Ali kdo uporablja ENC pri Hrvatih ?

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ker gre ravno za Hrvaško, me zanima kateri mejni prehod priporočate za sobotno prečkanje, Dragonjo ali Buzet ali kakšno alternativo iz LJ do Pule?

Žal drugače ne gre kot da grem v soboto popoldan čez.
 

bste

Pripravnik
4. maj 2009
118
3
18
Podpulfrca
Sočerga, pa potem do Lupglava, pa na magistralko do Pule. K sreci vse navigacije vodijo turiste preko Dragonje, pa je tukaj mir.
smile-1.gif


Lp, B.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pa ne hodit z agencijo. Sploh za hrvaško ni nobene potrebe. Se da vse rezervirat preko neta, od apartmajev do hotelov.

Oz. da se popravim: čim več hodite z agencijami sobota-sobota. Da imam jaz mir druge dni
grin1.gif

Ti že veš. Primerjaj malo cene, pa boš videl. Zasebne apartmaje se da dobi ceneje. Pa ne zdaj o apartmajih, pri katerih te gazda ne prijavi.

Evo, priznam, za letos ne vem. Lani pa mi hotela nobena agencija ni našla po ceni, ki jo je imel hotel na svoji spletni strani.
In ko sem pred leti hodil še v apartmaje (6+ let nazaj), je bilo pri apartmajih enako. Malo brskanja po netu, kak klic, pa je bilo. Mimogrede: vedno sem privat rezervacije šprečekiral še pri agencijah, da se ne nategnem. Nikoli boljše cene.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No torej lansko leto sem kupil torej ENC.Se je pošteno izlačal, sicer ne zaradi popusta, ampak ko smo se vračali je bila pred Zagrebom neka gužva, nekaj so čarali po AC.Ker pa je skrajno levo steza rezervirana za ENC smo se lepo peljali in prišli mimo brez bentenja.
Sedaj pa nastopi problem,kupil sem kartico za 300 kun, ko pa sem hotel napolniti račun mi javi napako, delam po navodilih http://www.hac.hr/hr/cestarina/sms-nadoplata-enc/. Ali ga še kdo uporablja in kje je finta ?
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Tile Hrvati imajo sila zakomplicirano tole avtocesto - imajo najmanj tri različne sisteme ENCja.

Če ti na tistem tvojem linku ne deljue, probej s temle linkom:

http://www.arz.hr/

Jaz imam ta ENC, na zgornjem linku lahko vidim stanje itd...
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Sam je pa tale hrvaški ENC daleč od našega ABCja.. se moraš čisto do rampe pripeljat, skoraj ustavit, da potem le dvigne rampo... vedno ista zgodba
smile-1.gif


Ma dobr, to jaz še nisem doživel, da bi napačno vozili, je pa res, da grem ponavadi ob takih urah, ko ni neke gužve (Rupa, most Krk)

windsurfing.press
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.474
2.943
113
Imaš hrvaško SIM kartico? Ker iz slovenskih mislim da ne moreš polnit. Jaz HAC polnim kar preko Mastercarda, Istrski ipsilon, pa mi vleče direktno iz Mastercarda ob uporabi, za uporabo na Y pa moraš ENC registrirati na eni od postaj kjer to omogočajo.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Torej v soboto,( ja v soboto) se vračam iz Zadra proti Celju. ponavadi grem na MP Rogatec. prehod tudi v sezoni ni nekaj posebej zaseden, nekaj je za čakat vendar ni panike, panika nastane ... ja pri Lučkem. Kdaj bi moral v soboto zjutraj vstat da bi Lučko prečkal dokaj normalno. Oziroma kje it dol iz hrvaške avtoceste in na kateri MP z Slovenijo.