Air BnB

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako ta zadeva dejansko funkcionira?

Mislim vidim, da lahko v searchu izberem Entire Home. To potem pomeni, da je dejansko apartma/hiša/vila v času uporabe samo moj? Lastnika ni not?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Prvic poskusil letos, sicer 3x privat soba s kopalnico. Kukr sm govoru z lastniki so se vsi prej sli couch surfinh,kle pa vidl priliko da se kj zasluzjo.
Sm gledau tut entire home ampak je biu pousod nek security fee oz varscina,kar mi je cist jasn da bi rad meu ce das neznancu kluce. Kakor sem razumel je cel prostor zate... pac pomoje isto k ce gres v najemnisko stanovanje,kjer je lahko lastnik v sosednjem stanovanju.

Meni se je airbnb zdel fina alternativa tam kjer je imel booking predrago/zasedeno....
Je pa neugodno ker se mors z lastnikom uskladit glede kljucev
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Uporablam zadnjih 5 let. Vedno vzamem entire home, kjer pac dobic celo stanovanje/hiso. Nikol nobenih problem, lastniku poves kdaj bos tam in ti odpre, razlozi situacijo, pove kej o mestu in kam it, potem pa k zakljucis kluce vrzes v kastlc/pustis v stacuni itd. Uglavnm super varianta...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Lepo napisano.

Drugače pa lahko skeptiki v Sloveniji preizkusijo nekaj 100 Airbnb stanovanj, apartmajev,...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
tocno tko. jaz sem tudi oddajal. takrat me ni bilo v flatu.

pri potovanjih se pa izogibajte apartmajov brez reviewov. enkrat na siciliji sem bil v enem, ki je bil sicer lep, žal je bil pa zraven diska na plaži haha
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kako ta zadeva dejansko funkcionira?

Mislim vidim, da lahko v searchu izberem Entire Home. To potem pomeni, da je dejansko apartma/hiša/vila v času uporabe samo moj? Lastnika ni not?

Natančno tako, sem imel stik z parimi strankami, vsi full vredu, edino kar je, moraš bit včasih prilagodljiv glede na prihod stranke,
zato je fino da kje blizu živiš, ali pa da imaš kolega, ki ti skoči vmes takrat ko ti ne moreš....

Daš jim ključe, pokažeš stanovanje.... vsi ki so prišli, so bili še brez prvih ocen in vsi bili super...
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
3
18
Sprobal tud jaz, na strani najemnika. Fajn izkušnja, dobili smo novo nobl opremljeno stanovanje s teraso za nadvse sprejemljiv denar, ceneje kot v kakem hostlu. Tip, ki ga je oddajal, je bil na voljo za razne informacije. Zdi se mi, da je stvar uporabna predvsem za družine, ki potrebujejo več prostora. Za tiste, ki vas zanima - preden se registrirate na airbnb recite nekomu, ki je že gor, za vabilo, dobite na ta račun pri prvem najemu 22eur popusta. Po želji lahko tudi meni (ali komu od kolegov zgoraj) na ZS.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Poznam enega, ki je lansko leto najel celo hišo za familijo za 10 dni - 1800$
Lastnik prišel s ključi ... par podpisov za HBO in Netflix je hotel dodatno plačilo, net, voda, elektrika je bila v ceni sicer ga pa naslednjih 10 dni ni bilo na spregled.
Pravi, da je bajta prevelika za njega sedaj ko je ločen. Prodat je pa ne more zaradi krize.

Jaz sem samo stanovanje najel do sedaj pa je bilo vsakič vse ok.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pa tukaj ne pride ali ne more pridet do slovenskih for, da potem nekdo noče ven??
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Turisti, tujci,...
smile-1.gif


če ti je kdo sumljiv, mu že prej ne potrdiš rezervacije...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Jaz sem najel stanovanje že v Parizu, Bruslju, Bangkoku, Sevilli. Vedno je bilo vse super in brez problemov.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Da nekdo noče ven iz tvojega stanovanja? Mislim, da se to da hitro zrihtat...

Drugače pa tudi sam sem koristil to opcijo enkrat. Super izkušnja, v bistvu sem zdaj ko se selim gor, dogovorjen z isto žensko za najem za tri mesece z veliko nižjo ceno...prilagojeno kot najem. S gre pa bolj kot ne za zaupanje iz obeh strani.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi mi smo celotno letošnje potovanje pregurali z AirBnB. Večinoma nadpovprečno dobro, ponekod niti ne ceneje od slabih čip hotelov, zato pa dosti boljše. Živeli smo tudi tako, da smo imeli svojo etažo za spanje v hiši, pa skupno dnevno in kuhinjo z lastniki - nikoli nobenih problemov.
Itak prej prebereš opise drugih, ki so tam že bili, čeprav so tudi opisi včasih bolj v plus kot minus. Mi smo recimo bili prvi od najmanj 15ih, ki smo napisali, da je hiša pač svinjska in da bi jo lahko malo počistili, vsi drugi so hvalili razgled in okolico.
wink-1.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Ja,to sm pa tut sam opazu da je bore malo ali celo nic konstruktivnih komentarjev. Vsi samo hvalijo kt da se bojijo komu zameriti. Tam kjer sem sam uporabljal nocitve letos so bile kritike napisane zgolj v meni nerazumljivih jezikih (se sreca za gtranslate). Kar se tega tice je booking bolj realen, ampak vrjamem da bo tut airbnb postal s casom,ce se obdrzi.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko oddaš oceno imaš tudi možnost, da gre še en komentar samo lastniku. Mi smo se tam posebej zahvaljevali oz. napisali kaj bi bilo dobro porihtat pa ni moteče že sedaj. Recimo visoko na severu je poleti tudi ponoči svetlo in recimo jaz ne morem spat brez rolet ali druge zatemnitve, večina pa še zaves nima - no sem jim predlagal, da en rolo namontirajo, noima pa to veze s siceršnjo oceno, ki je bila vseeno zelo dobra tudi od nas.

Aja pa še to: tisti popust ob prvi rezervaciji, če te priporoča prijatelj - tudi on dobi dobropis po tvoji plačani in "oddelani" rezervaciji.

Fora sistema AirBnB je tudi v tem, da če prideš tja pa je "štala" oni poskrbijo zate!
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:


Fora sistema AirBnB je tudi v tem, da če prideš tja pa je "štala" oni poskrbijo zate!

Maš kak link za to?

No jaz imam za letos malo mešane občutke. Od kenslanja rezervacij do tega, da ni bilo nikjer nikogar ob prihodu in smo sredi razgretega betona ob 37 st. C čakali 5 ur, da so lastniki prišli z drugega konca države s ključem in podobne.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ja,to sm pa tut sam opazu da je bore malo ali celo nic konstruktivnih komentarjev. Vsi samo hvalijo kt da se bojijo komu zameriti. Tam kjer sem sam uporabljal nocitve letos so bile kritike napisane zgolj v meni nerazumljivih jezikih (se sreca za gtranslate). Kar se tega tice je booking bolj realen, ampak vrjamem da bo tut airbnb postal s casom,ce se obdrzi.

govoris, kot da je airbnb nekaj novega. zadeva ma nekih 40 miljonov gostov in 1,5 miljona spejsov, ki se oddajajo v 35000 razlicnih lokacijah. Sej pravm, do sedaj se vedno vse tako kot pise v opisu. In ce je tako kot pise v opisu, je kakrsen kol dodatni komentar , razen tega da si bil zadovoljen, nepotreben kajne?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
A ni bil zadnjič članek, ko je lastnik Airbnb (firma je vredna 24 milijard dolarjev!), da ko so začenjali, je poslal nekaj prošenj za finančni začetek. Pa so ga vsi zignorirali, razen enega, ki mu je rekel, da stvar ni perspektivna.
Želel je 150.000 dolarjev in zanje ponujal 10 % lastništva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:


Fora sistema AirBnB je tudi v tem, da če prideš tja pa je "štala" oni poskrbijo zate!

Maš kak link za to?

No jaz imam za letos malo mešane občutke. Od kenslanja rezervacij do tega, da ni bilo nikjer nikogar ob prihodu in smo sredi razgretega betona ob 37 st. C čakali 5 ur, da so lastniki prišli z drugega konca države s ključem in podobne.

https://www.airbnb.com/help/article/544?topic=251

https://www.airbnb.com/terms