Aliexpress - vračilo pokvarjenega produkta

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Pozdravljeni,

Poleti sem na Aliexpressu (trgovina 70mai Official Store) naročil Xiaomi mai70 kamero in sicer iz Poljske. Zadevo sem relativno hitro dobil, ampak se več kot en mesec nisem vozil z avtom in zadeve posledično nisem sprobal. Po dobrem mesecu (ko je že potekel rok za open dispute) zadevo le sprobam, in ugotovim, da ne dela (včasih sploh ne snema, ne kaže slike, ko bi moralo snemati, zvok trokira...). Zato sem kontaktaral trgovino, ki mi svetuje nadgradnjo roma, kar ni pomagalo in zato potem še par drugih stvari in, da posnamem video napake (posnel sem dva videa, kjer se jasno vidi, da zadeva ne dela). Vse to sem naredil in vmes izrazil željo da zadevo vrnem na njihove stroške nazaj na Poljsko, oni mi pa vrnejo denar. Kitajec je to lepo ignoriral in preprosto predlagal naprej kaj sprobati (tudi stvari, ki sem jih že). Moral sem dvakrat zagroziti, da jih bom prijavil, da so mi posredovali naslov, kam nazaj poslati.
Poslali so tole:
Hi friend, sorry for the inconvenience here . please return the cam with the cable back to us , we will analyze the problem , once we receive the parcel , we will resend new cam to you again . Pls don't use DHL or UPS, if you must use, you are responsible for any tax. Inside the return parcel, please put a paper listed all these information: Buyer ID: ***** Order Number : ******* Tracking number: ********** The reason of return: Product quality problem Return time: *************** Return Address : Address: 226 B3 Block ,MingYou Purchase Zoon , Xixiang Town , Baoan District , Shenzhen City , Guangdong Province . CHINA Post Code :518102 Recevier : FANG LI Receiver Phone Number : 86-15889535292 /86-755-29192781 The paper is very important. Please don't forget it. Please send us the tracking number after you send back the item. Best regards,

Kot prvo, sem jim vsaj dvakrat napisal, da bi želel vrniti na Poljsko od koder so poslali. Kot drugo mi je pa zelo sumljiv ta del, ko piše, da naj ne pošljem z DHL ali UPS. Kot tretje pa sem jim tudi vsaj dvakrat napisal, da želim dobiti denar nazaj, ne nove kamere.
Zanima me ali je varno poslati na ta naslov, ali naj vztrajam pri Poljski? Je že kdo to počel? Me lahko nategnejo (da ne bom ostal brez kamere in denarja na koncu)?
Vidim, da je prodajalec zelo nepošten in me malo skrbi.
Hvala in lp
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Poljska je fejk, roba je prišla s Kitajske preko Poljske. ;)
Jasno mi je, da pride na začetku iz Kitajske. Ampak na Poljskem imajo verjetno skladišče? Drugače mi ni jasno, kakao bi lahko drugače prišla kamera prej kot v enem tednu v Slovenijo iz Kitajske in to za 4,5€?
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Sem jaz pošiljal pokvarjeno tablico nazaj, isto kupljeno iz alixpressa iz Španije. Poslati sem moral na Kitajsko, naslov je bil še daljši kot tvoj. ;)
Poštnina te bo najceneje prišla preko Pošte Slovenije, niti ne glej GLS ali DHL ali UPS.
Je sicer trajalo, da je prispelo do tja (je bila tablica skoraj 2 tedna na njihovi carini). Na koncu sem dobil denar nazaj minus stroški pošiljanja okoli 23 EUR.

To je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Morgoth

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Sem jaz pošiljal pokvarjeno tablico nazaj, isto kupljeno iz alixpressa iz Španije. Poslati sem moral na Kitajsko, naslov je bil še daljši kot tvoj. ;)
Poštnina te bo najceneje prišla preko Pošte Slovenije, niti ne glej GLS ali DHL ali UPS.
Je sicer trajalo, da je prispelo do tja (je bila tablica skoraj 2 tedna na njihovi carini). Na koncu sem dobil denar nazaj minus stroški pošiljanja okoli 23 EUR.

To je to.
Hvala. Zdaj sem bolj pomirjen, to sem želel slišat. :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jasno mi je, da pride na začetku iz Kitajske. Ampak na Poljskem imajo verjetno skladišče? Drugače mi ni jasno, kakao bi lahko drugače prišla kamera prej kot v enem tednu v Slovenijo iz Kitajske in to za 4,5€?
Niti nimajo - za vse. Ravno čakam dva tedna eno malenkost s Kitajske in isto iz Francije - Kitajska je že na naši carini - šlo drug dan s Kitajske z letalom, iz "Francije" so poslali pred dvemi dnevi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In ni jim težko enkrat letno avto peljat "domov" na tehničnega. ;)

Ker če pa lahko to uredijo s TP iz AUS, pa vse online, pa mi sploh ni jasno kaj se hrčki pritožujejo nad državo in upravo!