Air BnB

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zadnja tri leta smo koristili AirBNB za bivanje v Barceloni februarja in marca med sejmom MWC ... Prvo leto smo bili ob prihodu malo razocarani. Ne smes namrec cisto verjeti slikam, ki so ponavadi fotošopane in na slikah izgleda vse tip top... pa ogromni prostori (ponavadi slikano s kaksno sirokokotno leco) ... ko pa vidis v zivo pa te postavi na realna tla
smile-1.gif
...

Tukaj se recimo vidi, da je fotošopano, ker je pri enem ista slika... vendar pri eni se dodana miza
smile-1.gif


skitched-20150903-083013.png
skitched-20150903-083042.png


Na koncu smo bili vseeno tudi prvo leto zadovoljni. Takrat smo dobili dve sobi s souporabo kopalnice, kuhinje in ostalih prostorov,... Bili smo stirje. Poleg nas pa se ene par gostov in tudi lastnik stanovanja. Pol stanovanja (spodnji del) je bil ravno v fazi restavriranja... tako da smo morali vsak dan skozi "gradbisce"...
smile-1.gif
...

IMG_1099-20150903-083450.png


Naslednje leto smo vzeli "entire home" varianto in je bilo veliko bolje... pa se ceneje smo prisli skozi (prvo leto smo placali za 7 nocitev 407€, drugo leto za 5 nocitev 293€ - vedno smo bili stirje)
smile-1.gif
...

Letos spomladi pa smo nasli en super ugoden flat... in smo dobili za 183€ cel flat za 5 nocitev ...

Vacation_rentals%2C_private_rooms%2C_sublets_by_the_night_-_Accommodations_on_Airbnb-20150903-082438.png


Ce kdo potrebuje vabilo, naj se javi preko ZS ...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Citat:
Uporabnik laibach123 pravi:
Goljufi na spletni stran Airbnb, v past je padla slovenska novinarka
http://www.siol.net/novice/slovenija/2015/09/goljufija_bnb
(Vir: Planet siol.net)

1. ni na straneh Airbnb, glede na to da piše večkrat da je bila lažna stran s serverem v Romuniji (kar je bilo prej napisano tudi v naslovu... zanimivo da so ga šli spremenit v agendo da je kriv Airbnb)
2. huda novinarka da se ji (zanimivo nikjer objavljen) lažni naslov Airbnb ni zdel nenavaden.
3. huda novinarka da verjame, da ji denar nakazan prek BANČNEGA NAKAZILA samo rezervirajo.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.938
14
38
Citat:
Zaradi neprimernega odziva s starni Airbnb jih ne bi več priporočila nikomur, pravi Damijana Žišt, ki se je skupaj s prijatelji morala obrisati pod nosom za 1700 evrov.




Kaj pa je pričakovala? Da ji bo te stroške kril Airbnb? In zdaj jim bo še slabo reklamo delala, zaradi lastne nesposobnosti...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Airbnb ima par deset zaposlenih za reševanje težav. V nekaterih primerih so denar vrnili tudi če ni šlo preko njihovega sistema (ponudnik namestitve pa je bil "verified").

Osnovna težava je, da ni komunicirala preko njihovega sistema. Tako da nimajo vpogleda.

Kako je mislila, da bo bančno nakazilo zgolj rezerviralo sredstva, pa nikomur ni jasno. Vsaka šola nekaj stane.

Ni pa pošteno, da bo zdaj zaradi lastnega neznanja odsvetovala Airbnb, ki ravno take prevare onemogoča (in vrne denar ali poišče nadomestno stanovanje v primeru težav z gostiteljem).
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Haha, to ni nobena miza nafotoshopana, to je miza iz Ikee če me spomin ne vara, kjer je na prvi sliki zložena, na drugi pa ratzegnjena (vem, ker sem jih že ene par sestavil)
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Haha, to ni nobena miza nafotoshopana, to je miza iz Ikee če me spomin ne vara, kjer je na prvi sliki zložena, na drugi pa ratzegnjena (vem, ker sem jih že ene par sestavil)
grin1.gif

Zdaj, ko si omenil, vidim, da je res tako... Ceprav na prvi pogled izgleda, da gre za isto fotko... Verjetno fotkic na stojalo, pa je ena slika z zlozeno mizo, druga pa z raztegnjeno...

Ampak so fotke precej fotosgopane... Ker so v vseh treh primerih na slikah prostori v zivo taki, da bi skoraj rekel, da ne gre za iste sobe... Tudi okno je pri eni bilo izbrisano... Samo tisti nima vec istih fotk (uni izpred treh let)... Ker je medtem kot kaze ze koncal obnovo...
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Airbnb ima zelo dobro urejen sistem za preprečevanje zlorab, čeprav človeška nesposobnost / neumnost kljub temu najde način kako to zaobiti.

Jaz uporabljam Airbnb od leta 2011 naprej. Dokler nisem izvedel zanj sem vedno iskal poceni hotele (nisem pristaš hostlov) in ugotavljal, kako sranje od sobe in postelje dobiš za ne tako malo denarja. Še posebaj v ZDA. Imam veliko dobrih in štiri slabe izkušnje (vsakič host odpovedal rezervacijo). V bistvu mi je ob prvem bookingu preko njih host skenslal rezervacijo en teden pred prihodom, tako da sem zelo hitro dobil izkušnjo kako Airbnb reagira oz. ti pomaga ob takšnih situacijah ... in sem prišel do novega stanovanja v dveh dneh. Mimogrede ... kdor še ni izkusil tega, Airbnb ti v takšni situaciji doda določen znesek k tvojemu dobropisu, v primeru, da bi nova nastanitev stala več kot tista, ki si jo rezerviral.
Dandanes imajo že tako poostren sistem preverjanja ponudnikov, da kot kaže sploh ni več lažnih ponudnikov. Ko sem šel danes zjutraj pogledat ponudbo na Manhattnu, kjer je vedno bilo nekaj fake stanovanj s sumljivo nizko ceno, nisem našel nobene. Sem enkrat za foro poslal povpraševanje za termin na eno od takih ponudb in dobil odgovor v stilu " contact me on this email" ... in čez eno uro majl od Airbnb, da so zaznali, da je eden od gostiteljev poskušal speljati komunikacijo izven vmesnika, kar je proti pravilom, tako da so oni prevzeli zadevo in v kratkem odstranili vse kar je bilo povezano z tistim gostiteljem, še njegovo sporočilo iz mojega inboxa.

Mnenja prejšnih uporabnikov so zelo dober info o tem kaj lahko pričakuješ. Jaz sem si v zadnjem času privoščil, da sem vzel dve stanovanji, ki še nista imeli nobenih mnenj, pa je bilo čisto ok, no eno bi lahko bilo malo čistejše, kar sem potem lastniku tudi kasneje omenil, ko sem pisal mnjenje o njemu ... in takoj dobil nazaj vprašanje "What could I do to have the place be cleaner?"

Precej koristno je tudi, da dobiš dobro mnenje od gostitelja, ker opažam, da zadnje čase gostitelji temu polagajo precej pozornosti.

Zadnje čase spreminjajo poslovni model in omogočajo gostiteljem prilagajanje cen glede na trenutno povpraševanje, tako da znajo sedaj cene precej varirati.