Ali kdo uporablja ENC pri Hrvatih ?

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
No ker moram čez celo Hrvaško do Ploč me zanima kako je s tem. V poletni sezoni dajejo popust in napravico gratis.Ker pa je tako čudno napisano ne vem ali jo lahko kupiš kar na cestninski postaji in ali je treba podpisati še neko pogodbo.
Kdor ima lastno izkušnjo prosim na plan.
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

8) Gdje mogu kupiti ENC?
■ ENCuređaj možete kupiti na 15 prodajnih mjesta Hrvatskih autocesta d.o.o. www.hac.hr/hr/cestarina/prodaja-i-nadoplata/ Također ENC paketi mogu se kupiti na svim naplatnim postajama u nadležnosti Hrvatskih autocesta od 00 do 24h.

Meni se ne zdi čudno napisano, torej lahko kupiš na vsaki cestninski postaji.

Letos sem se nazaj peljal vse po stari cesti
smile-1.gif
ker je bila na vtocesti gužva, zatoji, nesreče, pa še precej moraš plačat... tak da.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem jo kupil na prvi pumpi čez mejo v smeri ZG, mislim da je Gradna sever al kaj že. Imajo tri opcije ENC za 300, 500 ali 900 kn. Naprava je gratis, pa še 10% dobroimetja dobiš (jaz sem kupil za 500 in je bilo gor naloženih 550). Podpisat ti pa ni treba nič. Nalimaš na avto in voziš mimo kolon.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pozabljaš da so kolone v sezoni drugje na avtocesti in npr. cestninska Lučko, tam imaš kilometerske zastoje preden sploh lahko prideš do špure ENC
smile-1.gif


Vožnja do Ploč pa je letos sploh problematična, ker so odprli nov odsek in so tam totalne gužve na cestninski, tako da tudi sami preusmerjajo na bližnji izhod.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Meni se je včeraj zgodilo, da so bile na Bregani take kolone tovornjakov, da je bil zadnji tovornjak lepo parkiran tik za ENC rampo. Res so posebneži. Bojda uvajajo nek nov špediterski sw in majo tovornjakarji štale.

Sicer pa kolone gor/dol, še vedno privarčuješ 10% na cestnini, kar se tudi splača, če ne greš ravno 2x na leto dol.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
je to isto kot je bil pri nas ABC?

torej polniš mašin na cestninah pa dobiš še malo ekstra dobropisa?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pozabljaš da so kolone v sezoni drugje na avtocesti in npr. cestninska Lučko, tam imaš kilometerske zastoje preden sploh lahko prideš do špure ENC
smile-1.gif


Vožnja do Ploč pa je letos sploh problematična, ker so odprli nov odsek in so tam totalne gužve na cestninski, tako da tudi sami preusmerjajo na bližnji izhod.

Na lučkem greš ven na Demerje, je prtecej prej + stalno pozivajo k temu, še po odstavnem se lahko BP pelješ, so prav veseli, da gre kdo tam ven. Policaj če vidi ENC kartico ne teži za vožnjo po odstavnem (še brez ne, samo da nekako krajšajo kolone).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

malo off:
Prejšnjo soboto v mega gužvi sem se peljal Mb-Vodice po autobahnu. Gruškovju sem se že v štartu izognil, gneča se je začela na relaciji Zg-Karlovac (2 uri stal), nisi mel kaj "dirat", do prvega izvoza je bilo 11km, na odstavnem je vsake toliko stal policaj. Nato od Karlovca naprej nonstop gužva, pri Gospiču nesreča in spet dol pa čez Velebit... vse to pa še plačaš, no way
smile-1.gif
okoli 9 ur sem se vozil...

Nazaj grede (isto sobota zdaj) me je zadeva streznila in sem šel vse po stari cesti, mejni prehod Kumrovec
smile-1.gif
(sam na meji), vožnja brez vsakega zastoja in gužve (še na Plitvicah vse mirno), 10km manj kot po avtobahnu, manjša poraba in le 5,5 ure easy vožnje, nič cestnine, tu pa tam je bilo potrebno "pospraviti" kakšnega "čeha", ki se je preveč držal "omejitev.", a izredno malo prometa.

Je za razmislit v sezoni, če ima sploh smisel iti na avtobahn, kjer so poleg gužve tudi "alani" in ostali pestri šoferji. To sem imel v mislih.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
enc kupiš na 'napaltnih rampama'. glej na..hac kje to ej. bregana ma stezo9, ki jo renovirajo. sam sem parkiral za cetnino in sel not v psiarno. sme bil prej uporbanik smart. pa sezonskega smart carda. zdej mam enc in gabom dal rpedelat na sezonski. for aje ista, le da se pozimi pvoeca popust na 23,5%

vecinoma sem kartice prekladal se z dvemi avti. za enc sem iskal dodatne nosilce, pa jih niso imeli. kako bom prekladal med avti en vem.

v primerjavi z abc je precej počasnejši. na rampi s emoraš praktično sutavit. še vedno mnogo folka zavija na napačno stezo

vsekakor priporočam.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Žal so vsi agencijski aranžmaji sob-sob ali ned-ned. Edino če greš v lastni režiji, se vikenda lahko izogneš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Pa ne hodit z agencijo. Sploh za hrvaško ni nobene potrebe. Se da vse rezervirat preko neta, od apartmajev do hotelov.

Oz. da se popravim: čim več hodite z agencijami sobota-sobota. Da imam jaz mir druge dni
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekatere agencije imajo tudi ob drugih dnevih med tednom, tako da ni panike. Včasih pač ni izbire, pa ne zaradi agencija, ampak drugih okoliščin kot je npr. kratek dopust, heh.

SJTV1: domnevam, da se ti tedensko dol voziš?
smile-1.gif


Sicer pa se splača tu prej prečekirat.
http://www.hak.hr/info/kamere/#A1B

Če greš po stari cesti in na druge mejne prehode, lahko greš katerkoli dan pa še bolj ekonomično je (po avtobahnu, kjer se zarad gužve ni dalo pritisnit več kot 110 mi je pil 5.7l benza, po stari pa le 5,01).

Sicer to ni ne vem kaj na par 100km pa vendar.

Po drugi strani sem pa vesel, da je avtobahn, da je mir na stari cesti, da se prepotentni vozniki v prevelikih suvih spakirajo na avtobahn in delajo tam gužvo.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Hvala za vse kar ste napisali.
A je pač tako , tudi če greš v lastni režiji je navadno izmena v soboto razen če greš v predsezon ali posezoni.
Ker pa je tako, da imam enega šoloobveznega mulca in mi firmi s težim srcem dajo teh štirinajst dni dopusta v enem kosu, jih moram izkoristiti maksimalno.Snecer , po stari cesti sem šel velikkokrat samo najmlajši kozla že po desetih kilometrih navadne ceste, to pa je tudi neki faktor v dopustu, veš že na začetku ti zjebe faktor relaksacije
frown-1.gif

Torej a se da kupiti ENC na cestninski postaji na stezi devet..
sprasujem se.gif

Zanima me tudi zato ker dobiš dobroimetje 420 kun za ceno 300 kun in napravico gratis.......
In do konca Dalmate me pride cestnina v eno smer 196 kun, obe smeri tako 392 kun, čista win kombinacija.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če dela steza devet ja, če ej v remnotu zapelji pravočasno povsem desno, pred rampo za parking, ki je za hišico an desni..stopi not in kupi enc..delajo 8-16 se mi zdi. če ne sede, maš pa na pumpah
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nekatere agencije imajo tudi ob drugih dnevih med tednom, tako da ni panike. Včasih pač ni izbire, pa ne zaradi agencija, ampak drugih okoliščin kot je npr. kratek dopust, heh.

SJTV1: domnevam, da se ti tedensko dol voziš?
smile-1.gif

Ne. Ni cajta (jebiga, zdaj ko je plac za to, pa cajta ni).
Kratek dopust je pa druga zgodba ... 5 delovnih dni +2 vikenda, pa si obsojen na gužvo ... Pol je edina dokaj normalna varianta okoli polnoči štartat (s petka na soboto), nazaj pa podobno s sobote na nedeljo (če se maš do takrat kam dat).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tahudfirbc pravi:
A je pač tako , tudi če greš v lastni režiji je navadno izmena v soboto razen če greš v predsezon ali posezoni.

To pa res ne drži. Sem šel za hec pogledat par apartmajev preko neta zdajle pa ene 2 hotela, pa se da mirno rezervirat od torka do naslednjega četrtka recimo ... Vedno se je dalo in očitno se ni nič spremenilo.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Žal so vsi agencijski aranžmaji sob-sob ali ned-ned. Edino če greš v lastni režiji, se vikenda lahko izogneš.
ne-ne-1.gif

To je bilo pred leti, sedaj že 90% nastanitev gre kdaj želiš (edino pri zasebnih apartmajih je malo težje)
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Pa ne hodit z agencijo. Sploh za hrvaško ni nobene potrebe. Se da vse rezervirat preko neta, od apartmajev do hotelov.

Oz. da se popravim: čim več hodite z agencijami sobota-sobota. Da imam jaz mir druge dni
grin1.gif

Ti že veš. Primerjaj malo cene, pa boš videl. Zasebne apartmaje se da dobi ceneje. Pa ne zdaj o apartmajih, pri katerih te gazda ne prijavi.