Antifriz zmanjkuje

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Po nekje 400k km je moja bivša Vectra začela piti antifriz, brez da bi se to razen pri dolivanju kjerkoli poznalo. Olje ok, meritve plinov ok, delovanje ok.
Ker motor ni človek, preživi tudi pitje antifriza. Tako sem jo vozil tri leta oz. skoraj 100k km, nato jo je bilo potrebno evtanazirati zaradi drugih razlogov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Po nekje 400k km je moja bivša Vectra začela piti antifriz, brez da bi se to razen pri dolivanju kjerkoli poznalo. Olje ok, meritve plinov ok, delovanje ok.
Ker motor ni človek, preživi tudi pitje antifriza. Tako sem jo vozil tri leta oz. skoraj 100k km, nato jo je bilo potrebno evtanazirati zaradi drugih razlogov.
Nekaj je pitje, drugo je mešanje z oljem. Pa olje v antifrizu je najbrz manj skodljivo.kot antifriz v olju?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Pri takšnem motorju to voziš, dokler gre, nato popravljaš ali menjaš. Paliativna oskrba :)
 
  • Haha
Reactions: RoMeX

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Potem tudi ta motor ni vec tako zanesljiv kot je bil se pred nekaj leti?
Ali se to dogaja samo tistim s pol mio km.

Ne vem, nikoli ni ta motor veljal ravno za ekstra zanesljivega. Sem pa natančno specificiral ga gre za novejšo, drugo generacijo (8V) in ne prvo (16V).

Ne, ne dogaja se samo tistim s pol mio km. Mi smo delali vsaj 2 s cca 150.000 km (Focus 3 ter Volvo V60).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Hanzi

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Smo koncno prisli do dela, kjer je mehanik razdrl zadevo.

Na zalost ni pustilo tesnilo glave, ampak je pocena kar glava. Iscemo rabljeno, avto ma cez 300k zato ne dam 800€ za novo glavo.

Finta pa je, da je mehanik nikjer ne najde. Motor je 1.6tdci, koda NGCA. Glavo za to kodo najdes tezje kot suho zlato, tudi online. So strani v tujini, kjer majo na stotine glav, vendar te ni.

Se ta glava isce se pod kako drugo kodo?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
V Kumrovcu oz njegovi okolici so še eni kateri imajo orodje in znanje za popravit.. delavnica je kot laboratorij :)