AirFryer vs ActiFry - kaj najbolje za krompirček?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Hej vsem.. Kot naslov pove, me zanima, kaj na vroč zrak je najbolje za peko krompirčka? Trenutni ActiFry javlja napako E6 (na netu vido, da bi moral zamenjat 2 kondenzatorja, ampak bomo verjetno nekaj novega kupili).

Torej je kdo sprobal oboje in kaj da boljši rezultat?

Malo brskanja na netu pove, da je nekak ActiFry boljši za krompirček in peke manjših stvari, ker skozi celotno peko z metlicami obrača hrano, medtem ko naj bi bil AirFryer boljši za peko večjih kosov hrane in naj bi hrano večkrat tekom peke stresel ali ročno obrnil..

Torej kaj za peko krompirčka?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Za krompircek actifry, ampak je pa zadeva samo za krompircek. Da das kako pohanje notri, ga sproti oguli.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Kakšna pa je 'proizvodnja' tega krompirčka? 4-članska družina.

p.s. sta to res 2 različna proizvoda/napravici?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Smo 4je, uporabljam actifry od časov ko sem začel hujšat, ker pač pečen krompir je men zakon. Sedaj smo 4je in imam drugo actifry, prva pa še vedno deluje pri mami. Menjal sem samo zato, ker je tanova imela tisti ščit, da si spravil malo več krompirja notri in ni padal ven. Se pravi sem uporabnik 14+ let, od prvega modela dalje.

Za tole sedaj vem da sem plačal 80€ u Mercator akciji :D

PS: ne, ena naprava, samo imaš dodatni krožnik za pečenje mesa
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Mi imamo tole ene 12 let. Un ta bel trebusast model. Zadeva je v uporabi samo za krompircek in ga je dovolj za vse nas.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
Torej spečete 7x porcij za vaš obrok?

Sta dve znamki v naslovu teme? (ena ima dodan krožnik za pečenje mesa?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Torej spečete 7x porcij za vaš obrok?
? ne razumem, kaj si hotel vprašati.

zadeva je ko pečica, kjer ti ni treba obračati, ker to sama dela in je lepo enakomerno samo po sebi lepo spečeno.

Meso, nagce ipd delam v pečici še vedno. pa v temle pomfri zraven, npr. za vse ostalo uporabljamo pečico. Edino pohan sir gre na olje.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
brane_new : AirFryerji imajo ponavadi oglato posodico, skozi katero piha vroč zrak in se hrana peče.. ActiFry pa so modeli od Tefala, kjer imaš okroglo posodico in na sredini posodice je "lulek", ki vrti nek kavelj in se hrana neprestanoma obrača, drugače pa deluje tudi na vroč zrak, podobno kot AirFryer. Tefal prodaja tudi AirFryer modele..

Torej pri ActiFry ti hrano samodejno obrača, to je glavna prednost.. Ker npr.: če pečeš krompirček v AirFryer, ga moraš večkrat strest ali obrnit, da se enakomerno zapeče - pri actiFry pa ne rabiš nič (samo prižgeš in čez pol ure prideš ven vzet)... ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
SUPER!!
to sta dva različna pekača. en obrača, en ne obrača. tefal ima v ponudbi oba.
Količina krompirja. Sam sem lahko brez, ampak vnukinji pa morajo dobiti dovolj. Je ena peka/doza premalo za dva otroka. Seveda ocena iz vaših izkušenj.
Kolikokrat takole pečete za en obrok? Kolk časa traja peka ene porcije?
Katera hrana je v tem najboljša, katera najslabše 'pripravljrna'
Kupim tako pol pa javijo, da je slaba, premajhna, da tisto se ne peče v redu!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Za dve deklici je preko zadosti. Ene 20min v moji. Ne vem, ce so z leti to kaj optimizirali.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
? ne razumem, kaj si hotel vprašati.

zadeva je ko pečica, kjer ti ni treba obračati, ker to sama dela in je lepo enakomerno samo po sebi lepo spečeno.

Meso, nagce ipd delam v pečici še vedno. pa v temle pomfri zraven, npr. za vse ostalo uporabljamo pečico. Edino pohan sir gre na olje.
Kaj pa ce das v pecici na mrezico?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Mi imamo Philips airfryer, v njem dejansko delamo vse (skoraj vse) kar smo do sedaj cvrli v ponvi ali pekli v pečici. Ocvrto meso (pohanje) mi je boljše iz Airfrayerja in ga ponavadi niti ne obračam, krompirček enkrat pretressem to pa je tudi vse. Nam je ta način priprave ok. Edina stvar ki je minus je cena tega hudiča :mad::p. in dejatvo da je sedaj v pečici vse kaj drugega kot pa hrana...Balkan styleo_O Če bi sedaj še enkrat kupoval bi pa kupil Ninja Airfryer




1689512961700.png

1689512936780.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: bles