alitalija- kakšen prevoznik?

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Prvič mislim potovati z njimi. Pa berem, da niso ravno zanesljivi. Je kdo potoval v kratkem z njimi in kakšne izkušnje je imel glede prtljage, točnosti,....Karto moram plačat do srede, upam, da bo kdo odgovoril, ker se kar ne morem sama odločit.
Hvala!
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Haha, točno to tudi mene muči te dni.

AlItalija iz Trsta ali za 100-200 evrov dražje druge variante z Brnika ali Zagreba.


Tako da se pridružujem vprašanju...
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Problem so predvsem stavke, ampak po lastniških spremembah niso več tako pogoste. Nisem še letel z njimi, sem pa letel z AirOne, s katerim so se združili in sem imel dobre izkušnje, upam da so v Alitalio prinesli kaj dobre prakse.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Jaz sem trikrat letel z njimi razen nekaj težav pri čekiranju ni bilo problemov
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Malo pred novim letom sem letel z njimi iz Buenos Airesa preko Rima v Benetke in lahko recem, da z Alitalio verjetno ne bom letel vec.

Pri obeh letih vec kot pol ure zamude. Ko sem letel iz Buenos Airesa, sem v 777 imel 12 ur eno nogo pokrceno, ker je bila pod stolom pred mano cez polovico prostora za noge neka zelezna piksna, veliko zarnic ni delalo, ko sem sel na wc se vratca, ki na katerih je bilo ogledalo niso dala zapreti, tako da si lahko prestel vse zice in preveril kaksna je izolacija, bratu je 2x zmrznil racunalnik/tv, ki ga imas v sedezu pred sabo. Stevardese navelicane in tecne.

Ko smo prispeli v Rim, smo zaradi zamude komaj ujeli naslednje letalo in ko smo se hoteli vkrcati, je gospodicna na salterju mirno rekla da nas ne spusti gor, ker itak verjetno pritljaga ne bo prisla. Ko sem popizdil je popustila. Ob prihodu v Benetke smo dobili 2 kovcka od 4. Ker je bila guzva na salterju za izgubljeno prtljago velika (priblizno 10 ljudi brez kovckov), je vmes prislo drugo letalo iz Rima, na katerem je bil se 1 kovcek (na tem letalu je brez prtljage ostalo priblizno 20 ljudi), zadnjega smo dobili cez 4 dni domov, cisto razsutega.

Tako da Alitalie se od zdaj naprej izogibam v velikem loku.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Sodelavka velikokrat leti iz Milana, pa se skozi pritožuje nad zamudami in zamujeno prtljago.. Dobi pa skoraj vsako leto nov kovček
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Za sluzbene lete jih nikoli ne bi vzel - nikoli ne ves, a bos pravocasno, pa tudi zgodi se, da koncas v Benetkah namesto v Trstu...

Za privat, ko se mi pa jebe za cajt? Can't be beat, samo dve stvari upostevaj: Vzemi poceni kufre in jih cross-packni (pol tvoje pol tipove robe v vsak kufer, pa tako razporejeno, da lahko par dni s tem zivis), in 2 - racunaj, da bojo zamujali. 100-200 EUR je pa vseeno kar nekaj. Pricakuj Ryanair tip storitve, pa bos prijetno presenecen.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik boc pravi:
Always Late In Takeoff, Always Late In Arrival

write.gif
- podpis pod to

..pa ko sem letel čez atlantik se je stalno slišal alarm iz 'mašine'. Skratka hasta la vista bejbe.
evil.gif

...sploh pa so danes z racionalizacijo stroškov ogroženi vsi prevozniki glede varnosti...
...vzemi tistega ki gre ob željenem terminu za najman gnarja...
grin1.gif
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Hvala za nasvete.
Bova vseeno šla kar z Alitalijo, saj če razmislim sem skoraj pri vsaki družbi ( razen pri British) že doživela zamudo, pa na Delti so mi zgubili kovček, pa razbili kovček,...
Bom poslušala Katunga - željen termin za najmanj gnarja...
Hvala!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Veliko sreče

PS: eno je zamuda, eno pa italijanska zamuda ... Moraš vedet, da pri njih pod eno uro sploh ne jemljejo za zamudo ... Se vsem zdi normalno. Tako da s tem v mislih planiraj povezave, sploh zjutraj in po 5 zvečer.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.363
231
63
Nazadnje sem letel z njimi oktobra iz Miamija v Rim.
12 ur sem poslušal nabijanje Italijanov. :S Ljudje enostavno ne utihnejo.
Stevardese so povečini tečne, alkohol je za plačat (pri Delti je bil vsaj per zastonj), bralne lučke niso delale (če si imel prižgano je nisi mogel ugasniti, če pa je bil ugasnjena je nisi mogel prižgati; pač zadeva je bila kot je bila, ko si prišel na avijon). Ekrani v sedežih so bili totalen polom. Če si že videl sliko, ti je touchscreen delal bolj tako tako.
Za happy ending, pa so nam potem še izgubili prtljago.
frown-1.gif

Zaključek; let je bil kar precej cenejši od konkurence. Za pol dneva trpljena in izgubljene živce, sem prišparal vsaj nekaj denarja.
 

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Ja, zjutraj ob 6.55 iz Trsta za Rim
Ja na agenciji je rekla, da če zamudijo mi morajo tako oni zrihtat za naprej.. Nazaj ne grem, bom pa drug dan prišla v Miami, ...300 eur se mi pozna ( taka je razlika za dva, ker sam Alitalija ima še dovoljeno 2 kovčka, drugi sam po enega). Jaz mam pa za nazaj zmeraj PREVEČ...
Pol mi je pa vseeno, saj smo tud že v Parizu moral prespat, pa v Atlanti, [censored] ga...
Vem pa da je samo en let na dan za Miami z Alitalijo iz Rima, tako da če zamudimo vem da ne bom v torek tam , razen če me dajo kakšnemu drugemu prevozniku...
Hvala!
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
S tem letom sem letel veliko (kljub vztrajenemu izogobanju ailitaliji) ... In mogoče 5x je bil točen, zamode so bile od 30 minut do 3 ur ... Airo one par minut čez 7 isto v rim je bil pa zmeraj točen ...
V Miami, ugibam, greš ob pol desetih dopoldne? Kriza zna bit, še posebej, če v Rimu tudi kaj s securitijem serjejo, pa še kar nekaj je za peš hodit ...
 
Nazadnje urejeno:

goga

Zelenc'
11. jan 2010
10
0
1
Haj!

Me zanima - za katere si se pa ti odločil?
Greš z Alitalijo ali si izbral koga drugega? Komentarji so različni ( kot lahko prebereva). Jaz nimam več kaj - karta je plačana - zdaj bomo pa videli kako bo šlo.


Lp
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Aliitalia je precej kaoticna druzba.

Imam z njimi dobre izkusnje, ceprav nikoli nisem letel z njimi. Alitalia je v SkyTeamu, in ima precej samosvoj nacin zbiranja milj, vendar v korist potnika.

Letel sem z AF (ki je v SkyTeamu) poslovno dvakrat na zahodno obalo ZDA, ter sem pisal milje na Alitaliin program, ker je pri Alitalii zadoscalo za nagradno karto za okoli sveta.

P
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Še gledam
smile-1.gif
.

Bom sporočil.


Sicer pa za 100-200 EUR razlike požrem tudi malo čakanja. Nenazadnje se mi ne bo ravno preveč mudilo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Letel 3 krat z njimi, 2x so zgubili prtljago. Tudi tocni niso najbolj. Drugace pa kar se stevardes in hrane tice, so ok.