Analiza poti

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Iščem spletni servis / računalniški program z naslednjimi funkcijami:

- uvoz GPX poti
- podrobna analiza poti; povprečna hitrost, višinska hitrost, postanki, naklon poti
- shranjevanje poti in analiz za kasnejši pregled
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

To poznam...

Malo mi je nepregledno, predvsem pa neprilagodljivo. Recimo ni naklonov... Skratka, imam občutek, da se da iz gpx-a izvleči še dosti več analiz kot le tole.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglej si gpx file v notepadu pa boš videl kaj vsebuje.
Kako ni naklonov?
smile-1.gif
če sem ti pa sliko dal gori.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kot sem rekel, grafični profil poti v Mapsource-u poznam. Želel bi bolj detaljni prikaz (tudi številke v stopinjah po posameznih etapah).

GPX vsebuje podatke o času in lokaciji posameznih točk. Iz tega se da narediti malo morje analiz, česar pa Mapsource ne omogoča.


Pač želel bi imeti nekakšno knjižnico poti (ali online ali na računalniku), nad katero bi lahko potem izvajal različne analize. Gre se za gorniške ture večinoma. Pač, da bi lahko podatke sortiral glede na: dolžina poti, čas hoje, strmina, zahtevnost (strmina/hitrost)... takšne stvari.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Da obudim temo. Uporabljate kake uporabne programe za izrisovanje kakih grafov (hitrost/čas, višina/čas, višina/pot (je v mapsourcu),...)?

Lp, Tuši

EDIT:
En zelo všečen online: http://utrack.crempa.net/
 
Nazadnje urejeno:

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
@Jernej : mislim da je še vedno najboljša kombinacija
GpsBabel za konverzijo gpx v plt (če nimaš drugega programa, ki to omogoča)
in Trackan za analizo plt zapisa. Google ti bo hitro pokazal kje to dobiš - je freeware.