Amalfijska obala

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Koliko stane obisk Vezuva in obisk Pompejev?
Je tovarna testenin v Gragnanu kakšna poznana zadeva? Dobre testenine, kaj posebnega?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Napoletani so itak vsi napol cigani
smile-1.gif
Ceprav jst nimam slabih izkusenj z njimi....so bili vsi prijazni in ustrezljivi. Smo pa ob prihodu z avtom v Napoli imel mal strahu...tega je ze vec kot 10 let nazaj....pac mulci smo bli in smo se bal "mafije". Takrat se smeti ni bilo po Napoliju...

lp

Ah kaj ne..., jaz sem leta 2004 slalomiral po centru med(tudi gorečimi) kupi smeti.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
No mi nismo naletel na take prizore. So bili kupi smeti...ma sam okol kontejnerjev...smo vidli cist drugo kar je bilo po porocilih....ogromni kupi smeti na ulicah...vse v ognju... Mogoce sam nismo zapeljal v "pravo" ulico
smile-1.gif


@fadil
mi smo si pompeje ogledali zastonj....ne vem zakaj in kako ampak smo prejeli karte brezplacno in smo vstopil
edit:
Aha sem ugotovil zakaj....
"Every first sunday of the month all sites are Free"
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Pompeji mislim da 13 Eur.
Vezuv: 5 eur parking, 2 eur na osebo kombi, ki te pelje 3 km po cesti vise in 10 eur na osebo vstopnina.
Testenine pa sploh nisem vedel da so dol kaj ekstra, sva pa iskala conchiglie velikanske po vseh trgovinah in autogrillih ze prej, tako da izvedeti, da je fabrika taksnih kot sva jih vidla na autogrillih je bilo kar presenecenje. Gragnano je oklican kot prestolnica testenin aurope....kao...je res kar nekaj izdelovalcev, artigianale vse...in je dobra, ja, sam tudi draga. 2,6 za pol kg. Kao grano duro, po nase bi bilo....mogoce integralne testenine?...narejene po starih receptih in vlecene skozi sablono iz bronze.
http://www.lafabbricadellapastadigragnano.it/
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Vezuv: 5 eur parking, 2 eur na osebo kombi, ki te pelje 3 km po cesti vise in 10 eur na osebo vstopnina.

Tukej si pozabil napisat, da gre teh 5 eur za parking in 2 eur za kombi direktno v roke mafiji, ker je tole ilegalno postavljena zadeva.
evil.gif
Po pogovoru z lokalci baje tega še do pred nekaj meseci ni bilo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
To s parkingom in minibusom je zgledalo zelo sumljivo ja. Sam si nisem drznil kaj reci. Sploh ker je bila v rtistem trenutku zraven Polizia locale. Minibusi so pa taki da je groza...za dol je enim dancem storil kar na tleh sedet.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na Vezuv gres lahko direkt iz Pompejev z busom...pol ne placujes parkinga in kombija. Bus te vrze na parkingu ven (tuki.... https://goo.gl/maps/62i3Z4ww2hC2) in gres pes do kraterja. Mi smo spali v kampu v Sorentu...sli z vlakom do Pompejev in z busom na Vezuv. Najcenej in se ne jebes z avtom tam okol.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Midva sva pac morala uporabit avto do Pompejev
smile-1.gif
. Tam pa so v agenciji ponujali bus do pompejev samo za naju extra ugodno 15 eur, kao redna cena 20. Brez kart.