Ali mi lahko pomagate pri nakupu navigacije?

NOVINC

Zelenc'
9. mar 2012
8
0
1
Ali mi lahko pomagate pri nakupu navigacije? ALI JE GARMIN RES NAJBOLJŠI? Všeč mi je model nuvi 2595 lmt? Samo ne znajo mi pa povedat ali bo delal slovenjski meni in cestna obvestile v slovenščini.

HVALA L.P. NOVINC
 

NOVINC

Zelenc'
9. mar 2012
8
0
1
O hvala ,ker trgovci ne znajo tega povedat. Ali Garmin najboljši, v tem rangu 200eur?
 

proteus

Pripravnik
25. nov 2011
709
2
18
Nažalost v slovenci v večini poznajo le Garmina in njim zaupajo, zarad njihove reklame. Jaz sem že od začetka pristaš iGO-ja in po trendu naprej, mislim da še enčas bom.
 

bocco

Pripravnik
17. feb 2011
157
0
16
Zaprisežene Garmin-aše bo verjetno težko prepričat, vendar je pri nakupu velikokrat odločilna tudi cena in uporabnost. Pri Garminu je potrebno pač vzeti v zakup višjo ceno in v precej primerih manjšo uporabno vrednost, saj je navigacija zaklenjena na Garmin programsko opremo in zemljevide. Se pa strinjam, da ima Garmin dobro vidljivost (vsaj dražji modeli) in so dokaj glasne v avtomobilu.

O WayteQ je ogromno povedanega na tem forumu, zato ne bo odveč na hitro pobrskati za info: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1209533/an/0/page/0#1209533 Načeloma se za zelo ugodno ceno dobi veliko. Npr. Wayteq x960bt - bluetooth, fm oddajnik, dun internet, telefonski imenik na navigaciji... Naprava je odklenjena zato je tudi precej odprtih možnosti za večjo uporabnost.

Sicer pa se zadnje čase preizkuša na slo tržišču tudi TomTom - osebno sicer mislim, da so izbrani modeli za Slo trg ne preveč posrečena izbira, saj ponujajo dokaj malo za svojo ceno (podobno kot Garmin).

Zanimiv pa se mi zdi npr. še model Goclever Navio 700 Cam, ki je v kompletu z wireless kamero in prav tako z bluetooth, fm, dun. Morda je v manjših avtomobilih moteče to, da ima 7" zaslon.
 

NOVINC

Zelenc'
9. mar 2012
8
0
1
Kako je z temi stvarmi ali je : -meni in glasovno vodenje slovenjščini ?
- ali se da kartogarafija posodabljati in kje?
-pokritost Italije avstrije hrvaške slovenije?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Glede na to da sam uporabljam garmina ti lahko z zagotovostjo trdim,da boš zadovoljen z njim.
Karte posodabljaš preko mygarmin,kjer se moraš prvo registrirat.
Po registraciji pa priklopiš nuvija na Pc in slediš čarovniku,ki ti bo posodobil programsko opremo in kartografijo.
Navodila za 2595 pa si lahko prečitaš Tukaj.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.598
68
48
Citat:
Uporabnik MirkoE pravi:
Garmin je TOP!
hysterical-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik bocco pravi:
...
Sicer pa se zadnje čase preizkuša na slo tržišču tudi TomTom - osebno sicer mislim, da so izbrani modeli za Slo trg ne preveč posrečena izbira, saj ponujajo dokaj malo za svojo ceno (podobno kot Garmin).
...

Saj ni treba, da kupiš v Sloveniji: http://www.pixmania.si/si/uk/10672561/art/tomtom/via-125-eu.html

@NOVINC:
Nekaj malega primerjave imaš tu: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1241773/an/0/page/1#1241773

Če hočeš, da bo delalo, ko boš vzel iz škatle in vključil, je TomTom zagotovo dobra izbira - vendar je Hrvaška pokrita samo delno, od ostale bivše Juge imaš pa samo povezovalne ceste... TomTom dela in je "trotlziher"

Če pa se rad malo poigraš in imaš rad "zastonj" program in zemljevide ter potrebuješ pokritost bivše Juge, potem je Wayteq in Primo verjetno prava kombinacija. Precej dodatkov - če pa se slučajno kaj zatakne imaš tukaj prvovrstno podporo
 

nedi

Zelenc'
15. mar 2012
1
0
1
Pozdravljeni! Potrebujem pomoč pri nakupu navigacije, izbiram pa med PRESTIGIO RoadScout 5150 in pa GARMIN navigacija nüvi 2405. Hvala vnaprej.
 

NOVINC

Zelenc'
9. mar 2012
8
0
1
Ali kdo ve kje bi lahko pgledal pokritost navigacij, GO CLEVER Slovenija Hrvaška Italija Avstrija Madžarska
WAYTEQ
GARMIN
in ostale navigacije.

Lep pozdrav NOVINC
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pokritost ni odvisna od same navigacije, temveč od zemljevidov ki so naloženi na njej. Primer:

- WayteQ + iGO + Topmap zemljevidi
- Garmin + Adriaroute zemljevidi
- Mio + mireo & contast zemljevidi

vsi imajo v tej kombinaciji pokritost Slo in ex-yu držav na primerljivem nivoju, saj gre za iste proizvajalce zemljevidov za to regijo. Kar pa se tiče zahodne evrope, pa itak ni več konkretnih razlik saj v večini za vse navigacije zemljevide izdeljujejeta NavteQ ali Teleatlas, ki pa sta prav tako na primerljivem nivoju.

Da pa konkretno odgovorim na tvoje vprašanje - če kupuješ navigacijo in se ne misliš sam ukvarjat z vso to filozofijo nalaganja softwerov, iskanja kart po pašnikih ter vseh teh primerjav in kombinacij, potem vzemi Garmin, ki je za tiste ki želijo navigacijo "out of the box" še vedno najbolj primerna izbira. Če pa le imaš namen sam vložiti nekaj malega truda in interesa, lahko za nizko ceno kupiš goli Wayteq in sam naložiš komplet po svojih potrebah in rezultat je popolna, kvalitetna in zanesljiva igrača za na cesto.

Janch over & out
smirk-1.gif