alitalija- kakšen prevoznik?

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
A ni iz Trsta v Rim AirOne in iz Rima v NY Delta? Vsaj pri nas je bilo tako. Šele ko smo se vračali iz Miamija, smo leteli z Alitalio.
 

vizzzi

Pripravnik
10. okt 2007
370
0
16
Jaz sem letos precej letel z njimi po Italiji. Moram rečt, da so res popolnoma nezanesljivi kar se voznega reda tiče (enkrat so celo odpovedali let iz Trsta, ker je blo nekaj kao narobe?!). Zamude po uro do dve so kar običajne.
Prtljago so mi pa tud zgubili skoraj vsakič ko sem prestopal, dokler nisem pop....u in nabavil majhen kufer.

ampak konec koncev se da tud to preživet, glavno da avijo dol en pade.
smirk-1.gif
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Ja men na karti piše Alitalia. Mogoče za NY gre res Delta ampak jaz grem v Miami. Pa kolega, ki dela v Miamiju na letališču je rekel, da Alitalija pristane samo enkrat dnevno - moj let.
Če mi zgubijo kufre se ne sekiram tako peljem skor prazne (ampak tja). Predlani sem dobila dobro plačano polno praznega, ko so mi ga zgubili na Delti. Za nazaj pa nebi bila ravno vesela, če mi ga zgubijo, ko so polni do maksimuma.
Osnovo imam pa v ročni prtljagi.
No, pustimo se presenetiti. Saj ko sem ob vseh odgovorih pomislila na lete nazaj sem ugotovila da sva v vseh devetih letih kolikor že potujeva v USA mogoče samo dvakrat prišla točno, pa sva probala menda že vse prevoznike razen Alitalije. S prtljago pa tako- tako. Dvakrat razbili in enkrat zgubili. Pa sem vsakič dobila dobro plačano.
Kar bo pa bo.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Evo meni se bo tudi zgodilo 12. februarja, da bom letel z Alitalio iz Trsta v Rim in nato še v Sao Paolo. Nazaj grede pa tudi letim z Alitalio iz Caracasa v Rim in nato Trst, 14.marca.

Bom pa upošteval vaše nasvete, cunje bom križno premetal, da bo v vsakem kufru nekaj mojih in njenih cunj, za kakšen dan bom pa imel majice in gate še v osebni prtljagi če se bo dalo ...just in case.
Je pa res cenejša Alitalia.
cheer.gif

Poleg tega se pa veselim leta z B767 tja grede.... no nazaj grede pa B777 čeprav kakor slišim so njihova letala razsuta. Upam da mi bosta vsaj oxygen maska in rešilni jopič delala če ju bom rabu
evil.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tudi padla Al-Italia.


Za open-jaw ticket so bili odločno najcenejši. Bom pač oblekel 3 majice, ostale pa dal v nahrbtnik
evil.gif
.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Tudi padla Al-Italia.


Za open-jaw ticket so bili odločno najcenejši. Bom pač oblekel 3 majice, ostale pa dal v nahrbtnik
evil.gif
.


Jernej zivjo.... no kar se tice alitalie smo imeli zaplete pred dvema tednoma. Let je bil povezan Trst-Rim-Sao Paolo-Rio de Janeiro. Zataknilo se je pri prvem letu iz trsta, ker je ta let imel dvourno zamudo in smo zaradi tega zamudili let naprej v Sao Paolo-pa ceprav smo letalo se videli na platformi, zgleda so bili tik pred startom. Naslednji let je bil 24ur kasneje. Alitalia nam je placala nocitev z vecerjo in zajtrkom v Rimu, hotel 4*. To smolo sva izkoristila in sva si ogledala Rim (no jaz ga ze poznam na pamet in sem bil bolj vodic
smile-1.gif



Z izgubljeno prtljago zaenkrat ni bilo tezav. Let je bil udoben, imela sva cisto sprednje sedeze v B777 in izkazalo se je da je to res prava odlocitev;
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Hvala, da si se oglasil!


Jaz letim čez dva tedna, enako Trst-Rim- in naprej. Zastonj hotela v Rimu se ne bom branil.
smirk-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Nauk zgodbe: Alitalia je letalska družba le za tiste, ki jim je vseeno kdaj kam pridejo. Če moraš nekje biti ob določenem datumi, se jih je treba izognit v velikem loku. In enako velja za AF.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Zanimivo... z AF sem letel že en petkrat in vedno on-time.

Lani so me še presenetili s Haegen-Dazs lučkami v all-you-can-eat varianti. Prvič v življenju mi je bilo slabo na letalu
smile-1.gif
.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Jaz pa ene 100x pa je bilo pol zamud, vsaj 5x so me pa pustili prespat v parizu, ker so bile kao tehnične težave (to so do tolmačenje avropskega sodišča, da tehnične težave niso višja sila in ti pripada odškodnina) redno počeli, če je bil zadnji večerni let v Lj premalo zaseden in tudi jutranji ni bi dovolj poln. Se jim je bolj splačalo 20 hotelov plačat kot letet ... Zdaj so menda s tem nehali (vsaj zadnjič je bilo OK, ko sem prvič po ene 2 letih z njimi letel) ...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Nauk zgodbe: Alitalia je letalska družba le za tiste, ki jim je vseeno kdaj kam pridejo. Če moraš nekje biti ob določenem datumi, se jih je treba izognit v velikem loku. In enako velja za AF.

Jaz moram pohvalit "vzhodnjake". Recimo Malev ali ČSA..... zmeraj vse v piko natancno in posteno.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kako se je izšlo potem?


Da še jaz poročam o Alitaliji:

Letel sem na relaciji Trst-Rim-Boston in NYC-Rim-Trst. Šele kasneje sem ugotovil, da na relaciji NYC-Rim leti Delta (in se Alitalija samo šlepa zraven).

Samo Alitalijo lahko samo pohvalim. Prvi let v Trstu je imel malček zamude, zato so me prebukirali na zgodnejši let in v Rimu sem bil on-time. Tudi dolgi let do Bostona je bil super. Hrana odlična, osebje prijazno.

Nazajgrede na Delti je bil pa živi obup. Na šaltru si moraš sam odnest prtljago do skladišča (ni jim delal tekoči trak). Na letalu pa mrzlo (ljudje so hodili v puhovkah po letalu) in navkljub teženju niso dvignili temperature. Hrana grozna (nek čudni kitajski čiken, ki je imel okus po motornem olju).

Aja, prtljaga je prišla vedno brez problema. Tudi Apple "spominkov" ni v Trstu nihče povohal.