amis ali t2

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Naročil bom internet in TV (mogoče še telefon). Ceni sta precej podobni, mislim da je t2 dražji za 1e. Gledam hitrost (4mb/756).

Kateri od teh dveh bo mi prišel hitreje priklopiti? Telefona nimam, sedanjo kabelsko ininternet bom pa sam odjavil

pa še nekaj me zanima - kakšna je kaj slika na TV ob polni uporabi neta?sedaj na HD Ready TV je zelo opazno ko imam torrente vklopljene, prej na crt nisem opazil slabše kvalitete.....

Lp
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
Naročil bom internet in TV (mogoče še telefon). Ceni sta precej podobni, mislim da je t2 dražji za 1e. Gledam hitrost (4mb/756).

Kateri od teh dveh bo mi prišel hitreje priklopiti? Telefona nimam, sedanjo kabelsko ininternet bom pa sam odjavil

pa še nekaj me zanima - kakšna je kaj slika na TV ob polni uporabi neta?sedaj na HD Ready TV je zelo opazno ko imam torrente vklopljene, prej na crt nisem opazil slabše kvalitete.....

Lp

Verjetno bos prej na vrsto prisel pri Amisu ,ker dvomim da je kak naval. Poleg tega mislim da imajo nek plug-n-pray sistem za samostojen priklop (cakal bos posto). Preveri tudi programsko ponudbo obeh, mislim da je Amis bolj skromen.
Support pri Amisu je ok, pri T2 bi znal malce dlje cakat

Za isti denar...... huh...
17758-icon_confused.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Amis...če ne potrebuješ visokega upload-a, potem ne bi smela biti dilema...

Pri polni uporabi interneta ne bi smel imeti problem s TV-jem zaradi QOS-a. V praksi se vseeno pojavljajo težave...pri vseh ponudnikih...

Rabiš pa vsaj 10 Mb sinhronizacije s centralo za TV + 4 Mb...se ti kaj sanja koliko si oddaljen od centrale? Če ne, potem preveri...
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Na T-2 je potrebno za 4M net in TV imeti višjo sinhronizacijo... Se lahko pojavljajo motnje...TV pokuri več, kot 6Mbit, sicer pa odvisno od programa, ki gledaš kakšen stream ima..

Pri amisu sam priklapljaš ali z doplačilom, da ti pride drug monter...Včasih niso imeli svojih, ampak so prišli iz telekoma, lokalnega ktv, itd...

Pri T-2 maš zastonj...
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Dobro bo, če si od centrale oddaljen manj kot 1.8km. Amis ima zdaj to odprto hitrost 4M za 19eur pa še 3 mesce zastonj, kar je res ugodno. Slika je kvalitetna, podpora dobra in računica se izide
smile-1.gif

Za t2 ne bi vedel podrobno, vendar mi kolega toži, da ni zadovoljen z njihovim tv.
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
Citat:
Uporabnik damek1a pravi:
Dobro bo, če si od centrale oddaljen manj kot 1.8km. Amis ima zdaj to odprto hitrost 4M za 19eur pa še 3 mesce zastonj, kar je res ugodno. Slika je kvalitetna, podpora dobra in računica se izide
smile-1.gif

Za t2 ne bi vedel podrobno, vendar mi kolega toži, da ni zadovoljen z njihovim tv.

oglaševanje amisa je vele nateg. teh 19e velja ob tem da obdržiš telefon pri Telekomu, 3 mesece brezplačno pa če skleneš vezavo za 18 mesecev - kar na njihovi spletni strani nisem nasel (vem pa iz poslane pogodbe).

prav tako ob narocilu vseh treh storitev (tv, net, telefon) dobis brezplacno wireless router - ki pa ostane v lasti amisa
uf-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Oglaševanje amisa je lih tak nateg kot ostalo oglaševanje....če nisi pozoren ali ne vprašaš ali ne bereš * in drobnega tiska, potem te preseneti kakšna malenkost, ki je nisi pričakoval...

Ni glih res... Zadnje case so imel nekaj konkretnih mimosunkov, v bistvu so bile vse tri zadnje "akcije" konkretno mimo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mariombb pravi:
oglaševanje amisa je vele nateg. teh 19e velja ob tem da obdržiš telefon pri Telekomu, 3 mesece brezplačno pa če skleneš vezavo za 18 mesecev - kar na njihovi spletni strani nisem nasel (vem pa iz poslane pogodbe).
Pri vsakem ponudniku je polnorazvezan dostop dražji. Piše lepo v ceniku. Tudi Amisovem.
3 mesece je brezplačno ob vezavi. Enako kot drugje. Piše v ceniku. V bistvo nisem tega našel, niti bilokakršne obljube 3 prostih mesecev. Ali so ravnokar spremenili, ali si nekaj narobe bral.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Oglaševanje amisa je lih tak nateg kot ostalo oglaševanje....če nisi pozoren ali ne vprašaš ali ne bereš * in drobnega tiska, potem te preseneti kakšna malenkost, ki je nisi pričakoval...

Ni glih res... Zadnje case so imel nekaj konkretnih mimosunkov, v bistvu so bile vse tri zadnje "akcije" konkretno mimo.
Govor je bil sicer o zavajanju pri oglaševanju. Tako, da mi ni najbolj jasno kakšno povezavo ima moj citat in to kar si ti napisal.

Mi pa tudi ni jasno na podlagi česa ocenjuješ kaj je mimosunek in kaj ne...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Oglaševanje amisa je lih tak nateg kot ostalo oglaševanje

Upam da je sedaj citaj precej bolj zgovoren?! Lep primerek mimosunka je bila zadnja akcija (Meckator.press)
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Ok...sva na drugi frekvenci...

Citat:
Oglaševanje amisa je lih tak nateg kot ostalo oglaševanje
Pomeni oz. sem želel povedati, da nič več in nič manj ne zavajajo kot jenormalno...

Zakaj je bila akcija z Merkatorjem mimosunek?
Pač pocen TV, če imaš eno in drugo...težko pa rečem, da je mimosunek, če ne vem koliko ljudi se je zaradi tega odločilo ali za merkator pika kartico ali pa za naročnino na Amisu ali za TV. Karkoli od tega je pa bil namen...

Če tega tudi ti ne veš, potem mi ni jasno kako lahko trdiš, da je bil mimosunek...sam način oglaševanja tega je bil pa preko "teaser"-jev na jumbo plakatih, kar je meni zanimiv način oglaševanja in verjetno tudi dosega svoj namen...
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Tudi sam sem videl to akcijo 4Mb za 19E al kolk! Zdaj mam ADSL, lahko odstopim, ker mi je decembra pretekla 24 mesečna vezava! A je res AMIS mogoče priklopit vsepovsod? Vendar me moti tale vezava za 18 mesecev! Če vzameš 3 mesece brezplačno je obvezna, če ne vzameš ni obvezna??? Kako je z tem omrežjem? Ima izpade? Opremo bi montiral sam, saj sem tudi tole za Adsl! T2 pri nas ni mogoč! Tole, da mora ostat telekomov telefon ni problem!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Amis je dostopen vsepovsod, kjer so primerni kabli in centrale. Kje točno je in kje ne, ti lahko povejo oni, jaz ne.
Vsako omrežje ima izpade.
Ni nujno da ostane telekomov telefon.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
T-2
Ker:
- ni vezave in če nisi zadovoljen lahko kadarkoli odideš k drugemu (tudi k Amisu)
- višji paketi 10/2, 10/4 so nižje cene kot pri konkurenci
- kvaliteta je seveda odvisna od parice in interne instalacije, vendar se z tehnologijo VDSL2 na krajših razdaljah da skoraj vse urediti
Problem je pri večjih oddaljenostih od centrale >1.5km in slabo parico kjer kombinacije hiter download in upload + TV niso združljive, osnovni paket in en TV pa v 90% dela brezhibno tudi pri večjih razdaljah

Moj primer: 742 m od centrale 10/2 internet 1x TV dela brezhibno. Poizkusil tudi z 2x TV vendar je bil download pri internetu takrat max 1Mb/s zato smo se zaenkrat drugi TV odpovedali.

Moj nasvet je definitivno T-2