigurno prostih apartmajev kolikor hočeš. Glede hotelov ti ne znam reči ker ne hodim v hotele na tem delu primorja ampak so mi apartmaji veliko boljši.

Kje se ustaviti? To ti težko rečem ker ne vem kaj ze zanima ter kakšne so želje. Budva v katero vsi zahajajo imaš svega i svašta v tem času bo pa sigurno ogromno prostega ker julij avgust so tiste main sezone potem se pa sprazni. Če ti je kul prestiž pa da drago plačuješ pa nekaj veliko od tega nimaš pejt tja..sami smo hodili v Ulcinj ampak tja greš če iščeš veter drugače je že z mejo z Albanijo in tam imaš svega in svašta če pa še nisi bil v tem delu države boš pa krepko presenečen nad čistočo
hysterical-1.gif
:

Meni osebno črna gora nič posebnega, mogoče edino Durmitor oziroma Žabjak je nekaj drugega ostalo pa kaj pa vem morje je na Hrvaškem veliko lepše ter tudi čistejše...pa če greš dol pazi na omejitve..se da zmeniti marsikaj pa vseeno...aja pa na meji da ne boš presenečen ko ti bojo hoteli računati eko takso, ampak ko se potem voziš po črni ti marsikaj ne gre skupaj ampak to boš že ugotovil sam
smile-1.gif
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Ker mi po žilah teče del črnogorske krvi in sem v življenju videl tudi nekaj nje ti bom na kratko povedal....

Če začnem od juga primorja proti severu, tam kjer sem jaz bil...

1) Ulcinj - ima meni všečno plažo "Ada Bojana", ki je v osnovi FKK ampak ta plaža je tako dolga, da si najdeš svoj plac daleč stran od Fkk kopalcev, če ti to pač "ni". Na adi bojani so v večini bungalovi in kampi, plaža je mivkasta, voda topla, cca. 50m od obale ti je v višini kolen. Mestnih plaž ti ne priporočam, pa nisem rasist in nimam nič proti komu, samo tam so plaže umazane in veliko "šiptarskih" družin. Familije fotr, sin in od pet do glave zavite mama, hčerka in bakice...
Ulcinj

2) Sutomore - plaža je mešanica mivke in majhnih kamnčkov, samo mesto všečno, ob obali gostilne in trgovince, dosti mladih, pestro večerno dogajanje. Meni všečo mesto.
Sutomore


3) Čanj - Majhen kraj med Sutomorjem in mestom Petrovac. Imaš plažo iz majhnih kamenčkov, dva tri bara na obali, trgovince, je bolj umirjen a simpatičen kraj.
Čanj

4) Sv. Stefan - Kraj pred Budvo. Eden najlepših krajev v črni gori a zelo drag. Elitni truizem. Je pa lep za pogledat, če se čez dan ustaviš...

5) Budva - Kraj katerega ti ne priporočam! Vsi ga poznajo, vsi tja rinejo, nenormalne gužve in zelo nabite cene, na plaži si pa kot tuna v konzervi.

6) Kotor - " Boka Kotorska", lep zanimiv kraj z obzidjem na hribu, lep za pogledat, lepa plaža ampak tudi oni se zadnja leta grejo "elitni turizem" tak...

7) Herceg Novi - Igalo - Kraj kjer sem bil največkrat. Imajo mivkasto plažo na severu, južno pa majhni kamnčki, pestro nočno dogajanje, veliko mladih...

Priporočam ti apartma oziroma hotel 4+ zvezdic, ker manj ocenjeni hoteli so res podn. Čistoča dol je bolj tako tako. Mogoče so se v zadnjih letih malo izboljšali.
Drugače če boš dol dje cajta, ti priporočam ogled Durmitorja, Žabljak, reko Taro (mogoče spust po njej), Lovčen (cca. 500 stopnic do gor), samostan Ostrog (cerkev v skali na sred hriba, pa če boš tam obvezno kosilo v "Konobi Kolibi"), je pa morje v tistem času, tako kot je rekel DAvidoff, popolnoma primerno za kopat.

Veliko je radarjev, na meji pa bodo uturili eko takso (smešno ko pogledaš njihov "eko"), dal ti bodo letno, ki je cca 10€ al 15€ ampak imajo tudi tedenske po cca.2-5€, samo rečt jim morš!
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Kar se čistoče tiče me niti ne skrbi, ker jug vsaj deloma poznam (Egipt, Tunizija, lansko leto pa Makedonija).
Pa hvala za podrobne opise @Rajc
smile-1.gif
.

LP