akumulator za v kanto?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
Na začetku zime sem polnil akumulator, potem pa izklopil. V soboto sem motor hotel peljati na tehničnega, in o groza, prazni akumulator. Po enem dnevui polnjenja je na 3,6V (od 12V). Star je 2 leti. Še lahko kako rešim, ali je adijo?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Ohranjevalec... četudi Lidlov za 15 evrov, to moraš kupiti. Poskusi potem s programom za ''obuditev akumulatorja''. Marsikomu je uspelo. Mojemu akumulatorju sedaj teče osmo leto, kar dela. Vsako zimo ga na 14 dni priklopim na ohranjevalec za en dan. Nekateri prakticirajo, da je celo zimo priklopljen.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.896
257
83
Slovenija
imam polnilec/ohranjevalec, pa sem ga izklopil...
frown-1.gif
, potem pa je zgleda nekaj konstanto porabljalo štrom in se je spraznil....
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
A to misliš za 'šok program'', da polni s prevelikim tokom in aku zavre...? Saj zato se pa imenuje šok program. Če ga kdo priklopi v ta program in pusti tako par ur... no, ja. V navodilu tega polnilca piše malo drugače, da se dela v tem šok programu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, za mrtev akku rabiš močan tok, da ga obudiš, nakar lahko polniš z normalnim načinom dalje.

Večina polnilcev te obuditve nima.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Sem lani pisal, da mi že osmo leto dela akumulator brez problema. Ja, mesec dni za tem ga hočem vžgati. Motor vžge in ugasne. Poskusim ponovno -ni v redu vrtelo starterja. Napolnim -ista zgodba. Nakup novega, starega pa v zbirni center. Osem let je kar v redu doba za akomulator. Kupljen drugi pri moto-akumulator.si