Alu profil pri vratih spodaj

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.405
253
83
Kras
www.mtl.si
Zamenjal sem vhodna vrata. Le ta so se montirala bolj ven, vzporedno z ometom na zunanji strani. Tako je na notranji strani nastala odprtina med ploščicami in vrati v širini cca. 14 cm.
To odprtino bi prekril s srebrno alu letvico. Koliko sem gledal imajo v Merkurju, itd. letvice široke do cca. 6cm, kar pa mi je premalo. Kje bi bilo možno dobiti tako široko letvico? Dolžina je 164 cm.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.675
6.061
113
pri taščici
Fotka
 

Priponke

  • IMG_20240623_190425.jpg
    IMG_20240623_190425.jpg
    1,1 MB · Ogledi: 48

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.851
113
Hanzi..koliko imaš to širine..cca 8 cm?
Pa verjetno ti loviš še višino.

Ena od opcij je položit plošcice (ob taki širini) podobne obstoječim kak dober odtenek (npr) temnejše...da povdariš da je razlika (ker če poskušal zgolj dobiti enake plošcice a joh itak ne in so cca podobne...to vsak opazi...ce povdadiš razliko pa dobro izpade ;)).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.675
6.061
113
pri taščici
Hanzi..koliko imaš to širine..cca 8 cm?
Pa verjetno ti loviš še višino.

Ena od opcij je položit plošcice (ob taki širini) podobne obstoječim kak dober odtenek (npr) temnejše...da povdariš da je razlika (ker če poskušal zgolj dobiti enake plošcice a joh itak ne in so cca podobne...to vsak opazi...ce povdadiš razliko pa dobro izpade ;)).
13.5cm
Tlak pred starimi (lesenimi) vrati je visel "notri" tako da mi je ob neurjih po "itison" stopnicah v klet tekla voda.
Zato sem nova alu vrata postavil na obstojeci zunanji tlak (na silikon") in na zunanji rob stene (pred dodatno fasado)
Notri mi ni bilo do polaganja podesta v nove ploscice in sem reseval s plocevinastim pragom luknjo od starega stoka vrat in razdaljo do novih vrat.
Tudi zate ker bi moral pred montazo vrat porezati v linijo zunanji tlak in ga poštemat.
Ja, ploscice ne loviti v enakem odtenku. Bolje dati drug odtenek.