Amalfijska obala

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Sla sva si ogledat Amalfijsko obalo, tako da nekaj osnovnih podatkov, ce bi se nekdo zelel tje odpravit.
AC do Benetk od tam pa naprej po lokalni cesti do Cesene, kjer se pricne Strada statale do Termija. To je stara avtocesta, ki pa je zastonj. V Orte nazaj na AC, tropasovnica, do Castellamare, nekaj km naprej od Napolija. Apartma sva imela v obcini Agerola, 12 km od Amalfija, na 600 m visine. 180 Eur za apartma/teden, lahko bi bili v treh, cist, urejen, kopalnica ok, terasa.
Avto sva uporabila le do Pompejev in Vezuva, vse ostalo avtobus ali ladjice ali noge. Amalfi, Positano, Sentiero dei Dei absolutno vredno ogleda, Napoli mi je bil bljak. Bufala da pades dol iz lokalne trgovine. Prijaznost ljudi enkratna. Zelo fajn, da se vsaj malo govori it.jezik, ang ne laufa kaj dosti izven turisticnih tock.
Ce koga kaj zanima, pa naj povprasa.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kolko sta casovno porabla do Napolija? Se dosti bolj vlece po hitri cesti (110kmh) kot po AC...kolko je prometa? Sta sla direkt do Napolija...al sta vmes kje prespala? Pa kaka slikca nebi skodila
smile-1.gif


lp
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Start je bil ob 20.00 iz N.Gorice. Od Benetk naprej se vlece, so me opozorili da je treba spostovat omejitve, ker je baje precej kontrol. Tam je kar nekaj naselij, pa prometno je se kar bilo. Stara avtocesta je mislim da omejitev 100 ali 110, s precej deli na cesti in tunelih, vozni pas je kar fejst unicen od kamionov prehitevalni ni kaj grozno boljsi. Ponoci je slo kar pocasi, ker ne poznas ceste in gradbisc. Ob 2h30 sem zadremal na parkiriscu do 4h, mislim da okoli 5.30h sva bila nekako vzporedno z Rimom, okoli 10.30 pa sva zapustila AC pri Castellamare. (Vmes je bil se postanek na Monte Cassino , 2. sv. vojna) Sem hotel pogledat kje je ta grad na morju in zabluzil po njihovi ciganiji za uro in pol. Pol pa sva sla po cosrieri do Amalfija in to je bilo spet prebijanje po centimetrih, ker je bila sobota. Mislim da je bilo okoli 14.30, ko dejansko nisem mogel vec vozit, neprestano umikanje kombijem, avtobusom, skuterjem, speljevanje itd... Sem pac zajebal, ker cesta ki bi pripeljala do Apartmaja nad Amalfijem (Agerola) je krajse in pretocnejsa...sva pa videla tisti del obale.
Po AC kakor so mi rekli znanci iz Italiji naj bi bil cca. pol ure hitrejsi in kaksnih 40 eur lazji.
Ponoci kot sem rekel ni bilo kaj dosti prometa, mislim da sem na hitri cesti celo videl jazbeca na prehitevalnem pasu, ccccc.... AC je tripasovnica in od jutra naprej kar dobro zasedene, se pa da cisto lepo peljat 130-140.
Slikce pa dam kaksne ob priliki, nimam kaj dosti na telefonu, gazdarica pa se ni dala z aparata dol.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113











Na vrhu je Positano, precej bolj monden kot Amalfi.
Maserati iz Napolija.
Vecerni razgled iznad Amalfija.
Terasa v apartmaju.
Pompeji
in buffala da dol pades.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Lepo. Sploh sentiero! Smatram da sta sla dopoldan po pespoti? Kako sta prisla do izhodisca za pespot? Javni prevoz? Kam sta sla z ladjico iz Positana? V Amalfi? Kok $$$ sta zapravla in kok casa sta bila na poti?

Vem sem radoveden
smile-1.gif
ampak smo sli pred leti na podobno pot in bi bilo super kaj ponovit
Hvala
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Do pespoti nas je peljal lastnik apartmaja. To pe je bilo le cca 4 km stran. Nazaj z ladjico v Amalfi ja. Cestnina v eno smer 32 eur, 3/4 tanka iberwagna je bilo potreba dol natankat, 180 eur apartma, zajtrk in vecrja sva sama kuhala. Zunaj pa kak koscek pizze, rogljicki, pizza v pizzeriji, kalamari...avtobusi, ladjica, kaksna slascica, vstopnine Pompeji, Vezuv....zacimbe za domov, pa za 60 eur testenin iz Gragnana (darilni paketi z lonci), sva bila na cca. 400 na osebo...sva pac bolj varcne sorte.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Aja, pa nocitev je bilo 6 ker sva sla v dezju nazaj... Najem je bil tedenski. Imel sem se ponudbo za 400 eur center amalfija. Nasel sem preko subito.it
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Aja, pa nocitev je bilo 6 ker sva sla v dezju nazaj... Najem je bil tedenski. Imel sem se ponudbo za 400 eur center amalfija. Nasel sem preko subito.it

Amalfi me zanima kot opcija za naslednje leto. Na Booking.com so cene apartmajev kar visoke. Za subito.it pa nisem vedel. Spletno stran sem poznal, ko sem spremljal oglase rabljenih motorjev. Ker ne znam italijansko je zame malce problem iskanje najema turističnih apartmajev. Prodaja stanovanja ali najem za daljše obdobje... Kako iskati najem turističnih apartmajev?

Lep pozdrav
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Na subito.it isci v kategoriji Immobili pododdelek Case vacanza

bonk.gif
Logično. Verjetno kasnejša komunikacija po mailu ni ravno lahka, saj italijani slabo govorijo angleško, če sploh.

Hvala lepa in lep pozdrav
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Daj še kakšno sliko. Premaknite temo v fotoreportaže in dajte človeku nagrado. Tako se gre na dopust, da začutiš utrip, ne pa AI 5* hotel. Super!
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Slike bom dodal se kaksno, ko najdem, ce najdem, da nisva gor, ko dobim z aparata pa z veseljem dodam se malo panorame.
Sicer pa, ce se malo dodam, moje mnenje je, da ni to za iti z otroci, predalec in morje ima izjemno malo plaz. Kjer je prostor je mesto z eno plazo. Na tej plazi pa sencniki in koscek 'socialne plaze'. Sence ni, tko da midva sva se skrivala po mestecih.
Dobi se prevoze do plaz, ki so dostopne le z morja.
40 KM gumenjak je 150 eur na dan + bencin, popoldanski rent, ce je coln na voljo se da pogajat, mislim da so rekli 25 eur na uro. Izpit ni potreben.
Domacini so rekli, da proti koncu poletja postane zrak vlaznejsi, tako da junij, julij je idealen za obisk. Turisticni vrvez ne poneha prakticno nikoli.
Ljudje so seveda posebna zgodba, prijazni, topli, pripravljeni pomagat, naslednji dan si ze skoraj clan druzine. Lokalna trgovka se je tudi dosti zanimala kaj smo kaj poceli in pokomentirala. V baru tudi ne mores obesedet v miru, te takoj povprasaj kdo in s kje si.
Midva ne bi zamenjala nic na tem dopustu, lokacija apartmaja je bila idealna, avto na 'varnem', pogosti avtobusi, dvakrat sva se uturila lokalcem na stop, enkrat zato kar sva zgresila avtobusno za Napoli in je prvi avto ki je ustavil sel v Napoli - racunala sva da bi vsaj avtobus ulovila.
smile-1.gif
Karta v Amalfi 1,70, v napoli3.80, ladjica Positano-Amalfi mislim da je bila 8,00.
Apartma je bil startna cena 200 eur, je lastnik sam spustil na 180, jeseni je rekl da je cena 150. Ce so ugodni leti v Napoli je to cista zmaga.
Imela sva bicikle s seboj, ampak po tistih cestah in vrocini je bilo no-go.
Italijansko govorim tekoce, tko da je bilo vse precej lazje. V trgovincah obmorskih mest se dobi ogromno lepih in ne predragih stvari. Meni so padle v oci: stevilni modeli usnjenih sandalov do 80 eur, mokasini, vseh moznih barv, 70 eur, lanene zadeve, moske, zenske, rekel bi da normalnih cen, 35 eur in gor.
Za enka denar kot pri nas ali hrvaskem se v lokalih je precej bolje, ljudje in odnos pa je se enkrat poudarjem neverjeten. Se ne pocutis kot gost je kralj, ampak domace. In k prides na Krk na teraso, ki je odprta 2 meseca na leto, zavohas zarko olje, tla se drsijo od mastnoce, med stebri ograje pa smetke par dni stare, se ti prakticno obrne.....
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Kakšne so kaj cene v restavracijah? Verjetno imajo tudi kakšne tržnice, kjer lahko kupiš lokalno hrano...?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Kar je ob morju oz. z razgledom na morje so cene v visavah. Restavracija v starem stolpu na skali nad morjem na robu Amalfija je imela hladno predjed za 15 Eur. Margerita na sliki zgoraj, sva kupila v piceriji v zaledju Amalfija in pojedla na stopnicah je bila 5 eur.
Trznice v teh mestecih ni. Zaselki visje gor so pa vsi malo kmetje. Dobrote taksne in drugacne dobis v lokalni trgovini. Ni trgovskih verig.
Kaj moras poskusit pa ti itak dol vse razlozijo. Vsekakor prava margerita, napolitasnke slascice (baba, sfogliatelle), testenine, ribe. Midva sva kot sem rekel sama kuhala, lastnik je dal npr. liter domacega šugota, bucko z vrta, nabavis olive, olčno olje, parmezan, domače sveže testenine...kaj bi rad bolje.
smile-1.gif
Pri njih je zur, da se dobro je, pri nas pa da se cmari cevape in spije gajbo.
Lastnik je vabil na pizzato, da se celo popoldan dela taksne in drugacne pizze, prislo je en kup sorodnikov... vendar sva tisti dan ze sla na pot.
V napoliju pa nisva nc kaj vohala za gostilnami, spet jedla margerito, ker je preprosto fenomenalna in jo lahko jes samo tam dol, slascice itd. Napoli pa ima trznico, ribjo trznico, na vsakem koraku kapelco z jesusom, marijo ali maradono, in en kup svinjarije vsepovsod.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
Ce mislis africanov, jih je zelo malo, ce mislis domace juznjake crne, rjave jih pa je kar nekaj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Napoletani so itak vsi napol cigani
smile-1.gif
Ceprav jst nimam slabih izkusenj z njimi....so bili vsi prijazni in ustrezljivi. Smo pa ob prihodu z avtom v Napoli imel mal strahu...tega je ze vec kot 10 let nazaj....pac mulci smo bli in smo se bal "mafije". Takrat se smeti ni bilo po Napoliju...

lp
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Zanimivo. Mislil sem da je Napoli poln črncev, šipcev in ostale ološi. Vsaj po TV in youtube videih je videti tako. Baje pa da je ogromno smeti. Jbg
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113





Deda je vzel sosedo z necakinjo v avto, midva pa sva se na stop pripopala zraven. Lancia dedra, leseni dodatki noter,ohranjena v nulo.
Atrani, 500m naprej od Amalfija
Center Amalfija
Gragnano, sva iskalo fabriko testenin in sem moral slikat Marijo na parkiriscu.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113

Pogled na Napoli z Vezuva,ni bil ravno dan z odlicno vidljivostjo


Levo je krater


Pasta di Gragnano Showroom, prides do fabrike sledec tablam, tam pa visoka ograja, nikakrsnega zvonca, niti napisa da si pravilno prisel, popolnoma nic, k je prisel z avtom eden pomembnejsih, bi rekel, sva prisla noter in do trgovine, ki je bila skrita zadaj
smile-1.gif



Tankanje, boli njega, s cikom v roki
smile-1.gif